Janusz Korczak. Lekarz o złotym sercu

Wydawnictwo: IBIS
978-83-7738-299-8
jagarkar

To wzruszająca historia człowieka, który całe swoje życie poświęcił pracy z dziećmi i wraz z nimi poszedł na śmierć. To opowieść o latach II wojny światowej, warunkach panujących w żydowskich domach sierot i w getcie oraz o jego likwidacji. Poznacie szczegóły z życia niezwykłego pedagoga, zasady, którymi się kierował i teorię wychowania, którą próbował wprowadzić w życie. Dla Janusza Korczaka najważniejsze było dobro małego człowieka. Całe swoje życie, pracę oraz twórczość naukową i literacką poświęcił dzieciom. Walczył o godność tych, którzy sami byli zbyt mali i słabi, aby dopomnieć się swoich praw.
Przepiękne ilustracje, interesujące i napisane przystępnym językiem teksty oraz wiele ciekawych cytatów spowodują, że nie będziesz mógł oderwać się od lektury tej książki.

źródło opisu: Wydawnictwo Ibis, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoibis.pl/