Łowy

Wydawnictwo: Marta Tarasiuk
978-83-936594-0-1
Marta

Zdradziecko zamordowany król, nastolatka zmagająca się z pracą domową, myśliwi zasadzający się na nietypową zwierzynę, naukowcy prowadzący tajne badania dla wojska oraz przepowiednia wypowiedziana przez magicznego jelenia.
Pięć różnych historii, a każda z nich całkiem inna. Czy będziesz miał odwagę je poznać?
Ilość stron: 70
Rok wydania: 2013

źródło opisu: Marta Tarasiuk, 2013

źródło okładki: Marta tarasiuk, 2013

Jaga | 2019-05-20
Przeczytana: 16 września 2019

Całkiem przyjemnie się czyta.

Chasm | 2013-04-02
Przeczytana: 24 marca 2013

Marta Tarasiuk to początkująca autorka, a od niedawna również wydawca. Obecnie jest dość zajęta pracą nad swoim małym „wydawnictwem. „Łowy” to jej pierwsze dzieło, które zostało wydane pod postacią e-booka.

„Łowy” to zbiór opowiadań wpisujących się w tematykę fantasy, a miejscami science fiction. Na siedemdziesięciu stronach znajduje się pięć historii różnej długości. Opowieści w nich zawarte są dość różnorodne. Możemy spotkać nastolatkę próbującą uporać się z pracą domową, poznać tajniki nietypowego polowania i jego skutki jak również zapoznać się z niezwykłą przepowiednią.

„Valravn” to opowiadanie rozpoczynające cały zbiorek. Opowiada ono o królu, który zostaje zdradziecko zabity. Jego ukochana jednak nie opłakuje go, a utratę szansy na tron. Jej jedynym bowiem celem jest zdobycie korony.

Przy czytaniu jako pierwsze rzuciło mi się w oczy użycie narracji drugoosobowej. Jest zabieg niezwykle trudny i rzadko stosowany. Sama nie pamiętam kiedy ostatnio miałam z nim do czynienia....