Szkielet bez palców

Cykl: Ewa wzywa 07... (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry

źródło okładki: Wydawnictwo Iskry

Agata | 2015-10-19

Jeden z pierwszych zeszytów serii "Ewa wzywa 07" to opowiadanie Jerzego Edigeya świetnie ukazujące metody pracy milicji w latach 60. Robotnicy usuwający resztki wrocławskiej kamienicy znajdują szkielet. Nie jest to, jak początkowo sądzi nawet lekarz milicyjny, kolejna ofiara wojny. Zwłoki leżały w gruzach zaledwie 2 do 4 lat. Co ciekawe, szkieletowi brakuje palców obu dłoni. Zaczyna się żmudne śledztwo, prowadzone równolegle przez Zakład Kryminalistyki badający zwłoki i przez wrocławskich milicjantów. Brak tu efektownych zwrotów akcji, strzelaniny i nagłych olśnień. Jest za to praca badawcza milicji "od podszewki". Prawdziwa gratka dla miłosników gatunku!