Kości Pająka

Okładka książki Kości Pająka Kathy Reichs
Okładka książki Kości Pająka
Kathy Reichs Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Temperance Brennan (tom 13) Seria: Kości kryminał, sensacja, thriller
Temperance Brennan (tom 13)
Kości
Spider Bones
Sonia Draga
2013-03-20
2013-03-20
2011-07-07
Przemysław Hejmej
katastrofa ciało zwłoki tajemnica

Na plus miejsce akcji - Hawaje :) Ale ogólnie czytałam bez większych emocji, owszem są zrywy czy zaskakujące wątki (chimera),ale też zagmatwane dłużyzny :)

Sama się sobie dziwię, że chociaż jest to już 13 tom z serii czytało mi się go z taką przyjemnością. Może schemat budowania powieści podobny do wcześniejszych części ale dzięki zmianie lokalizacji (akcja dzieje się na Hawajach) i wprowadzeniu kilku nowych postaci, książka nie trąci myszką tylko zaciekawia czytelnika. Plus jak zwykle można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o pracy antropologa, a w tej części również na temat działań jakie USA podejmuje żeby sprowadzić ciała zabitych na wojnie żołnierzy do kraju.

Ciekawa, dość zaplątana historia, opowiedziana w imieniu autorki która sama zajmuje się antropologią. Spójne i wyczerpujące zakończenie. Dużo szczegółów z medycyny sądowej. Na pewno spodoba się komuś kto lubi kryminały.

Nuda, nuda, nuda, nie mój klimat.

Nuda, nuda, nuda, nie mój klimat.

Jak zwykle wiele wątków, jak zwykle Tempe dostaje po głowie i to nie raz.
Sama historia niezła i zajmująca. Dobrze się czytało.

Jak zwykle wiele wątków, jak zwykle Tempe dostaje po głowie i to nie raz.
Sama historia niezła i zajmująca. Dobrze się czytało.

Świetny kryminał jak zwykle z tłumaczeniem ciekawostek z anatomii.

Świetny kryminał jak zwykle z tłumaczeniem ciekawostek z anatomii.

Połączenie teraźniejszości z przeszłością oraz dawnej zbrodni z nową. Interesująca i pełna ciekawostek z dziedziny medycyny sądowej książka, po którą warto sięgnąć, gdy jest się miłośnikiem kryminałów i sensacji.

Okoliczności: poszłam, z półki wzięłam, wypożyczyłam.
Rodzaj: książka drukowana, skróty fabuły zachęcające.
Gatunek: przekartkowałam, przeczytałam.
Uczucia towarzyszące: zrazu zaciekawienie, później (niestety) zniesmaczenie.
Konkluzja: strata czasu i energii.

Okoliczności: poszłam, z półki wzięłam, wypożyczyłam.
Rodzaj: książka drukowana, skróty fabuły zachęcające.
Gatunek: przekartkowałam, przeczytałam.
Uczucia towarzyszące: zrazu zaciekawienie, później (niestety) zniesmaczenie.
Konkluzja: strata czasu i energii.

Jak zwykle Tempe mnie nie zawiodła. Skomplikowane śledztwo pani antropolog przyniosło wiele nowych informacji na temat jej pracy. A do tego okoliczności przyrody Hawajów... sama słodycz, bo w opisach autorki czuć to słońce, które świeci nad plażami i tę bryzę wiejącą na plaży.
Najbardziej podobał mi się wątek, w którym Kathy Reichs opisuje matkę i jej dzieci, które po badaniach genetycznych nie są jej, a przecież je urodziła. Galimatias panie!
Jednak na końcu jak zwykle wszystkie wątki wpadły w odpowiednie szufladki i stworzyły obraz całkowity dla pozornie niepasujących do siebie kawałków.
Bardzo mi się ta część podobała i cieszę się na następne przygody z panią antropolog.

Takie sobie, przegadane

Takie sobie, przegadane