Okładka książki Co cię czeka po śmierci? Naukowe dowody na istnienie życia po życiu

Co cię czeka po śmierci? Naukowe dowody na istnienie życia po życiu

Autor:
wydawnictwo
Studio Astropsychologii
życie po życiu, śmierć
typ
papier
lili_th
5.29 (14 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Dr Jeffrey Long - radiacyjny onkolog i jeden z dyrektorów Międzynarodowego Stowarzyszenia Doświadczenia Bliskiego Śmierci. Czynnie uczestniczy także w badaniach prowadzonych przez tę organizację. W oparciu o ich rezultaty, wspólnie z dziennikarzem Paulem Perry, napisał książkę, która stała się obiektem zażartych dyskusji zarówno w środowiskach naukowych, jak i religijnych. Ukazał w niej, jak wiele jeszcze nie wiemy o śmierci.

źródło opisu: www.empik.com

Polecamy

Opinie czytelników
awiola | 2013-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2013

"Kiedy ci ludzie dzielą się z nami swoimi wspomnieniami i doświadczeniami, zaczynam wierzyć, że część tajemnicy życia pozagrobowego w jakiś tajemniczy, niewyjaśniony sposób staje się udziałem nas wszystkich."

Do tej pory wszystkie moje lektury dotyczące hipotezy życia po śmierci były relacjami osób, które bezpośrednio spotkały się z takim zjawiskiem bądź była to literatura stricte beletrystyczna. Wiedziałam więc, że naukowe dowody życia po śmierci przedstawione przez naukowca, mogą być swoistą trampoliną do uwierzenia, iż życie pozagrobowe istnieje. Krótko mówiąc, byłam niesamowicie ciekawa, co w tym temacie ma do powiedzenia człowiek oficjalnej nauki.

Dr Jeffrey Long jest radiacyjnym onkologiem. Autor uważany jest za światowego eksperta, a jego prace naukowe publikowane są w "Newsweeku" czy "The Wall Street Journal". Long w 1998 r. założył Fundację Badań nad Doświadczeniem Bliskim Śmierci, dzięki której zbiera dane dotyczące tego zjawiska. Współautor książki, Paul Perry to znany...

Shetani | 2013-01-21
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Wiara w życie pozagrobowe nie jest niczym nowym. Już w Starożytności wierzono, że dusza jest wieczna, a śmierć wcale nie oznacza końca, wręcz przeciwnie – śmierć to dopiero początek. Po dziś dzień możemy spotkać ludzi, którzy wierzą, że nasza egzystencja to coś znacznie więcej niż życie tutaj. Wierzą, że po śmierci idziemy dalej i dalej, ale nie brakuje również sceptyków, którzy wszelkim podobnym teoriom zaprzeczają.
Książka dr Jeffrey’a Long’a przedstawia nam 9 dowodów na to, że życie po śmierci naprawdę istnieje. I nie są to byle jakie dowody, bowiem autor faktycznie bardzo głęboko wszedł w ową tematykę, założył specjalną fundację, która bada tzw. NDE – near-death experience – doświadczenie bliskie śmierci. Dzięki temu mógł on poznać mnóstwo ludzi, którzy przeżyli NDE i zechcieli się z nim podzielić swoimi odczuciami. Bardzo lubię, gdy w książce widać zaangażowanie i fascynację, które towarzyszą autorowi podczas pracy nad ową twórczością, a tutaj jest to wyraźnie odczuwalne.
Schemat...

Larysa | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Jako iż od zagubionych dusz do śmierci nie daleko, od razu po skończeniu poprzedniej książki sięgnęłam po kolejną o nadnaturalnym temacie. "Co cię czeka po śmieci" to idealne kompendium wiedzy dla tych którzy mają mieszane uczucia czy aby na pewno takowe życie istnieje.

Białe światło? Tunel? Ok, ok...to znamy, ale co dalej? Czy istnieje jeszcze coś dalej? A no moi drodzy czytelnicy - istnieje. Dwójka znanych wszystkim autorów: Dr Jeferey Long - onkolog i założyciel Fundacji Badań nad Doświadczeniem Bliskim Śmierci oraz Paul Perry - producent filmowy, połączyli siły i w 9 przykładach dają nam dowody na to, że istnieje coś takiego jak "życie pozagrobowe".

Musze przyznać, że książka nieźle mnie zaskoczyła i jeszcze bardziej utwierdziła mnie, że śmierć to jeszcze nie koniec. Dzięki niesamowitym przykładom krok po kroku przedstawiona zostaje wizja świata pozaziemskiego w której główną rolę odgrywa śmierć. Nie muszę dodawać, że czytając miałam niekiedy gęsią skórkę. Niestety, nie wszystko...

Timajos85 | 2013-12-08
Przeczytana: 19 października 2013

Czytając tę książkę ma się wrażenie, że napisana jest w jednym wielkim skrócie NDERF, NDE. Zbyt wiele razy autor używa skrótów (doświadczenia bliskie śmierci) praktycznie napotykamy na nie w co drugim zdaniu, przez to naprawdę ciężko się czyta, chociaż tematycznie nie jest taka zła gdyż podaje wiele przykładów i naukowych dowodów na życie po śmierci. Reasumują warto przeczytać.

Lilien | 2011-09-15
Przeczytana: 15 września 2011

Ksiązka ciekawa, jednak czasami za bardzo psychologiczna i skupiająca się na statystykach, a za mało skupiająca się na odczuciach ludzi.

Kurdt | 2012-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Dzięki tej książce da się uwierzyć w życie pozagrobowe. Niestety od pewnego momentu zaczyna nudzić, ponieważ w kółko jest to samo: bla bla bla, jakiemuś człowiekowi przydarzyło się to i tamto i opowiada swoje przeżycia, bla bla bla.... Tak więc niektóre strony omijałem, nie mając ochoty czytać w kółko tego samego. Ale książkę polecam, zmienia pogląd na śmierć, oczywiście o ile się w to uwierzy (choć trochę). Ja uwierzyłem.

annam | 2011-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2011

Polecam szczególnie tym nieprzekonanym, o życiu po śmierci. Autorzy strony http://www.nderf.org/ szczegółowo przebadali kilkaset przypadków ludzi ,którzy doświadczyli śmierci klinicznej.

Phoen | 2014-02-07

Liczyłem na naukowy dyskurs, dostałem pseudonaukowe brednie w fatalnym infantylnym przekładzie. Wstyd trzymać na półce.

| 2014-05-05
Przeczytana: 05 maja 2014