Trudne osobowości

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradniki psychologiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Difficult Personalities
978-83-7510-516-2
poradniki
Michał

Zrozum biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw ludzkich zachowań i ułatw sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi Wszyscy czasami mamy do czynienia z ludźmi, którzy nas frustrują, irytują lub ranią. W naszym otoczeniu znajdują się osoby, które zawsze mają rację, gnębią nas lub zachowują się obsesyjnie. Przyznajmy też, że nam samym zdarza się zranić innych. W książce tej...

W książce tej autorki przedstawiają różne typy osobowości i charakterystyczne dla nich zachowania, analizują codzienne sytuacje i proponują skuteczne strategie postępowania dotyczące m.in.

- radzenia sobie z gniewem i konfliktami,

- przezwyciężania lęków,

- wzbudzania i wyrażania empatii,

- wykazywania asertywności i optymizmu,

- podejmowania decyzji w sprawie trudnych związków.

Warto sięgnąć do tej książki, aby zrozumieć biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw naszych zachowań oraz ułatwić sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi, a także uświadomić sobie własne cechy osobowości i ich wpływ na otoczenie.

Dr Helen McGrath prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Jest cenioną konsultantką, mówczynią i komentatorką w mediach, a także autorką popularnych książek i artykułów na temat umiejętności społecznych, stosunków w miejscu pracy, związków oraz dobrostanu psychicznego.

Hazel Edwards jest poczytną pisarką australijską, autorką utworów często adaptowanych na scenariusze filmowe i teatralne. Do najbardziej znanych należą There's a hippopotamus on our Roof Eating Cake i Writing a Non Boring Family History.

źródło opisu: Rebis, 2010

Natala | 2011-12-20

Świetnie opisane cechy osobowości, szczególnie te toksyczne,zaburzone, apodyktyczne,etc.i jaki jest najbardziej skuteczny sposób na radzenie sobie z takimi osobami, ale też radzenie sobie z gniewem, przezwyciężenia lęków,asertywność, i tak dalej.

adusiia | 2013-09-06
Przeczytana: 02 września 2013

Można dużo się dowiedzieć - również o sobie. Książka nie tylko opisuje charakterystyczne cechy różnych rodzajów osobowości ale zawiera praktyczne wskazówki dla osób o "trudnym charakterze" - aby było im łatwiej dogadać się z innymi oraz dla pozostałych - aby mogli lepiej zrozumieć takie osoby i nauczyli się z nimi postępować.

Karolina | 2015-08-17

Zaglądam do niej za każdym razem kiedy mam z kimś problem ;)

Miru | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Bardzo ciekawy poradnik ktory opisuje rozne charaktery i pokazuje jak sobie poradzic:
- z gniewem konfliktami
- przezwyciezyc lek
- wzbudzic i wyrazac empatie
- wykazywac asertywnosc i optymizm
- podejmowac trudne decyzje w zwiazku.
Warto siegnac po ksiazke aby zrozumiec innych charakter oraz swoje zachowania.
Polecam.

Schwarzi | 2013-08-10

Bardzo dobra książka.
Zrozumiała dla laika. Zawiera bardzo cenne i opisy różnych zaburzeń.
Polecam !

Alma77 | 2012-02-29

Watro zajrzec,a i można sie zdziwić kto nas otacza!

prosto napisane, szybko przyswojone

Katherine | 2011-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2011

z konieczności ją przeczytałam...

Po-prostu-dziwne | 2016-11-08
Łukasz Bartkowski | 2016-09-14