Kroniki Tempusu: Królowa musi umrzeć

Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Cykl: Kroniki Tempusu (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
The Queen Must Die (Chronicles Of The Tempus)
podróże w czasie
Sherry

Katie jednej chwili siedzi pod własnym łóżkiem w Nowym Jorku… a w następnej jest w Pałacu Buckingham w okresie panowania królowej Wiktorii. Wbrew pozorom, to bardzo niebezpieczne miejsce. Królowa z rodziną jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Po tajnych przejściach krążą zamachowcy, na mrocznych, oświetlonych gazowymi latarniami ulicach Londynu czają się podejrzane postaci. A Katie nie jest...

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams, 2012

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

wiktoria | 2017-06-30

Bardzo wciągająca książka. Fajni bohaterowie i nagłe zwroty akcji nigdy się nie nudzą :)

Roxana | 2016-08-19

Wspaniała książka z podróżą w czasie do lat panowania Królowej Wiktorii.

CAŁA RECENZJA NA: http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

Katie jest samotnym molem książkowym. Od jakiegoś czasu nękają ją dziwne wizje ludzi, którzy zupełnie nie pasują na naszych czasów. Pewnego dnia, zasypiając przenosi się do czasów panowania Królowej Wiktorii. Tam poznaje Alicję i Jamesa. Cała trójka usiłuje odesłać dziewczynę do domu. W między czasie terroryści planują napad na Królową. Przyjaciele próbują temu zapobiec.

Książkę polecała mi koleżanka. Po jej gorących zapewnieniach i rekomendacjach zdecydowałam się przeczytać Kroniki tempusu.

Na początku trochę o akcji. Niby ciągle się coś działo, ale wydawało mi się, że bohaterowie są ciągle w jednym miejscu i się nie poruszają. I dosłownie, i w przenośni ;) Nie, ale serio. Niby próbują odesłać Katie do domu, ale jakoś im się nie udaje, próbują wszystkiego i tak dalej, ale tak naprawdę to nie robią nic. Było kilka zwrotów akcji, ale właściwie nie było większych zaskoczeń. Książka nie była przewidywalna, ale do...

LaylaA | 2015-12-31
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Katie jednej chwili siedzi pod własnym łóżkiem w Nowym Jorku… a w następnej jest w Pałacu Buckingham w okresie panowania królowej Wiktorii. Wbrew pozorom, to bardzo niebezpieczne miejsce.Królowa z rodziną jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Po tajnych przejściach krążą zamachowcy, na mrocznych, oświetlonych gazowymi latarniami ulicach Londynu czają się podejrzane postaci. A Katie nie jest jedynym podróżnikiem w czasie…

Jak wiecie uwielbiam Trylogię Czasu a więc kiedy przeczytałam opis tej serii i napotkałam się na podróżników w czasie to byłam wielce zaciekawiona, poza tym czasy wiktoriańskie są bardzo ciekawe więc to również przechyliło szalę abym naprawdę sięgnęła po tą książkę.

Królowa musi umrzeć jest pierwszym tomem serii Kroniki Tempusu. Główną bohaterka jest Katie. Dziewczyna mieszka razem z matką Mimi, która w zawrotnym tempie zmienia mężów i nazwiska. Katie żyje w Nowym...

Llama | 2015-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2015

Książka opowiada o nastoletniej Katie, która czuje się samotna i niezrozumiana przez otoczenie. Jej matka, Mimi, zachowuje się jak wiecznie młoda gwiazda popu, która traktuje ją jak koleżankę. Jedyne miejsce, w którym może być sobą jest jej biblioteczka pod łóżkiem. Pewnego razu, podczas czytania listów córek królowej Wiktorii, zasypia i budzi się pod kanapą w pałacu Buckingham. Znajduje ją tam Alicja, córka królowej, która pomaga jej się ukryć.
W powieści zostało zawarte wiele elementów z historii XIX-wiecznej Anglii. Fabuła wydaje się interesująca, ale brakuje jej dynamiczności. Całość napisana jest prostym językiem, dlatego jest to raczej lekka lektura. Mimo wszystko momentami przynudzała.

Tiger | 2015-10-05

Fajna książka

KIRA1987 | 2015-09-28

Jedna z moich pierwszych książek, miło się ją czyta w wolnym czasie i można się dowiedzieć kilku ciekawych faktów historycznych.

Marszalek_Marlena | 2015-08-24

Kurcze, próbuję napisać tą recenzję już po raz kolejny, ale wciąż wychodzą mi takie głupoty, że mam ochotę złapać się za głowę i porządnie uderzyć o ścianę, by odzyskać jasność umysłu, który w tej chwili jest mocno przegrzany i niezdolny do samodzielnego myślenia. Nie wiem, czy jest to wina tej książki, czy może czegoś innego, ale faktu to nie zmienia. Coś ostatnio mam zaparowany umysł i dlatego nie było już tydzień postów.

Recenzji nie było już prawie miesiąc! To jest przerażające… Męczyłam się z nią 3 tygodnie. To jest do mnie naprawdę niepodobne.

Nie chodzi o to, że ta książka jest zła, sama dokładnie nie rozumiem, o co chodzi i dlaczego tak było.
Ale, jak zwykle zaczynam pisać od końca, przejdźmy może najpierw do przedstawienia dzieła pani Quinn.

Historia zaczyna się w chwili, gdy Katie, główna bohaterka, wracając ze szkoły widzi niską kobietę, ubraną jak na bal przebierańców w różową satynową suknię, wysadzaną diamentami. Nagle kobieta otwiera usta w niemym krzyku i osuwa...

kinga | 2015-08-22

Katie- córka ekstrawaganckiej Mimi czuje się opuszczona i niezrozumiana.
Pewnego dnia zaszywa się pod łóżkiem i zaczyna czytać listy księżniczki Alicji do siostry Wiktorii. Obydwie były córkami królowej Wiktorii. Zmęczona zasypia. Budzi się pod łóżkiem księżniczki Alicji w pałacu Buckingham.To nie koniec kłopotów na rodzinę królewską polują anarchiści, ktoś w pałacu jest zdrajcą, a na dodatek Kate nie wie jak wrócić do domu. Dołącz do Kate, księżniczki Alicji i ich przyjaciela Jamie. Wyrusz w niebezpieczną podróż do czasów Wiktoriańskich. Polecam lekturę.

Kiti | 2015-08-08

K.A.S. Quin to autorka trylogii pt. ,,Kroniki Tempusu". W Polsce na razie ukazały się dwa tomy. Mam nadzieję, że na trzeci nie trzeba będzie czekać aż tak długo, jak pomiędzy pierwszą a drugą częścią.

Katie mieszkała z matką i Doloroes. Jej opiekunka co jakiś czas miała nowych partnerów, wychodziła za mąż, rozwodziła się. W efekcie jej biologiczny ojciec, który założył swoją nową rodzinę musiał pracować cały dzień,, by zaspokoić potrzeby swojej pierworodnej, narzucane mu przez byłą żonę. Katie lubiła czytać różne książki. Pewnego razu podczas lektury listów księżniczki Alicji przeniosła się w czasy królowania Wiktorii i Alberta. Czy mogła ponownie wrócić do swoich czasów?

O podróżowaniu w czasie powstało wiele książek. Do moich ulubionych należy z pewnością trylogia ,,Czerwień rubinu". We wszystkich publikacjach, które dotychczas czytałam bohaterowie wiedzieli, jak przemieszczać się w czasie i umieli nad tym zapanować. Czy tutaj było inaczej? Czy Katie udało się wrócić do domu?...