Życie duże i małe

Wydawnictwo: Czytelnik
Ewa

Powrót autora,jednocześnie narratora,do czasów dzieciństwa,w którym ważną rolę odgrywa postać ojca oraz rozważania nad sensem ludzkiego życia.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: własne

patronat | 2016-08-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 2016 rok

Ciekawa pozycja, skupiająca się na problemach chłopca, nierozumiejącego jeszcze wielu rzeczy, które dzieją się wokół.

Zabieg, który zastosował tutaj autor - retrospekcja do czasów dziecięcych - jest w tym przypadku szczególnie ciekawa. Wyłuszcza się postawę dziecka, które jest nieco zagubione w realiach życia. Otaczają je trudne sytuacje - szaleństwo sąsiadki, dziecięca miłość do wiele starszej znajomej, kłopoty ojca z policją. Rozważając nad sensem życia własnego i osób, wśród których przebywa, chłopiec mierzy się z tymi problemami.

Przez kartki tej książki płynie się lekko i szybko. Jednak to, co ma zostać w głowie - zostaje w niej. I uczy. :)

Uriel | 2016-01-30

Genialna pozycja. Czyta się a lekko, dodatkowo histora z małym przekąsem, i odzwierciedleniem zawiłości życia.

Piotr Prachnio | 2013-12-23
Przeczytana: 01 stycznia 2014