Tęsknota za Ojcem. Lectio divina do Ojcze nasz (Mt 6, 9-13)

Okładka książki Tęsknota za Ojcem. Lectio divina do Ojcze nasz (Mt 6, 9-13) Krzysztof Wons SDS
Okładka książki Tęsknota za Ojcem. Lectio divina do Ojcze nasz (Mt 6, 9-13)
Krzysztof Wons SDS Wydawnictwo: Salwator Seria: Modlitwa Słowem Bożym religia
religia
Modlitwa Słowem Bożym
Salwator
2012-01-01
2012-01-01
chrześcijaństwo Bóg Ojciec ewangelia Ojcze nasz modlitwa

Ta książka pokazuje, że w modlitwie "Ojcze Nasz" zawarta jest cała Biblia. Ks. Krzysztof Wons, świetny znawca lectio divina, w jasny i przejrzysty sposób pokazuje, ile istotnych treści obejmuje ta modlitwa, oraz nie unika tematów trudnych, np. jak modlić się tą modlitwą, gdy ktoś ma bardzo negatywne doświadczenie ojca. po lekturze tej książki każde następne "Ojcze Nasz..." nie jest już takie same, dlatego serdecznie polecam!

Modlitwa „Ojcze Nasz” jest najbardziej znaną modlitwą chrześcijańską. Wielu z nas nauczyło się jej w dzieciństwie i powtarzało ją niezliczoną ilość razy. Ale czy nie czyniliśmy tego bezmyślnie? Czy wgłębialiśmy się w prawdziwe znaczenie tych pięknych słów, które pozostawił nam Jezus?

W swojej książce Ks. Wons pomaga czytelnikowi odkryć ogromne bogactwo tej wspaniałej modlitwy. Jak napisał: „Każdy werset tej modlitwy opowiada o naszej tęsknocie za Ojcem. Jest modlitwą wydobytą z nas samych, ułożył ją Ten, który wie, co kryje się w człowieku. Ułożył ją z wersetów ukrytych w naszych sercach.” Rzeczywiście, motywem przewodnim tej niewielkiej książeczki jest tęsknota. Autor-wykładowca, rekolekcjonista i kierownik duchowy daleki jest od moralizowania,czy chwalenia się swoją wiedzą teologiczną. Wręcz przeciwnie, z wielką pasją i zaangażowaniem stara się, opierając głównie na Słowie Bożym, ukazać nam wielką miłość Ojca do nas oraz Jego tęsknotę za nami. Uświadamia nam również naszą tęsknotę za Bogiem i Jego bliskością. Rozważając kolejne wezwania modlitwy Pańskiej pisze dalej o naszej tęsknocie w stanie głodu, grzechu i kuszenia.

Co do moich odczuć po przeczytaniu tej książki, uważam, że nie mogłam znaleźć lepszej lektury na święta. Podczas jej czytania wypełniała mnie ogromna radość i wdzięczność wobec Boga za to, że jest moim Ojcem, kocha mnie i troszczy się o mnie.

• Duchowość
  • Religia
  • Rozwój duchowy, Religia
  • Religijne
  • Duchowość szeroko pojęta

Krzysztof Wons SDS Tęsknota za Ojcem. Lectio divina do Ojcze nasz (Mt 6, 9-13) Zobacz więcej