Błądzenie pielgrzyma

Wydawnictwo: Logos
The Pilgrims Regress
C.S. Lewis
Dariusz Okoń

Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty niej fałsz. C. S. Lewis, fragment przedmowy: Książka "Błądzenie pielgrzyma", napisana w roku nawrócenia pisarza, jest jego autobiografią. C. S. Lewis przemawia w niej ze zwięzłością, dzięki której przekazuje swoją oryginalną myśl, bez potrzeby przeprowadzania pełnego wykładu z dziedziny filozofii...

C. S. Lewis, fragment przedmowy: Książka "Błądzenie pielgrzyma", napisana w roku nawrócenia pisarza, jest jego autobiografią. C. S. Lewis przemawia w niej ze zwięzłością, dzięki której przekazuje swoją oryginalną myśl, bez potrzeby przeprowadzania pełnego wykładu z dziedziny filozofii religii. Jest to mądra i dogłębna książką; być może najbardziej wojowniczy utwór tego autora poświęcony problematyce chrześcijańskiej.

źródło opisu: http://logos.warszawa.pl/ksiazki/2-bladzenie-pielgrzyma.html

źródło okładki: http://logos.warszawa.pl/ksiazki/2-bladzenie-pielgrzyma.html

Soledad | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

Nie potrafię ocenić tej książki. Przeczytałam, czy raczej przebrnęłam przez tę niezwykle metaforyczno-filozoficzną opowieść, zahaczającą o baśniowość. Pewnie jest to pozycja wybitna, ale mnie nie dała totalnie nic. Zbyt trudna, zbyt zagmatwana.

| 2011-07-30

Współczesna wersja "Wędrówki pielgrzyma" J. Bunyana.

picasso83 | 2016-05-19
Przeczytana: 18 maja 2016

Jedna z najlepszych książek mistrza C.S. Lewisa. Stylizowana jest na "Wędrówce Pielgrzyma" Bunyana, co tylko podnosi jej walory artystyczne.
Jedna z moich ulubionych książek Lewisa.
Gorąco polecam.

MMW | 2018-03-25