Trudne osobowości

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradniki psychologiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Difficult Personalities
978-83-7510-516-2
poradniki
Michał

Zrozum biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw ludzkich zachowań i ułatw sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi Wszyscy czasami mamy do czynienia z ludźmi, którzy nas frustrują, irytują lub ranią. W naszym otoczeniu znajdują się osoby, które zawsze mają rację, gnębią nas lub zachowują się obsesyjnie. Przyznajmy też, że nam samym zdarza się zranić innych. W książce tej...

W książce tej autorki przedstawiają różne typy osobowości i charakterystyczne dla nich zachowania, analizują codzienne sytuacje i proponują skuteczne strategie postępowania dotyczące m.in.

- radzenia sobie z gniewem i konfliktami,

- przezwyciężania lęków,

- wzbudzania i wyrażania empatii,

- wykazywania asertywności i optymizmu,

- podejmowania decyzji w sprawie trudnych związków.

Warto sięgnąć do tej książki, aby zrozumieć biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw naszych zachowań oraz ułatwić sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi, a także uświadomić sobie własne cechy osobowości i ich wpływ na otoczenie.

Dr Helen McGrath prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Jest cenioną konsultantką, mówczynią i komentatorką w mediach, a także autorką popularnych książek i artykułów na temat umiejętności społecznych, stosunków w miejscu pracy, związków oraz dobrostanu psychicznego.

Hazel Edwards jest poczytną pisarką australijską, autorką utworów często adaptowanych na scenariusze filmowe i teatralne. Do najbardziej znanych należą There's a hippopotamus on our Roof Eating Cake i Writing a Non Boring Family History.

źródło opisu: Rebis, 2010

Mama_Alutki | 2017-02-17
Przeczytana: 10 lutego 2017

Trudne osobowości.

Bywają w naszym codziennym życiu, i czasem również okazuje się, że my nimi jesteśmy.
Książka pomogła mi zrozumieć ludzkie zachowania, po trochę też moje.
Zdałam sobie sprawę, jak w niewielkim stopniu można pomóc takiej osobie lub samemu sobie, znosić niezrozumiałe zachowanie tych osób w pracy, szkole czy wśród znajomych.
Miałam nawet ku temu okazję, by sprawdzić czy rady dotyczące takich osób działają, i jestem mile zaskoczona, ponieważ działają.
Spotykam na swojej drodze, różne typy osobowości, te mniej lub bardziej wyróżniające się swoim zachowaniem. Zrozumiałam jak człowiek potrafi być bezwzględny by osiągnąć to na czym mu zależy.
Nie zdawałam sobie jednak sprawy jakie to ma wpływ i konsekwencje.

Jeden z typów to:
*Chodzący wykrywacze wad*
„Chyba nikt nie może uczciwie powiedzieć, że nigdy nikogo nie obmawiał, nie rozsiewał plotek, nie widział wszystkiego w czarnych barwach, nie robił złośliwych uwag, nie krytykował i nie narzekał. Wszyscy to czasem robimy,...

Natala | 2011-12-20

Świetnie opisane cechy osobowości, szczególnie te toksyczne,zaburzone, apodyktyczne,etc.i jaki jest najbardziej skuteczny sposób na radzenie sobie z takimi osobami, ale też radzenie sobie z gniewem, przezwyciężenia lęków,asertywność, i tak dalej.

adusiia | 2013-09-06
Przeczytana: 02 września 2013

Można dużo się dowiedzieć - również o sobie. Książka nie tylko opisuje charakterystyczne cechy różnych rodzajów osobowości ale zawiera praktyczne wskazówki dla osób o "trudnym charakterze" - aby było im łatwiej dogadać się z innymi oraz dla pozostałych - aby mogli lepiej zrozumieć takie osoby i nauczyli się z nimi postępować.

Karolina | 2015-08-17

Zaglądam do niej za każdym razem kiedy mam z kimś problem ;)

Miru | 2016-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2016

Bardzo ciekawy poradnik ktory opisuje rozne charaktery i pokazuje jak sobie poradzic:
- z gniewem konfliktami
- przezwyciezyc lek
- wzbudzic i wyrazac empatie
- wykazywac asertywnosc i optymizm
- podejmowac trudne decyzje w zwiazku.
Warto siegnac po ksiazke aby zrozumiec innych charakter oraz swoje zachowania.
Polecam.

Schwarzi | 2013-08-10

Bardzo dobra książka.
Zrozumiała dla laika. Zawiera bardzo cenne i opisy różnych zaburzeń.
Polecam !

Alma77 | 2012-02-29

Watro zajrzec,a i można sie zdziwić kto nas otacza!

prosto napisane, szybko przyswojone

Katherine | 2011-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2011

z konieczności ją przeczytałam...

Ania Kazior | 2017-03-20
Na półkach: 2017, Przeczytane