Wzorcowa instrukcja obiegu dokumentów księgowych

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
poradniki

Schematy obiegu 145 dokumentów niezbędnych do prawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Dokumenty opisano m.in. wg symbolu, przeznaczenia, miejsca kontroli i zatwierdzenia.Forma opracowania – gotowego wzorca zarządzenia – ułatwi zarządzającym firmą stworzenie właściwego aktu prawa wewnętrznego.W instrukcji zamieszczono obieg dokumentów dotyczących zdarzeń gospodarczych z obszarów, takich jak:* finanse i księgowość, * kadry i płace, * zakup wartości niematerialnych i prawnych, środków trwałych, inwestycji, materiałów, produktów, robót i usług, * gospodarka towarowa, * środki trwałe w budowie i gospodarka środkami trwałymi, * gospodarka mieszkaniowa, * usługi wewnętrzne, * inwentaryzacja, * szkody i ubezpieczenia majątkowe.