Alicja w Krainie Serc t.5

Tłumaczenie: Paulina Ślusarczyk
Cykl: Alicja w Krainie Serc (tom 5)
Wydawnictwo: Studio JG
Heart no Kuni no Alice: Wonderful Wonder World
komiksy
Angae

Wir wydarzeń w jaki wplątała się biedna Alicja zdaje się przyspieszać z tomu na tom nie dając bohaterce nawet chwili wytchnienia. Tym razem w Karinie Serc odbędzie się wielki bal, na który zostali zaproszeni wszyscy jej mieszkańcy. Oczywiście wszystko w konwencji równości i na galowo w pełnym tych słów znaczeniu! Jak w tym wszystkim odnajdzie się Alicja? I jakie zmiany przyniesie ta wyjątkowa, balowa noc? Czy Alicja pogodzi się z Bloodem? Przekonajcie się sami sięgając po piąty tom "Alicji w Krainie Serc".

źródło opisu: Studio JG, 2012

źródło okładki: http://studiojg.pl/

electric_cat | 2013-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Zrobiłam sobie dzisiaj mały maratonik z "Alicją..." w wersji online. Uwielbiam klimaty powiązane z postacią stworzoną dawno temu przez Lewisa Carolla, o ile wierzyć przedmowie jednego starego wydania - podczas rejsu łódką pięknego, letniego popołudnia. Z radością pykam w gry, w których odnajduję nawiązania bezpośrednie [McGee's Alice], czy też pośrednie [Jazz Jack Rabbit], zbieram "Wonderlandowe" fanarty, często wracam do pewnego opowiadania Sapkowskiego. Kraina Czarów jest tworem inspirującym i magicznym, o którym nie można zapomnieć od momentu znalezienia się w króliczej dziurze.

Wracając jednak do mangi, w końcu to o niej mam wydać opinię. Fabuła - cóż - jest strasznie przewidywalna. Nie wiem, może jestem za stara, ale naturę relacji Blooda i Vivien widać gołym okiem. Nie rozumiem zaskoczenia Alicji, gdy się wszystko wydało. Zdało mi się na siłę naciągane do potrzeb nie do końca udanego scenariusza opartego na popularnym schemacie shojo: ona jedna, bishów pełno, oczywiście...

Ala | 2014-06-21
Przeczytana: kwiecień 2014

Śliczna kreska i wciągająca fabuła, "połknęłam" ją w godzinę. Cieszę się z wielu zmian, które w mandze nastąpiły, że Alicja wreszcie doszła do porozumienia z Bloodem. Najbardziej rozśmieszył mnie Ace, który zdążył upić Juliusa... "Żłopiesz jak smok, od kiedy tu wszedłeś! Każdy normalny człowiek już dawno leżałby od stołem!".
Jak najbardziej polecam wszystkim "mangozjebom"* i osobom lubiącym anime-Bishōnen! :3

* osoba czytająca mangę, inne określenie "Otaku".

Yuuna22 - | 2013-01-08
Przeczytana: 27 grudnia 2012

brak słów , bo prostu zajebiste!:D

nover | 2017-06-21
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane