Trudne osobowości

Okładka książki Trudne osobowości Hazel Edwards, Hellen McGrath
Okładka książki Trudne osobowości
Hazel EdwardsHellen McGrath Wydawnictwo: Rebis Seria: Poradniki psychologiczne poradniki
poradniki
Poradniki psychologiczne
Difficult Personalities
Rebis
2010-01-01
2010-01-01
Bożena Jóźwiak
osobowość zachowanie strategie postępowania

Książka przedstawia w przystępny i krótki sposób - jak wskazuje tytuł - trudne osobowości, zachowania ludzi z różnorakimi zaburzeniami. Podane są też przykłady opisywanych zachowań. Po części teoretycznej znajduje się garść wskazówek, jak postępować, mając do czynienia z osobą o danym typie osobowości lub też jak przezwyciężyć swoje wady i trudności, samemu nią będąc.

☀️☀️☀️☀️☀️↔️🔟

Pierwsza książka w nowym roku przyznam ,że czytałem dość mozolnie 😓 ale jest 1/52)2022🙃

Ciekawy poradnik aby zrozumieć różnego rodzaju osobowości te trudne i te mniej skomplikowane Warto przeczytać choćby dla ciekawych opisów aby odnaleźć swój typ charakteru 🙃 Cóż książka nie zmieniła mojego podejścia ale jakaś drobna wiedzę wyniosłem ,która zostanie na dłużej.

☀️☀️☀️☀️☀️↔️🔟

Trudne osobowości, ale nietrudno się czytało. Raczej dla początkujących.

Trudne osobowości, ale nietrudno się czytało. Raczej dla początkujących.

To książka dla osób, które zaczynają dopiero przygodę z psychologią. Ktoś kto już coś wie, będzie się niestety nudził i irytował.

Dużą wartością owej publikacji jest precyzyjny opis trudnych typów osobowości. Konstrukcja książki jest dość monotonna, co ma nie najlepszy wpływ na jej odbiór. Ponadto, oprócz wartościowych rad w niej zawartych, znajdują się w niej według mnie rady dość powierzchowne, mimo wszystko warto przeczytać.

Książka jest bardzo rzeczowa i spójna. Uważam tylko, że konstrukcja jest trochę monotonna niemniej jednak, nie ma to wpływu na merytoryczną zawartość.

Całkiem niezły poradnik jak radzić sobie z "trudnymi przypadkami". Chociaż nie lubię i jestem sceptycznie nastawiona do tego typu książek to jest to pozycja godna polecenia. Nie tylko opisuje dane typy osobowości, ale daje konkretne informacje jak żyć z nimi na co dzień- gdy my tacy jesteśmy i gdy mamy do czynienia z innymi.

Jedna z lepszych książek, które czytałam
związanych z tematyką psychologiczną.
Całość w formie poradnika, zawierającego
praktyczne porady, jak sobie radzić ze sobą,
albo z innymi, toksycznymi osobami.
Mimo, że jest napisana dość ogólnikowo,
to jednak można wiele z niej wynieść.
Polecam!

Jedna z lepszych książek, które czytałam
związanych z tematyką psychologiczną.
Całość w formie poradnika, zawierającego
praktyczne porady, jak sobie radzić ze sobą,
albo z innymi, toksycznymi osobami.
Mimo, że jest napisana dość ogólnikowo,
to jednak można wiele z niej wynieść.
Polecam!

Polecam wszystkim, nie tylko tym którzy mają z sobą lub z innymi ludźmi problem. Książka porusza ważne tematy naszych ludzkich, nierzadko trudnych właśnie, osobowości i pokazuje jak sobie z nimi radzić.

Książka zawiera w sobie szeroki przekrój typów osobowości uważanych powszechnie za trudne.Autorki w bardzo przejrzysty sposób prezentują zagadnienia dotyczące osobowości ludzkich.Począwszy od tego czym w ogóle jest osobowość,poprzez prezentacje jej lżejszych odmian np: osobowość lękliwa,aż po skrajne przypadki czyli osobowość socjopatyczną.Książkę uważam za godną polecenia z jednym małym "ale", mianowicie jest to pozycja książkowa dla osób,które nie miały wcześniej styczności z poruszanym tematem.Takim czytelnikom z pewnością przypadnie ona do gustu, gdyż jest skonstruowana w sposób jasny i treściwy.Natomiast jeśli ktoś już wcześniej interesował się owym zagadnieniem, to moim zdaniem nie znajdzie tu niczego nowego dla siebie.Tak było w moim przypadku,co więcej udało mi się wychwycić pewien błąd,choć nie jest on ściśle powiązany z treścią książki ( stanowi jedynie przykład)to uważam, że autorkom nie wypada popełniać takich błędów zwłaszcza, kiedy chcą na nim "oprzeć" poruszane przez siebie kwestie.Ogólnie książkę serdecznie polecam , lecz w szczególności laikom w tym temacie.

• Psychologia
  • Do kupienia
  • Psycho

Dodaj cytat z książki Trudne osobowości