Cała prawda o mężczyznach

Tłumaczenie: Barbara Grabska-Siwek
Wydawnictwo: G+J
Truth about men : the secret side of the opposite sex
mężczyźni, motywacja
poradniki
Anita

Czy mężczyzna naprawdę myśli to, co mówi? A o czym nie mówi? Dlaczego każda kobieta musi poświęcać tyle czasu na zastanawianie się nad różnymi sprawami? Nareszcie mężczyzna, czyli ktoś, kto wie, co się dzieje w głowach innych facetów, napisał książkę, która pomoże ci ich rozszyfrować. Wiele w niej ciekawych spostrzeżeń i sytuacji z życia wziętych. Każdy mężczyzna, który weźmie do ręki tę...

Każdy mężczyzna, który weźmie do ręki tę książkę, pokiwa głową ze zrozumieniem, a każda kobieta, która zastosuje zamieszczone w niej rady, od razu będzie miała szczęśliwszego partnera i zyska szansę na dłuższy i bardziej udany związek.

Poznaj 10 złotych zasad, m.in.
• Bądź szalona, ale nie całkiem stuknięta
• Mów, to co myślisz, albo nie mów nic
• Zapłać czasem za coś
• Unikaj dramatyzowania
• Pozwól mężczyźnie być mężczyzną

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Monka | 2013-05-12
Przeczytana: 09 maja 2013

Jak się okazuje lubię czytać ciekawie napisane poradniki. Ten konkretny nie jest rewelacyjny, ale przy niektórych fragmentach śmiałam się do łez.

Fuzja | 2013-03-04

www.duzeka.pl | www.czytajzfantazja.blogspot.com

Obserwując wzrastającą liczbę różnorakich poradników pojawiających się na światowym rynku literackim zastanawiam się, czy ludzie już całkowicie zatracili umiejętność obserwacji swojego własnego otoczenia, że muszą odpowiedzi na najbardziej trywialne z pytań znajdować w tego typu książkach. Skoro jest popyt jest też podaż, tak więc zalewająca nas fala poradników wskazuje na to, że rzeczywiście coraz większe trudności sprawia pojedynczym jednostkom samodzielne myślenie. Moja opinia nie oznacza jednak, że jestem całkowicie przeciwna książkom wykładającym ludziom jak mają żyć. Wszystko jest kwestią tego czy czytelnicy potrafią podejść do nich z odpowiednim dystansem oraz przeanalizować zawarte w nich treści.

Jednym z takich poradników adresowanych do pań jest Cała prawda o mężczyznach napisana przez jednego z nich – Ian’a Smith’a. Po lekturze tejże książki oraz wnikliwej analizie zawartych w niej prawd przeprowadzonej z...

Preetishya | 2013-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Mężczyźni.
Która z nas, drogie Panie, nie chciałaby poznać jacy są i o czym myślą? Dowiedzieć się, czemu są tacy, a nie inni? Robić wszystko tak, by jak najdłużej zatrzymać przy sobie swojego wymarzonego faceta? Jeśli chcecie odpowiedzi na te pytania, koniecznie przeczytajcie ten poradnik!

Mówią i narzekają na nas, że nic im nie mówimy i że wszystko w sobie skrywamy, że nie mówimy im wprost czego pragniemy, tylko oczekujemy, że oni sami do tego dojdą, ale teraz, po przeczytaniu tego poradnika, śmiem twierdzić, że oni lepsi od nas nie są. Jeśli wierzyć słowom autora, to śmieszne z ich istoty.

Poradnik ten jest bardzo zabawny i ciekawy. Szybko i łatwo się go czyta, a autor pisze bardzo prosto, szczerze i wprost przedstawia sprawę, nie bawiąc się w jakieś podchody. Wyjawia nam o czym myślą mężczyźni, co chcą żebyśmy wiedziały, ale nam o tym nie powiedzą(to zdanie bawiło mnie za każdym razem, kiedy czytałam je w każdym dziale), przytacza ciekawe przykłady ze swojego oraz jego...

Która z nas nie chciałaby poznać męskiego punktu widzenia? Ich logiki, myśli, albo sposobów działania? Która z nas nie chciałaby zgłębić tajemniczości męskiego mózgu, który bądź, co bądź, może i wydaje się banalny, to wcale taki nie jest?
Ian Smitch w sposób dość logiczny i prosty próbuje nam przekazać, jak działa męski umysł i co to mężczyźni nie myślą na poniektóre sprawy. Szkoda tylko, że nie za bardzo mu się to udaje.
Nie jestem zbytnio przychylna, jeśli chodzi o takie poradniki, bowiem uważam, że każdy z nas jest różny i powinno się do niego podchodzić indywidualnie, przez co daję tym jasno do zrozumienia, ze nawet najciekawszy poradnik niczego nie zmieni. Ważna jest nasza psychika i fakt, jak podchodzimy do pewnych kwestii. Mimo wszystko postanowiłam się przekonać, co pan Smitch ma do powiedzenia na ten temat – w końcu sam...

Fidai | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Pomyślałam, że 2016 otworzę jakąś lekką książką, szczególnie, że przez jakiś czas w ogóle odstawiłam czytanie na bok. Wybór padł na "Całą prawdę o mężczyznach". W końcu co złego może się stać?

Odpowiedź przyszła szybko: wszystko. Dawno nie czytałam już poradnika, który byłby równie tępy. W ogóle nie jestem fanką poradników, więc biorę to pod uwagę, ale objawione prawdy pana Smitha przewracały mi flaki (bo delikatniej się tego nie da ująć). O ile niektóre rzeczy mają sens, tak jak na przykład to, że w 99% przypadków zainteresowanie drugą osobą zaczyna się od ocenienia jej fizyczności (uwaga! Szok! Niedowierzanie! U kobiet też to tak działa!), o tyle każde zdanie nadchodzące po takim stwierdzeniu zakopywało książkę pod warstwą mułu i zażenowania.

Wspominałam już w innej recenzji, że jestem uczulona na formy "Powinnaś/powinieneś", "Musisz" i tym podobne. Działają na mnie jak płachta na byka, ale podejrzewam, że to po prostu po części moje personalne odbieranie poradników. Problem w...

Grafitowa_ | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam, Posiadam, 2013

Każda z nas wie jak trudno jest zrozumieć mężczyzn. Oni uważają, że to my mamy błędne wyobrażenia na ich temat „Cała prawda o mężczyznach” to poradnik, w której autor wyjawia prawdę o płci męskiej. Pokazuje jak działa ich psychika, w jaki sposób myślą. Zdradza kobietom wiele rzeczy, których żaden facet nie powie na głos.

Autorem Ian K. Smith jest autorem bestsellerowych poradników, lekarzem, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie żywienia człowieka i dietetyki oraz treningów. Stworzył wiele popularnych inicjatyw zdrowotnych i programów telewizyjnych.

W poradniku znajduje się 10 zasad:
- misterna sztuka łapania nas na haczyk,
- bądź szalona, ale nie całkiem stuknięta,
- mów to, co myślisz, albo nie mów nic,
- zapłać czasem za coś,
- seks o poranku,
- twoje ciało jest naszą świątynią,
- nie prowokuj nas,
- unikaj dramatyzowania,
- nie wierz w stereotypy,
- pozwól mężczyźnie być mężczyzną.

Każda zasada została dokładnie opisana, z przykładową sytuacją oraz...

figlarna24 | 2013-08-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Mówi się, że mężczyźni to skomplikowane istoty. Kobiety powtarzają, że faceci zachowują się chwiejnie i niejednokrotnie, a ich postępowanie wprawia je często w konsternacje. To prawda, że większość mężczyzn jest oszczędna w werbalnym okazywaniu uczuć , że bywają zamknięci w sobie oraz , że nie potrafią nas kobiet słuchać, a tym bardziej zrozumieć , o co nam chodzi.
To prawda, że mężczyźni są "inni" niż kobiety, ale wynika to z ich budowy mózgu.

Kobiety często mają błędne przeświadczenie , że udany związek oznacza pełne dopasowanie i dopełnienie się , jak w przysłowiowych dwóch połówkach pomarańczy.
Poznanie i rozszyfrowanie męskich zachowań jest dla kobiet ważne. W tym celu wydaje się wiele poradników oscylujących w tej tematyce.

Nie inaczej jest z pozycją, noszącą tytuł mówiący sam za siebie " Cała prawda o mężczyznach", autorstwa Iana K. Smitha.
Ian K.Smith jest autorem bestsellerowych poradników, lekarzem , specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie żywienia...

Wiele przydatnych wskazówek i informacji, o których często wiemy,ale zapominamy

Olutka929 | 2014-06-04

Średni poradnik