Toradora! #1

Wydawnictwo: Studio JG
とらドラ!
komiksy
Rosalin

Zakwitły wiśnie i w Japonii rozpoczął się nowy rok szkolny. Ryūji Takasu chciałby uchodzić w swoim liceum za najzwyklejszego drugoklasistę, ale przeszkadza mu w tym odziedziczony po ojcu wzrok mordercy. Los uśmiecha się do niego, gdy zostaje przypisany do tej samej klasy, co obiekt jego westchnień, Minori Kushieda. Niestety, już w pierwszym dniu Ryūji naraża się największemu postrachowi całej szkoły, którym jest drobniutka Aisaka Taiga, znana jako Tyci Tygrys”. Jego życie zmienia się całkowicie, kiedy przez przypadek poznaje największy sekret małej zabijaki.

źródło opisu: Studio JG, 2013

źródło okładki: http://studiojg.pl/

RECENZJA WSPÓLNA DLA TOMÓW 1-6

Ryuji Takasu zaczyna naukę w drugiej klasie liceum. Trafia do klasy z obiektem swoich uczuć, Minori. Jednak jest zbyt nieśmiały, by do niej zagadać, a na domiar złego pierwszego dnia naraża się Taidze Aisace, "Tyciemu Tygrysowi" i postrachowi szkoły. Ale kiedy przez przypadek pozna jej sekret, da to początek jednej z najdziwniejszych przyjaźni oraz masie kłopotów...

Tak, to jest jedna z tych rzeczy, których o mnie mogliście nie wiedzieć. Bo się nie złożyło. W zeszłe lato "spróbowałam" pierwszy mang i bardzo mi się spodobało. Potem miałam jednak kryzys recenzencki i tak się złożyło, że niczego nie zrecenzowałam. Teraz jednak znów są wakacje, a ja znów dostałam dostęp do półki przyjaciółki, a wkrótce może i jej kuzynki [trzymajcie kciuki!].

Do Toradory! z początku podchodziłam ostrożnie. No bo temat jak temat. O życiu szkolnym napisano [i narysowano] już chyba stanowczo zbyt wiele. Wzięłam więc zaledwie jeden tom i wieczorem się za niego wzięłam. A...

Yui | 2013-10-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 03 października 2013

Tym razem nietypowo - napiszę co sądzę nie o książce, ale o mandze. Dlaczego ją kupiłam? Pprostu weszłam do empiku i poleciałam na dział z mangą. Zazwyczaj ciężko było tam coś dostać - zawsze były któreś już z kolei tomu, np. czwarte, osiemnaste itp. Ta manga była jedyną pierwszą częścią w sklepie. Na dodatek już kiedyś próbowałam obejrzeć anime ,,Toradora!'', więc pomyślałam, że chętnie wpierw przeczytam mangę. No i proszę - po długim proszeniu mamy udało mi się ją namówić do kupienia!

Ryui Takusu chciałby być normalnym nastolatkiem. I w tym tkwi problem - chciałby. Niestety, nie za bardzo mu to wychodzi. Wszystko przez wzrok, który odziedziczył po ojcu. Można by pomyśleć, że Ryui mógłby zabić samym spojrzeniem. Ma tylko jednego przyjaciela, a reszta ludzi ze szkoły go unika. Jest też sympatyczna dziewczyna, która podoba się Ryui. Nawet się go nie boi, ale chłopak oczywiście przy niej traci mowę i nie daje sobie rady. Jednak życie Ryui dodatkowo się komplikuje przez jedną, niską...

AnnaVanDort | 2013-09-07
Na półkach: Przeczytane, Manga

Niby typowo szkolna historia, jakich wiele - jednak posiada swój urok, który zdołał mnie zaciekawić. Denerwowały mnie trochę jednowymiarowe postacie, zakończenie (chyba) będzie przewidywalne, kreska przyzwoita (uwielbiam włosy Taigi!), opowieść jest oryginalna, wciągająca - nie miałam wrażenia, że czytam kalkę innych mang z tego gatunku.

Beata | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, 1. Ebooki
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Przezabawne, natychmiast biorę się za kolejny tom :) Taiga z początku trochę mnie denerwowała, ale w sumie wszystkie postacie są strasznie sympatyczne.

Mes | 2013-11-24
Przeczytana: 20 listopada 2013

Przesłodki tomik, naprawdę~.

Fabuła znana mi z anime zostaje tutaj podana zupełnie inaczej, podobają mi się przemyślenia w narracji naszego 'smoka', dopiski tłumacza także.

A kreska jest śliczna i chwyta mnie zazdrość,że ja tak nie umiem.

Kyoko Moonlight | 2013-11-11

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Nie sądziłam,że w tej mandze spotkam się z wątkiem miłosnym... no cóż. Fabuła jest dość... oklepana (?), momentami bardzo zabawna. Ciekawie przedstawiona postać Taigi. Szczegolnie przekonała mnie ta gra słów- Tora i Dora. Mam nadzieję,że Toradora jeszcze bardziej mnie do siebie przekona. Polecam.

Flaria | 2013-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Nie pamiętam, kiedy ostatnio czytałam mangę, która by mnie tak rozbawiła. ^w^ Czuję, że tym razem zostanę z tą historią do końca - z anime pożegnałam się w okolicach 14 odcinka. Mam też przeczucie, że w przyszłości ta seria stanie na równi z resztą moich ulubionych mang. Pokładam w niej naprawdę wielkie nadzieje. c;

USAGI | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Zakochałam się w kresce, kadrowaniu, rastrowaniu, tłach i szczegółach ^^ A sama w sobie historia jest całkiem OK, acz po pewnym czasie zaczyna się nudzić, gdy zdajesz sobie sprawę, że zaczyna trochę powielać mielone w każdej szkolnej historii motywy.

MałaAnia | 2013-09-13
Przeczytana: 13 września 2013

Wierne odwzorowanie mangi. Ryuuji'ego lepiej mi oglądać w mandze niż w anime. Wszystkie postaci są urocze i cieszą niezmiernie moje wymagające oko.
Całkiem dobra komedia, przeczytanie nie będzie stratą czasu!

Nikola | 2013-09-19
Przeczytana: 19 września 2013

Zdecydowanie najlepsza manga jaką czytałam