Magia domowa

Tłumaczenie: Łukasz Głowacki
Wydawnictwo: Illuminatio
The magical household. Spells&rituals for the home
978-83-62476-43-5
magia, domowa, dom, czary, zaklęcia, wicca
Eva

Bez względu na to, czy mieszkasz w ciasnej kawalerce, czy w stuletnim domu na wsi, możesz sprawić, że miejsce to będzie wypełnione magią. Zagości ona na co dzień w twoim salonie, sypialni, kuchni oraz ogrodzie. Autorzy – eksperci sztuki magicznej – czerpiąc z rytuałów z całego świata, stworzyli ten kompletny przewodnik po magii domowej, prezentując jej arkana w przystępny sposób, ze sporą...

Autorzy – eksperci sztuki magicznej – czerpiąc
z rytuałów z całego świata, stworzyli ten kompletny przewodnik po magii domowej, prezentując jej arkana w przystępny sposób, ze sporą dawką humoru.
Dzięki magicznym zaklęciom i rytuałom, twoje cztery kąty będą zharmonizowane z rytmem
i energią natury, a ty, żeby ich używać, wcale nie musisz być ekspertem od magii.
Wystarczy, że zastosujesz się do praktycznych wskazówek i prostych rad dotyczących magii codziennej. Czasami rytuały są bardzo łatwe, jak: przesunięcie mebli lub powieszenie bukietu z ziół nad drzwiami. Innym razem może to być krótki obrzęd z wykorzystaniem świec w określonym kolorze. Dowiesz się także, jak zrobić domowy ołtarz lub jakie znaczenie ma ogień w domowym palenisku. Przekonaj się jakie to proste: Jeśli nie chcesz ściągnąć pecha, który prześladował cię w starym domu, to nie przenoś miotły ze starego miejsca zamieszkania do nowego.
Jeśli będziesz dostrzegać magię życia i celebrować ją w swoim domu, stanie się
on magicznym miejscem. Będzie bardziej harmonijny, bezpieczny i pełen duchowości, zaś ty: ochronisz się przed złodziejami, będziesz spać spokojnie, stworzysz doskonałe miejsce
do praktykowania magii, a twoje życie będzie szczęśliwsze.
Niech magia już na zawsze zagości wokół ciebie!

źródło opisu: Wydawnictwo illuminatio

źródło okładki: Illuminatio

8_oclock | 2015-05-22
Na półkach: 2015
Przeczytana: 21 maja 2015

Najbardziej podobała mi się okładka. Styl strasznie rozwodniony. Miało być chyba miło i przystępnie, wyszło nudno.

Aeona | 2014-11-29
Na półkach: Posiadam

Powiem tak-jeśli ktoś z was zastosuje czary-mary z tej książki na pewno sobie krzywdy nie zrobi,ale nie spodziewajcie się cudów,mówi wam to doświadczona czarownica;).
To już lepiej poczytajcie o działaniu run i ewentualnie tym się posłużcie ku zdrowotności ogólnej,jak mawia moja druga połówka;).
"Magia domowa" to taka książęczka,jak dla mnie zabawna,którą przy wykorzystaniu wyobraźni,sama bym napisała..
Zresztą,mówiąc szczerze,na tkz rynku książek ezoterycznych czy traktujących o rozwoju duchowym ,naprawdę bardzo trudno znaleźć dobrą i mądrą książkę na takie właśnie tematy.Popularność rozwoju i szeroko pojętej ezoteryki sprawia,że jest ocean książek napisanych jedynie-niestety-dla wyciągnięcia od potencjalnego czytelnika,kasy.
Cóż,pocieszmy się,że każda energia wraca,zarówno pozytywna ,jak i negatywna,ale póki co,nie dajmy się nabijać w butelkę.
Gwiazdka więcej za przyzwoitą okładkę.
Pozdrawiam!

Shetani | 2013-02-26
Na półkach: Posiadam

Każdy pewnie kiedyś słyszał chociażby o jednym przesądzie, w który wierzyły jeszcze nawet starsze pokolenia. Co za tym idzie, na pewno słyszał też o różnych rzeczach, które były uważane za zapewniające ochronę – czosnek czy sól, a jeśli się komuś poszczęściło to może usłyszał także skład tajemniczej mieszanki ziołowej. Przesądy przesądami, ale coś musi być w tym, że ludzie od dawien dawna wykorzystywali to, co mogli, aby się chronić, prawda?

Chcielibyście, aby Wasze miejsce zamieszkania było zawsze strzeżone, czyste i pełne pozytywnej energii? Kto by nie chciał! Ale przecież te wszystkie skomplikowane rytuały, zaklęcia, atrybuty… kto by się do tego nadawał. Trzeba znaleźć sporo czasu, wszystko dobrze zaplanować, zdobyć narzędzia… Cóż, nie ma to jak dobra wymówka, prawda? To teraz Wam coś powiem – jeżeli macie takie podejście to kiepsko widzę Waszą pozytywną energię, ale może książka „Magia domowa” zmieni Wasze nastawienie.

Nie jest to kolejna książka tylko dla czarownic i...

aleksnadra | 2012-10-09
Na półkach: Wymieniona/Sprzedana
Przeczytana: 09 października 2012

Każdy z nas dba o swój dom, mieszkanie, pokoik najlepiej jak potrafi. Sprząta w nim, przyozdabia, tworzy ciepły, domowy klimat. Nie każdy natomiast wie, że o swoje cztery kąty można zadbać również magicznie, by przywołać szczęście, miłość, harmonię, bezpieczeństwo a nawet zdrowie.
Magia domowa jest znana od tysięcy lat a rytuały nie zmieniły się od tamtego czasu, jedynie unowocześniły się narzędzia do ich przeprowadzania.

Scott Cunningham i David Harrington to wybitni specjaliści od magii i folkloru. Od wielu lat pomagają ludziom urządzić magiczne domy, służąc radami i odpowiednimi rytuałami.

"Na szczęście stworzenie magicznego domu wzorowanego na starożytnych magicznych rytuałach wcale nie jest trudne. Nie musisz przeprowadzać się do chatki w lesie lub do wilgotnego zamku na szczycie góry. Twój własny dom wystarczy i nieważne czy jest to ciasna kawalerka, czy długi trzyczęściowy dom na kółkach. Tak naprawdę magiczny dom to ten, w którym wszystko zharmonizowane jest z rytmem...

Juliab3 | 2013-01-16
Przeczytana: 2012 rok

Magia od dawien dawna towarzyszyła ludziom w większym lub mniejszym stopniu. Na jej temat powstało setki, jak nie tysiące dzieł, jednak jeszcze nigdy dotąd nie spotkałam się z pozycją, która byłaby całkowicie poświęcona magii domowej. A właśnie takim tworem jest książka napisana przez Scotta Cunninghama oraz Davida Harringtona.

„Magia domowa. Zaklęcia i rytuały dla czterech kątów” jest zgrabnie wydaną pozycją, poruszającą temat magicznych aspektów domu – miejsca, które powinno być swoistym azylem dla każdego człowieka. Autorzy są świadomi faktu, że coraz mniej osób traktuje miejsce swego zamieszkania poważnie, z należytym szacunkiem. W dzisiejszych czasach, pełni ono przede wszystkim funkcje noclegowe; jesteśmy zbyt zabiegani, aby dostrzec jego prawdziwy urok. Po lekturze „Magii domowej” sposób postrzegania domu ulega całkowitej zmianie, zaczyna się je doceniać i krok po kroku poznaje się tajemnice, które może ukrywać.

Książka napisana przez tę dwójkę mężczyzn, chociaż w...

Mirosława | 2012-10-29
Na półkach: Posiadam

Magia dla naszych przodków była istotnym elementem życia. Czczono duszki i bóstwa domowe, składano im ofiary w postaci ziół, owoców, roślin. Dbano o zabezpieczenie domostw nie tylko przed zagrożeniami fizycznymi ale przede wszystkim energetycznymi. Każda kultura miała swoje zwyczaje, rytuały, obrzędy ale cel był jeden: bezpieczeństwo i ochrona własnego otoczenia. Budowano w miejscach odpowiednio dobranych, zwracano uwagę na teren, ukształtowanie, historię, przygotowywano miejsce, w którym miał stanąć dom. Wszelkie czynności, zwyczaje miały przede wszystkim zapewnić domownikom spokój, bezpieczeństwo, szczęście i pomyślność.
W dzisiejszych czasach, niestety, nasze domy straciły magiczną otoczkę. Nie zwracamy uwagi na tę sferę życia. Traktujemy dawne zwyczaje jako zabobony, coś niewłaściwego a nawet grzesznego. Szukamy różnych sposobów poprawy naszego życia, sięgamy do modnego ostatnio feng shui, które zachowuje liczne zwyczaje i zasady aranżacji przestrzeni, by energia mogła nam...

Vemona | 2017-09-13
Przeczytana: maj 2017

Opowieść o rytuałach, magii i sposobach na stworzenie bezpiecznego domu. Autor co prawda powtarza, że nie każdy musi mieć kominek, ale zarazem co chwilę odwołuje się do magii związanej z ogniem (świece mogą zastąpić, niestety, już popiołu się z nich nie uzyska), mam wrażenie, że zafiksował się na warunkach amerykańskich, domach z ogródkiem i stwarzanych przez nie możliwościach. Niektóre rady i rytuały - ciekawe.

Berni | 2016-07-24
diana_n | 2016-02-08