Z nadejściem zimy

Okładka książki Z nadejściem zimy Diana Palmer
Okładka książki Z nadejściem zimy
Diana Palmer Wydawnictwo: Harlequin Seria: Gwiazdy Romansu literatura obyczajowa, romans
Gwiazdy Romansu
If Winter Comes
Harlequin
2012-01-01
2012-01-01
Krzysztof Dworak
miłość burmistrz reporterka afera korupcja romans

„Z nadejściem zimy” to kolejna po „Snach na jawie”, nowela autorstwa Diany Palmer.
Książka podobnie jak poprzednia pochodzi z roku 1979 i nie posiada swojej kontynuacji.
Jakie zrobiła na mnie wrażenie?
Zapraszam do zapoznania się z moją(krótką) opinią…

Jakie zrobiła na mnie wrażenie?
Zapraszam do zapoznania się z moją(krótką) opinią…

Głównymi bohaterami jest przystojny Bryan Moreland i Carla Maxwell. On jest burmistrzem miasta Pheonix, ona jest reporterką. Nasza bohaterka jest na tropie afery korupcyjnej, która ma miejsce w ratuszu.
Burmistrz poznał ją w trakcie jednego z przyjęć. Spotkanie to jednak nie należało do najprzyjemniejszych. Dość nie miło wyraził swoje pretensje do niej, myśląc że to ona opublikowała nieprzychylny artykuł. Był to jej przełożony, a nie ona, lecz niestety jej się dostało.
Później, kiedy burmistrz dowiedział się, że popełnił błąd, postanowił ją przeprosić.
Gdy kobieta opuszczała przyjęcie, przy samochodzie natrafiła na dwóch opryszków, którzy mieli wobec niej niecne zamiary. Gdyby nie Bryan, który pojawił się w odpowiednim momencie i zdzielił jednego z nich, Carla mogłaby mieć poważny problem.
Zadaniem Carli jest rozwikłanie tajemnicy. Burmistrz zaprosił ją to na obiad, to na kolację, dzięki czemu mogła się więcej dowiedzieć o jego pracy. Jednakże dodatkowo dowiedziała się wiele o nim samym i później o sobie.

Jak potoczą się jej losy? Czy uda się jej doprowadzić swoje "śledztwo" do końca?
Z pewnością dowiecie się czytając tę książkę :-)

Odnośnie książki. Język nie ma w sobie niczego szczególnego, czym mógłby się wyróżniać. Jedyne co mnie uderzyło, to stwierdzenie "złotko", które jest popularne u amerykanów, ale jak dotąd nie spotkałam się z tym w literaturze kobiecej. Fabuła sama w sobie jest ciekawa. Książka oprócz głównego wątku ma kilka wątków pobocznych, na przykład uczucia reporterki i jej zawód. Czasem nie mogła być obiektywna, co utrudniało jej rozeznanie się w tym wszystkim. Poza tym historia bardzo przyjemnie wciąga, książka ma bardzo ciekawą okładkę, którą odbiega od standardowych harlequinów, do których zdążyłam się przyzwyczaić.

Podsumowując, książka bardzo wciąga, druk jest przejrzysty, okładka interesująca - nic tylko czytać.

Polecam - jak zawsze :-)

Takie małe pytanie ode mnie... Dlaczego w prawdziwym życiu nie może układać się tak bajkowo, jak w ww. powieści?
Dobrze, że są takie książki jak ta. Przynajmniej na te 2 góra 3 godzinki można oderwać się od codzienności, która jest tak odmienna od tej przedstawionej w powieści Diany Palmer: "Z nadejściem zimy".
Powieść idealna zwłaszcza na takie pogody jak dziś. Śnieg, mróz, ciemność. A w ręku dobra książka i kubek gorącej herbaty.

Fragmenty:
• „Noś wiosnę w sercu, by z nadejściem zimy czerpać z niej ciepło, gdy wokół chłód rozczarowania.”

Powieść idealna zwłaszcza na takie pogody jak dziś. Śnieg,...

Najlepsza z wszystkich jakie przeczytałam ! :)

Najlepsza z wszystkich jakie przeczytałam ! :)

• Romans
  • Diana Palmer