Uzależnienie od partnera. Jak skutecznie się wyzwolić z sideł toksycznej miłościa

Wydawnictwo: Sensus
poradniki

Jak rozpoznać moment, kiedy należy zakończyć związek…i znaleźć w sobie odwagę, by to zrobić!Lekarstwo na chorą, nieszczęśliwą miłośćTrzy poziomy powiązań względy praktyczne, przekonania, głód przywiązaniaNegatywny wpływ toksycznych relacji na Twoje zdrowie psychiczne i fizyczneTechniki ułatwiające wyrwanie się z uzależnieniaTrudna sztuka zrywaniaNie potrafisz zakończyć związku, mimo że przysparza Ci on więcej cierpienia niż radościa Nieobce Ci są przepłakane noce i napady panicznego lęku przed utratą partneraa Masz już serdecznie dość karczemnych awantur, ale nie wyobrażasz sobie funkcjonowania bez tego człowiekaa Czujesz, że Wasze oczekiwania wobec życia całkowicie się różnią, lecz wciąż tkwisz w relacji bez perspektywaJesteś mężem cholerycznej żonya Albo kochanką modlącą się o to, by Twój wybranek wreszcie odszedł od rodzinya A może pełnisz rolę wiecznej dziewczyny, nigdy narzeczonej a W każdym z tych przypadków jesteś bez wątpienia więźniem swojej miłości.Toksycznego związku nie ma jeszcze w wykazie chorób, opracowanym przez Ministerstwo zdrowia. Nie zmienia to jednak faktu, że ma on na Ciebie druzgocący wpływ. Tak jak alkoholizm czy narkomania niszczy Twoje poczucie własnej godności, depcze wiarę w siebie i sączy truciznę do całego organizmu. zabija Cię zupełnie na serio. I tak jak w przypadku innych uzależnień, w Twojej sytuacji także niezbędna jest terapia wychodzenia z nałogu oraz zrzucania kajdan tej chorej relacji. Przerwij zaklęty krąg cierpienia!Koniec imperium złudzeń:zdiagnozuj u siebie niezdrowe uzależnienie od partnera.Nie pozwól się więcej ranić… nawet sobie samemu.Skończ z relacjami przypominającymi emocjonalną pustynię.zidentyfikuj i ulecz własne zachowania kompulsywne.Przetrwaj trudny okres po zerwaniu.Wejdź w związek pełen miłości, czułości, erotyzmu, intelektualnej stymulacji, szczerości, szacunku i wsparcia.W tej książce znajdziesz rady przydatne w uzdrawianiu wszelkich relacji osobistych.

Katarzyna | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011