Zagadka Stambułu

Istanbul Puzzle
kryminał, sensacja, thriller
Marta Komorowska
stambuł turcja

Zapowiadało się tak obiecująco- Stambuł, Hagia Sophia, garść tajemniczych historii. Niestety całość wyszła delikatnie mówiąc ,,średnio".
Jakoś się to wszystko nie klei...

Poczatek całkiem wciągający, później zrobiło się dosyć nudno. Na szczęście akcja rozkręciła się pod koniec książki. Może nie był to aż tak elektryzujący thriller ale doceniam nawiązania do historii. Książka sprawiła, ze zainteresowalam się Stambułem i jego historią.

Na półkach: , , , ,

Lubię powieści, które sprytnie łączą historię z teraźniejszością, a jednocześnie przybliżają przeszłość czy losy jakiegoś zabytku czy człowieka. Tym razem zagłębimy się w przeszłość Turcji, a przede wszystkim przepięknego zabytku, jakim niewątpliwie jest Hagia Sophia. A że przy okazji prześledzimy sensacyjną zagadkę - to też warto.

Po "Zagadkę Stambułu" sięgnęłam chyba głównie dlatego że od dłuższego czasu zachwycam się tym miastem. Autor bardzo dokładnie opisał Stambuł oraz m.in. wykopaliska w Iraku.
Książka jest naprawdę wciągająca, a akcja trzyma w napięciu.

Najlepszy kryminał jaki czytałam <3
Stambuł<3

Bardzo, ale to bardzo przeciętne czytadło! Książka opisana z tyłu okładki jako elektryzujący thriller dla fanów Marianiego, Bourne'a i Browna - wierutna bzdura! Ani to elektryzujące, ani - tym bardziej! - nawiązujące do w/w autorów. Jak już miałbym to do czegoś porównać, to do jakiegoś "pośmiertnego" klona Mistrza Roberta Ludluma (jakich na rynku wydawniczym wiele),ale o...

Dobrze poprowadzona książka

Wspaniała.
Sean Ryan przyjeżdża do Stambułu zidentyfikować ciało przyjaciela, którego znaleziono z odciętą głową, Alek Zegliwski pracował przy mozaikach w Kościele Bożej Mądrości. Sean chce rozwiązać zagadkę śmierci przyjaciela, co najwidoczniej nie wszystkim się podoba, jest ścigany przez osoby, które chcą także jego śmierci. W ucieczkach pomaga mu Isabel Sharp z...

Nieoczekiwanie dobra książka, wciągająca, trzymająca w napięciu, w miarę realna, dobrze zarysowani bohaterowie i pięknie opisany Stambuł, aż nawet zaczęłam brać pod uwagę odwiedzenie tego miasta :), nawet historycznie interesująca. Na koniec lekki zgrzyt ale zrzucę to na karby przygotowywanej do wydania drugiej części, po którą chętnie sięgnę.

• Sensacja
  • Chcę w prezencie
  • Historia nie wojenna (zn)
  • 52 książki (2016)
  • 2017