Kości Pająka

Wydawnictwo: Sonia Draga
Spider Bones
katastrofa, ciało, zwłoki, tajemnica
Ag2S

John Lowery został zidentyfikowany jako jedna z ofiar śmiertelnych katastrofy śmigłowca wojskowego, do której doszło w 1968 r. w Wietnamie. Jego ciało przez wiele lat spoczywało na cmentarzu w Karolinie Północnej. Cztery dekady po wypadku Temperance Brennan przybywa do miasta Hemmingford w kanadyjskim Quebecu, gdzie znaleziono zwłoki utopionego mężczyzny. Ofiara zginęła podczas oddawania się dziwacznym praktykom seksualnym. Ciało zostaje zidentyfikowane jako John Lowery. Ale jak Lowery mógł umrzeć dwukrotnie i w jaki sposób amerykański żołnierz znalazł się w Kanadzie?
Wkrótce śledczy z Biura ds. Jeńców Wojennych i Zaginionego Personelu Wojskowego Departamentu Obrony USA znajdują kolejne szczątki pochodzące z czasów wojny wietnamskiej, a przy nich nieśmiertelnik Lowery'ego. Są więc już trzy ciała zidentyfikowane jako Lowery…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/617/kosci-pajaka.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Bogdan Brykman | 2019-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2019

Świetny kryminał jak zwykle z tłumaczeniem ciekawostek z anatomii.

Sosnowaigielka | 2019-01-06

Połączenie teraźniejszości z przeszłością oraz dawnej zbrodni z nową. Interesująca i pełna ciekawostek z dziedziny medycyny sądowej książka, po którą warto sięgnąć, gdy jest się miłośnikiem kryminałów i sensacji.

leśna | 2018-08-31
Przeczytana: 03 lipca 2018

Okoliczności: poszłam, z półki wzięłam, wypożyczyłam.
Rodzaj: książka drukowana, skróty fabuły zachęcające.
Gatunek: przekartkowałam, przeczytałam.
Uczucia towarzyszące: zrazu zaciekawienie, później (niestety) zniesmaczenie.
Konkluzja: strata czasu i energii.

calista | 2018-08-09

Takie sobie, przegadane

Małgosia | 2018-06-07
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Jak zwykle Tempe mnie nie zawiodła. Skomplikowane śledztwo pani antropolog przyniosło wiele nowych informacji na temat jej pracy. A do tego okoliczności przyrody Hawajów... sama słodycz, bo w opisach autorki czuć to słońce, które świeci nad plażami i tę bryzę wiejącą na plaży.
Najbardziej podobał mi się wątek, w którym Kathy Reichs opisuje matkę i jej dzieci, które po badaniach genetycznych nie są jej, a przecież je urodziła. Galimatias panie!
Jednak na końcu jak zwykle wszystkie wątki wpadły w odpowiednie szufladki i stworzyły obraz całkowity dla pozornie niepasujących do siebie kawałków.
Bardzo mi się ta część podobała i cieszę się na następne przygody z panią antropolog.

Finkla | 2018-02-18
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 18 lutego 2018

Autorka jest antropologiem, pracuje jako koroner i to w książce widać. Niestety, ta znajomość tematu nie zawsze stanowi zaletę. Na pewno Reichs wie, o czym pisze. Sądzę, że we wszystkie rzeczy dotyczące zwłok — jak wyglądają i śmierdzą, co się z nimi robi na stole do sekcji itd. — można wierzyć. Fachowość bije z kart. Ale oprócz trupich ciekawostek czytelnik dostaje mnóstwo informacji, które już tak nie go interesują. Na przykład historia amerykańskich instytucji zajmujących się transportem zmarłych żołnierzy do kraju. Jak rozwijać skróty nazw, z czym się poszczególne agencje łączyły i w co przekształcały, gdzie miały siedzibę, ilu fachowców z jakich dziedzin zatrudniały... Kiedy o tym czytałam, przypominał mi się Katyń. Dla swoich zrobią wszystko, ale nas w Jałcie władowali w szambo i nawet nie wydają się zawstydzeni.

Chęć do dzielenia się informacjami widać również w innych miejscach. Autorka opisuje wszystko. Między innymi rozkład domu bohaterki. Gdyby tam później odbywała się...

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Śmierć i kości towarzyszą Brennan w pracy. Świetna książka. Polecam.

Krystyna | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Uwielbiam książki Kathy Reichs ...Każda ma w sobie coś ...

AriciaM | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Podobnie jak poprzednio - piszę z obowiązku bardziej niż z chęci powiedzenia czegoś oryginalnego. Najbardziej zirytowały mnie w tej książce rozpuszczone nastolatki - nie wiem, może u nas tez się dzieje podobnie, tylko tego nie zauważyłam. To jest straszne. Czyta się też nie najlepiej. Obym miała siłę brnąć dalej. Męczę się czytając.

ciociadzwoni | 2016-12-12
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Cykl Kości zacząłem od tej pozycji - podobnie jak serial, którego nie oglądałem od początku. Na plus, że czytając nie czułem braków informacji, ani odczucia wyrwania z kontekstu. Jednak miejscami przydługawe opisy, oraz nie za bardzo wartka akcja, która pod koniec dopiero nabrała tempa - Kości Pająka generalnie mnie porwały.

Moim zdaniem serial oglądało się lepiej niż czytało.