NO.6 #1

ナンバーシックス
No. 6
japoński
hidden_dragon

Historia rozgrywa się w No. 6 - nowoczesnym mieście w 2013 roku. Chłopak Shion żyje w ekskluzywnym obszarze w No. 6. W noc jego dwunastych urodzin ratuje chłopca, który nazywa siebie "Nezumi". Nezumi ucieka ze specjalnej strefy bezpieczeństwa. Od tego momentu, życiu Shiona zmieni się na zawsze.

Villiana | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

"Wy wszyscy jesteście zaprogramowani tak, żeby wierzyć, że ten dziurawy, fałszywy bałagan jest utopią".

Szczerze - patrząc po ocenach, spodziewałam się jakiegoś ‘wow’, ale jak dla mnie go nie było, ale to nie zmienia faktu, że historia była bardzo dobra i wciągająca. Wahałam się, czy lepiej przeczytać książkę, czy może zabrać się za mangę, jednak postawiłam na dłuższą formę, co nie znaczy, że nie sprawdzę w międzyczasie chociaż pierwszego tomu formy graficznej, żeby porównać.

No.6 jest utopijnym miastem, gdzie wszyscy żyją bezpiecznie, szczęśliwie i bezproblemowo. W takiej oto scenerii w roku 2013 poznajemy Shiona, dwunastolatka, który jest nieprzeciętnie inteligentny i maluje się przed nim wspaniała przyszłość. Jednak pewnej wietrznej nocy w pokoju Shiona pojawia się Nezumi, zbiegły więzień, a Shion udziela mu schronienia. Jakie będą tego konsekwencje? Wszystko wyjaśnia się po czterech latach, kiedy okazuje się, że miasto nie będzie tolerować nikogo, kto nie jest mu absolutnie...

Lucrecia | 2014-09-02
Na półkach: Dystopia/Antyutopia
Przeczytana: 05 listopada 2013

Tytułowe „No. 6” to idealne, utopijne miasto nieodległej przyszłości, w którym obywatele nie muszą zmagać się z problemami głodu, bezrobocia czy przestępczości. Shion, dwunastolatek obdarzony ponadprzeciętnym intelektem, prowadzi tam bezpieczne, uprzywilejowane i zarazem kompletnie bezbarwne życie, aż do dnia, w którym na kilka godzin udziela schronienia Nezumiemu - rannemu chłopcu ściganemu przez służby bezpieczeństwa. Za karę traci wszystkie dotychczasowe przywileje, zostaje wraz z matką zesłany do gorszej części miasta i musi zająć się sprzątaniem, żeby zarobić przynajmniej na podstawową edukację. Ale prawdziwa życiowa rewolucja dopiero przed nim. Cztery lata później, jako jedyny świadek tajemniczej śmierci swojego kolegi z pracy, Shion zostaje oskarżony o morderstwo i zatrzymany przez bezpiekę. Z pomocą nieoczekiwanie przychodzi mu Nezumi. Obaj chłopcy uciekają z No. 6, żeby zamieszkać wspólnie pod jego murami, w slumsach, które z utopią nie mają absolutnie nic wspólnego. Shion...

Shunrei | 2013-09-30

Wzruszająca, do bólu szczera i co najważniejsze INNA. Świat po kolejnej wojnie, większość planety zniszczona, jej ostatni, niewielki kawałek w którym da się mieszkać podzielona jest na 4 miasta. W jednym z nich wychowuje się główny bohater - Shion. Żyje w wielkim domu z matką, w dostatku, jest młodym, obiecującym i inteligentnym człowiekiem należącym do grupy najmądrzejszych dzieci w kraju.
Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia - do domu Shiona wślizguje się chłopiec w jego wieku - Nezumi (jap. szczur, mysz) - niższy od Shiona, brudny, ranny o dziewczęcej urodzie. Shion wiedząc, że zbiegł on z Zakładu Karnego (takie ichnie więzienie) i jest jednym z najniebezpieczniejszych przestępców daje mu schronienie, karmi i zszywa ranę. Rano chłopiec znika, a Shion i jego matka mają na głowie Śledczych.
Oto część wstępu do historii. Naprawdę polecam!

LacieBasket | 2014-08-21

Zdecydowanie mój faworyt wśród wszystkich przeczytanych przeze mnie książek. No.6 jest serią, od której nie można się oderwać. To właśnie ona wyciągnęła ze mnie na światło dzienne uczucia i reakcje, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Płakałam ze wzruszenia, śmiałam się do rozpuku, nienawidziłam z całego serca, kocham bez pamięci.
Bohaterowie są ciekawi, nietuzinkowi i co najważniejsze - łatwi do polubienia. Po kilku rozdziałach przestałam się zastanawiać czy bardziej lubię Nezumiego czy Shiona, gdyż oboje byli przecudni. Fabuła zaskakuje i nie nudzi czytelnika, przez co książkę czyta się bardzo szybko - byle dalej, jeszcze jeden rozdział.
Relacji między bohaterami, czyli jeden z najczęściej poruszanych tematów przez fanów serii są dla mnie nie do końca jasne. Przyjaźń, braterska miłość czy miłość romantyczna? Nawet sama autorka powiedziała, że nie jest to dla niej do końca jasne. Moim skromnym zdaniem była to po prostu bliższa forma przyjaźni bez jakiś wątków homoseksualnych....

Anna Gręda | 2013-12-26
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Och, kochany Nezumi...
Jest kilka różnic między mangą, a anime, ale niedużo i mi to nie przeszkadza. Czekam niecierpliwie na możliwość przeczytania 2 tomu :D

skowronek | 2017-05-29
lavd | 2017-01-30