Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno

Okładka książki Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno Kirsty Moseley
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno
Kirsty Moseley Wydawnictwo: HarperCollins Polska literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Boy Who Sneaks In My Bedroom Window
HarperCollins Polska
2016-03-16
2016-03-16
9788327619372
Magdalena Krysik
chłopak dziewczyna literatura dla młodzieży nastolatka szkoła trauma uczucie związek
Inne

Mocno cukierkowa historia i momentami aż mdliło od tego nadmiaru idealnych splotów wydarzeń, ale chyba odnalazłam w tej tonie cukru nieco przyjemności.
Książka pewnie podobałaby mi się bardziej, gdybym miała 15 lat, a nie 20, ale nie chcę jej krytykować.
Fajna książka na jeden raz, książka do przeczytania w jeden wieczór, taki uroczy odmóżdżacz.

Niby wszystko fajnie, ale trochę za słodko. Liam był zbyt idealny, bez żadnych wad, no chłopak marzenie. Momentami aż mdliło.

Strasznie dużo się tu wydarzyło mam wrażenie. Liam był mega uroczy i czarujący. Fajnie, że był poruszony poważny temat na tle lekkiego romasu

Piękna historia o miłości. Może się komuś wydawać, że jest dość infantylna, ale jeżeli chodzi o mnie, to lubię od czasu do czasu przeczytać coś tak „cukierkowego” aż nad idealnego. Co prawda historia i losy głównej bohaterki nie były łatwe, tak udało się przetrwać najgorsze chwile u boku najlepszego przyjaciela. Polecam, na wieczór, do lekkiego poczytania - z pewnością może się spodobać wielu miłośniczkom takich historii

Można by powiedzieć, że lekka i przesłodzona. Ale czy nie właśnie takiej oczekiwaliśmy? Książka od samego początku mnie fascynowała i od pierwszych stron przykuła na kilka godzin na kanapie ;) Akcja toczy się leniwie opowiadając o rodzącej się miłości nastolatków i ich codziennym świecie. W tle poznajemy dramat rodzinny, który rozegrał się u jednego z głównych bohaterów. Przyjemnie czyta się, jak wykreowane postacie wspierają się w ciężkich chwilach. Gdyby tak przebiegała cała akcja książki, moja ocena pewnie byłaby wyższa.. Jednak końcówka była zbyt przerysowana. Na ostatnich 50 stronach tyle się wydarzyło, że aż przestało to być logiczne i spójne. Zakończenie mocno wpłynęło na moją ocenę tej książki, przestało mi się już ją tak lekko czytać, a nawet zaczęło lekko drażnić.

Przewidywalna i dość infantylna historia.

Przewidywalna i dość infantylna historia.

Przesłodzona do granic możliwości.

Przesłodzona do granic możliwości.

Lekka książka na raz. Jest to przyjemny schematyczny i przewidywalny romans.

Lekka książka na raz. Jest to przyjemny schematyczny i przewidywalny romans.

Książka ta jest dosyć niezła. Powiedziałabym, że wręcz nawet standardowa, jak na autorkę, ponieważ praktycznie każda jej książka jest w takim stylu, a po pewnym czasie jest oczywiste to, co się przeczyta na kolejnej i kolejnej stronie. Poza tym czyta się ją nawet w porządku

Nie ma słów żebym opisała jak bardzo kocham tą książkę. Czytałam ją już wiele razy i wciąż nie mam dosyć. Nie mam pojęcia co mogłabym o niej napisać żeby nie zdradzić fabuły, więc powiem tylko, że naprawdę warto przeczytać. ❤️