Dorota_1988

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Książkowa-Fantazja | 2013-01-26
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Tym razem sięgnęłam dla odmiany po stary kryminał, który okazał się całkiem dobry.

Zygmunt Zeydler Zborowski urodzony w 1911 roku w Kielcach. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował m.in. jako redaktor w Telewizji Polskiej. Autor powieści i opowiadań kryminalnych. Napisał m.in. "Akcja Rudolf", "Bardzo dobry fachowiec", "Czwarty klucz". Zmarł w 2000 roku w Warszawie.

W książce poznajemy głównego bohatera Mikołaja i jego narzeczoną Joannę. Ostatnimi czasy Mikołaj dziwnie się zachowuje, więc Joanna postanawia poważnie z nim porozmawiać. Mężczyzna wyznaje jej, że jego brat Maurycy wyszedł z więzienia i jest hańbą rodziny. Przedstawia go w nie najlepszym świetle. Mikołaj wyznaje kobiecie także, że obawia się o swoje bezpieczeństwo, bowiem Maurycy wszystkie przestępstwa, jakie popełnia zgania na Mikołaja i potem musi się tłumaczyć. Joanna doradza pójście na milicję i zgłoszenie sprawy. Mikołaj wybiera się na posterunek i składa zawiadomienie. Poznajemy "Waleriana", czyli...

Karolina | 2015-04-06

Fajnie się czyta jak każdą inną pozycję tego autora. Zeydler nigdy mnie nie zawiódł.

olgaa29 | 2017-01-03

Kto by przypuszczał,że sięgnę po taki " zakurzony" egzemplarz? No ale po serii romansideł i obyczajówek zachciało się kryminału, a nic innego pod ręką nie było:)
Prosty język, zaskakujące zakończenie, to powyżej tego, czego oczekiwałam.
Jeśli ktoś ma, jeśli ktoś się zastanawia...Polecam:)

Chrisstofferr | 2017-01-25
nikaahonen | 2016-09-26