Ku wielkiej opowieści. O życiu i twórczości Kornela Filipowicza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04518-3
literatura faktu
Virginia

Monografia życia i twórczości Kornela Filipowicza, ciekawa, z mnóstwem cytatów, dokumentów, wypowiedziami pisarza oraz o nim, wykorzystująca artykuły krytyczne, wypowiedzi radiowe, dokumenty historyczne dotyczące czasów wojny, okupacji, działalności pisarskiej i społecznej Filipowicza. Książka w wielce interesujący sposób naświetla genezę i rozwój talentu pisarskiego prozaika, kontekst historyczny, społeczny, rodzinny istotny dla jego postawy, wyborów i działań.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie

źródło okładki: Wydawnictwo Literackie