Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Hachette
Istanbul Puzzle
stambuł, turcja
Polaris

Czy sekret pogrzebany niegdyś w podziemiach Stambułu ujrzy w końcu światło dzienne? Sean Ryan przyjeżdża do Stambułu, by zidentyfikować ciało przyjaciela, Aleka Zegliwskiego, którego znaleziono z obciętą głową niedaleko stanowiska archeologicznego w świątyni Hagia Sophia. Co odkrył Alek w podziemiach świątyni, że musiał zginąć? Sean wraz z Isabel Sharp z Konsulatu Brytyjskiego przedziera się...

Sean Ryan przyjeżdża do Stambułu, by zidentyfikować ciało przyjaciela, Aleka Zegliwskiego, którego znaleziono z obciętą głową niedaleko stanowiska archeologicznego w świątyni Hagia Sophia. Co odkrył Alek w podziemiach świątyni, że musiał zginąć? Sean wraz z Isabel Sharp z Konsulatu Brytyjskiego przedziera się przez mroczne uliczki i podziemia miasta, by odkryć skrywaną od wieków tajemnicę. Tymczasem ich tropem stale podąża zabójca.

Elektryzujący thriller, który zainteresuje fanów Scotta Marianiego, Sama Bourne'a i Dana Browna.

źródło opisu: Hachette Polska, 2013

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl

Heisenberg | 2016-03-13

Bardzo, ale to bardzo przeciętne czytadło! Książka opisana z tyłu okładki jako elektryzujący thriller dla fanów Marianiego, Bourne'a i Browna - wierutna bzdura! Ani to elektryzujące, ani - tym bardziej! - nawiązujące do w/w autorów. Jak już miałbym to do czegoś porównać, to do jakiegoś "pośmiertnego" klona Mistrza Roberta Ludluma (jakich na rynku wydawniczym wiele),ale o bardzo miernym talencie pisarskim. Jedyny plus tej książki - to opisy stolicy Turcji. Ale nie tego oczekiwałem sięgając po "Zagadkę Stambułu"; od tego są poradniki turystyczne. Nie polecam.

Agatha | 2015-04-04

Wspaniała.
Sean Ryan przyjeżdża do Stambułu zidentyfikować ciało przyjaciela, którego znaleziono z odciętą głową, Alek Zegliwski pracował przy mozaikach w Kościele Bożej Mądrości. Sean chce rozwiązać zagadkę śmierci przyjaciela, co najwidoczniej nie wszystkim się podoba, jest ścigany przez osoby, które chcą także jego śmierci. W ucieczkach pomaga mu Isabel Sharp z Konsulatu Brytyjskiego. Czy uda im się dowiedzieć dlaczego zginął Alek? Jakie tajemnice skrywają podziemia Stambułu? Odpowiedzi na te pytana pozna każdy, kto sięgnie po tę książkę, naprawdę jest warta przeczytania. Polecam.

inkaa2000 | 2017-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2017

Lubię powieści, które sprytnie łączą historię z teraźniejszością, a jednocześnie przybliżają przeszłość czy losy jakiegoś zabytku czy człowieka. Tym razem zagłębimy się w przeszłość Turcji, a przede wszystkim przepięknego zabytku, jakim niewątpliwie jest Hagia Sophia. A że przy okazji prześledzimy sensacyjną zagadkę - to też warto.

Maddie | 2013-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2013

Nieoczekiwanie dobra książka, wciągająca, trzymająca w napięciu, w miarę realna, dobrze zarysowani bohaterowie i pięknie opisany Stambuł, aż nawet zaczęłam brać pod uwagę odwiedzenie tego miasta :), nawet historycznie interesująca. Na koniec lekki zgrzyt ale zrzucę to na karby przygotowywanej do wydania drugiej części, po którą chętnie sięgnę.

Princess | 2017-03-02
Przeczytana: kwiecień 2016

Po "Zagadkę Stambułu" sięgnęłam chyba głównie dlatego że od dłuższego czasu zachwycam się tym miastem. Autor bardzo dokładnie opisał Stambuł oraz m.in. wykopaliska w Iraku.
Książka jest naprawdę wciągająca, a akcja trzyma w napięciu.

julka00253 | 2017-02-04
Przeczytana: sierpień 2016