Nastoletnia czarownica

Wydawnictwo: Illuminatio

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda życie prawdziwej czarownicy? Czy lata na miotle i gotuje wywary w wielkich kotłach, czy musi być straszna i stara, a jej domu strzeże czarny kot? Tak naprawdę, czarownice nie mają z tym nic wspólnego. Są radosne i dobre, potrafią kochać wszechświat, a wszechświat odwdzięcza się im, obdarzając tym, co najlepsze. Najważniejsze jednak jest to, że ty...

Najważniejsze jednak jest to, że ty także może obudzić w sobie moc czarownicy.

Oto książka, która podpowie, jak to zrobić. Poznaj zbiór 75 zaklęć, które odmienią życie każdej nastolatki.

Jeśli fascynuje cię magia i chcesz odkryć coś nowego, tutaj znajdziesz sposoby, aby pokonać przeciwności losu, zdobyć wymarzoną miłość, przyciągnąć wspaniałych przyjaciół i mieć dobre relacje z rodziną.

Odkryj w sobie magiczne zdolności i zostań prawdziwą czarownicą, która zamiast latania na miotle będzie mogła zaczarować świat dokoła tak, by spotykały ją tylko pozytywne rzeczy. Zacznij życiową przygodę już teraz i dowiedz się, jak wykorzystać własną moc, aby zdobyć miłość, przyjaźń i szczęście.

Niezbędne wskazówki przekaże ci autorka, która przez czarowników nazywana jest Mamą. Dzięki jej radom dowiesz się, jak bezpiecznie zacząć przygodę z magią. Poznasz też sekret tworzenia zaklęć tak, aby były skuteczne.

Nie zwlekaj, bo magia może działać już teraz.

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl/zapowiedzi-wydawnicze/na...(?)

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/zapowiedzi-wydawnicze/na...»

julia-orzech | 2013-05-20
Przeczytana: kwiecień 2013

Czarostwo to oparta na naturze i afirmacji życia religia, nakazująca przestrzeganie zasad moralnych i budowanie harmonii między ludźmi oraz inspirowanie siebie i innych*
Czarostwo to obecnie najszybciej rozwijająca się religia w USA. Wyznawców wiccy jest tam tylu, co pisarzy posiadających w swoim dorobku opublikowane dzieła (porównanie autorki). Jak wygląda współczesna czarownica? Czy lata na miotle i straszy czarnym uśmiechem? W co wierzy i czym tak naprawdę się zajmuje? Jako, że tematyką czarownic interesuję się od zawsze (pokusiłam się nawet napisaniem pracy magisterskiej na ten temat) z wielką chęcią i ciekawością sięgnęłam po książkę Silver RavenWolf Nastoletnia czarownica. Co prawda jak sam tytuł wskazuje jest to książka dla młodzieży, ale przeczytałam, że bardzo dokładnie wyjaśnia wszystkie tajniki wicca, dlatego nie wahałam się ani chwili.
Autorka od dziecka interesowała się magią. Obecnie jest Wysoką Kapłanką Wicca (należy do klanu Black Forest) i sprawuje opiekę nad...

Autor: Silver RavenWolf
Tytuł: Nastoletnia Czarownica
Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2012r
Ilość stron: 295
Ocena: 8/10

Autorka książki to amerykańska Czarownica. Tak, czarownice jednak istnieją. Ale czy aby na pewno są takie jak je sobie wyobrażamy? Czy nasze wyobrażenia o nich nie są zbyt nierealne?

Pani Ravenwolf w swojej książce pragnie nam uzmysłowić, iż czarownice naprawdę istnieją. Jednak nasze wyobrażenie o nich jest jednak dalekie od rzeczywistości.
Pani Silver uczy nas w niej „Czarostwa” lub inaczej Wici, która w niektórych krajach uważana jest jako religia. Pokazuje nam, że każda z nas może być czarownicą.

Książka podzielona jest na 11 rozdziałów. Każdy z nich ma jednak od kilka do kilkunastu podrozdziałów.
Pierwsze pięć z nich to typowe wiadomości o czarostwie i czarownicach. Autorka opisuje nam czym ono jest a czym na pewno nie.
W pierwszym rozdziale możemy się dowiedzieć skąd czarownice czerpią swą moc, , poznać zasady wiary wiccańskiej oraz poczytać...

Emilia | 2014-03-13
Przeczytana: 2012 rok

Najważniejsze jednak jest to, że ty także może obudzić w sobie moc czarownicy.

Kacypulek | 2016-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Idealna książka-przewodnik po podstawach Wiccy. Świetnie wprowadza w temat, zawiera wiele informacji napisanych w przystępny sposób, przeplatających się z osobistymi doświadczeniami autorki.

Niestety, opis i zwłaszcza okładka są dość mylące, jakby przeznaczone dla zdesperowanych uczennic pierwszych klas szkoły podstawowej. Nie przeczytałabym tej książki, gdybym nie miała w zwyczaju zaglądać w kilka stron lektur. Treść gruntownie różni się od opakowania, nie obawiajcie się :)

Polecam tę pozycję dla osób w każdym wieku, których ciekawi Wicca. Dostaniecie prawdziwy kompleks informacji, a na deser spis książek, które mogą być kolejnym krokiem do zagłębiania się w temacie.

Beata7 | 2012-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2012

W czasach, gdy rządzą książki dla nastolatek, na okładkach których są już niemal nagie kobiety (a to seria jest ostatnio wyjątkowo popularna), i lalki-zombie, pojawiła się ciekawa pozycja. Ani za dorosła, ani tym bardziej straszna. Jak to mówią - miła, lekka i przyjemna.
Do niej dołączona jest 'Tajemna Księga Cieni Nastoletniej czarownicy" - zestaw wprost wymarzony na prezent:)

Natula | 2013-01-17
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Wicca – najprościej wyjaśniając - to współczesna religia neopogańska, wywodząca się z praktyk z New Forest w Anglii oraz nawiązująca do kultu czarownic. Podobno czarostwo jest obecnie najszybciej rozwijającą się religią w USA i jak podają źródła, w Stanach Zjednoczonych znajduje się tyle samo czarownic, co pisarzy posiadających w swoim dorobku opublikowane prace. Jednak czarostwo to nie tylko domena mieszkańców USA, ponieważ równie mocno Wicca rozpowszechniona jest w Europie.

Do czego zmierzam, a do tego, że wcześniej czy później, owa religia może zainteresować młodego człowieka, który niekoniecznie będzie próbował poznać zasady wiary wikańskiej, co zaklęcia i magiczne rytuały, samo przez się nie jest to droga właściwa do zgłębienia tematu. Dlatego pomocną lekturą w tym zakresie może okazać się „Nastoletnia czarownica” autorstwa Silver Ravenwolf – czarownicy z rodowodem, sprawującej opiekę nad jedenastoma sabatami oraz autorki wielu publikacji na temat religii Wicca.

Książka jest...

Agata | 2013-03-11
Przeczytana: 11 marca 2013

Autorka książki jest czarownicą. Tak, prawdziwą czarownicą, wyznającą Wiccę. Może to być dla potencjalnych czytelników informacja zaskakująca i niepokojąca, dlatego autorka w pierwszych słowach książki spieszy wyjaśnić kim są czarownice, czym jest magia i przekonuje, że nie należy się jej obawiać. Kieruje specjalny rozdział do rodziców, ponieważ odbiorcami tej pozycji mają być ich nastoletnie dzieci. W rozdziale tym mówi o prawie do poszukiwania własnej tożsamości, odpowiedzi na fundamentalne pytania i sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uspakaja też, że dzieciaki po przeczytaniu tej książki na pewno nie staną się satanistami ;), ale wybór czy przekazać książkę dziecku pozostawia sumieniu rodziców.

Sama książka jest głównie opisem magicznych praktyk, rytuałów czy zaklęć w postaci słownych afirmacji. Nastolatki dowiedzą się z niej jak ważne jest dbanie o swoje otoczenie i swoją własną psychiczną higienę, jakie kolory odpowiedzialne są za pewne życiowe sytuacje (co można...

"Nastoletnia Czarownica" to propozycja dla młodzieży, która uważa, że nikt ich nie rozumie, że rodzice nakładają na nich przeróżne kary i ograniczenia z byle powodu, że chłopak, który się im podoba tak na prawdę nie zwraca na dziewczynę uwagi, a przyjaciele nie są tymi za kogo uważali. Książka dzięki swoim zbiorze ponad 70 zaklęć pomoże Ci znaleźć sposób na zakończenie szlabanu czy też przyciągnięcie wymarzonego chłopaka.

Czym jest Wicca i kim są współczesne czarownice? Wicca to współczesna religia neopogańska, która wywodzi się z Anglii i która nawiązuje do kultu czarownic. Czy oznacza to, że współczesna czarownica ubiera się na czarno, lata na miotle i gotuje w wielkim kotle? No bez przesady. Współczesne czarownice, to tak na prawdę zwykłe kobiety, które mają własne rodziny, żyją w zgodzie z naturą i innymi ludźmi. Dzięki książce dowiemy się więcej o historii czarownic, kim są i skąd czerpią swoją moc. Ponadto poznamy też magię żywiołów i kolorów, zobaczymy jakie święta i...

Stefan | 2012-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Do książki dostałem dodatkowo "Tajemną księgę cieni nastoletniej czarownicy". Dokupiłem też "Tarot nastoletniej czarownicy" i prezent dla siostrzenicy jak znalazł ;)

koczita | 2017-10-13