Kuroshitsuji Tom 2

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Kuroshitsuji (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
黒執事
komiksy
Bulcia

Drugi tom przygód Sebastiana, który jest nie tylko kamerdynerem swojego pana, który jest nie tylko zwykłym rozpieszczonym dzieckiem. Tym razem muszą zmierzyć się z depresją demona, na którą lekarstwem są jedynie… kocie łapki, oraz serią tajemniczych morderstw, popełnianych w krwawym stylu.

źródło opisu: Waneko, 2011

źródło okładki: http://waneko.pl

Magdalena | 2017-10-05
Przeczytana: 04 października 2017

WOW ! ! !
Tom 2 dużo ciekawszy i śmieszniejszy od poprzedniego.
Nawet udało mi się zgadnąć kto morduje :D.
A Ciel w sukni był wprost uroczy <3.
Świetna manga!
Ciekawe jaki będzie następny tom :D.
Gorąco polecam ! ! ! <3

Dodi | 2012-09-16
Przeczytana: 16 września 2012

Właściwie, to moja mania na mangę dopiero się zaczeła. Nie przeczytałam jej jeszcze zbyt wiele, jednak z tego, co do tej pory poznałam, ,,Kuroshitsuji" jest zdecydowanie najlepsze!! Kreska jest obłędna, fabuła z resztą tak samo! Nie mogę się już doczekać kolejnych tomów, a także obejrzenia anime ;3

Jeżeli choć trochę interesujecie się mangami i anime to „Mroczny kamerdyner” jest Wam na pewno znany. Nawet jeżeli jesteście fanami Funko Pop to tym bardziej, mieliście okazję zobaczyć figurki z tej mangi. Przez długi czas wstrzymywałam się przed tą przygodą, bo patrząc na dwadzieścia sześć tomów (+) mój mózg zaczynał parować. Co ciekawe uwielbiane przeze mnie „Magi: The Labyrinth of Magic” ma trzydzieści sześć (jak dobrze pamiętam) tomików i wcale mnie to nie przeraża.
W każdym razie, jak się czegoś boisz, to sięgnij po to i przekonaj się, czy warto.
Sięgnęłam.
Przepadłam.
Chce więcej.

Ciel Phantomhive jest młodym (nawet bardzo) dziedzicem całego rodu, który powrócił, aby zemścić się na wszystkich zbrodniarzach, którzy zniszczyli jego dzieciństwo i zabili rodziców. Chłopiec, mimo młodego wieku jest też liczącym się biznesmenem, gdyż ma firmę, która zajmuje się wyrobami...

Kuechia | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Jak i w poprzednim tomie,tak i w tym, pierwszy rozdział był niesamowicie nudny. Nawet zaczęłam się zastanawiać, czy nie uznać to za "coś typowego" dla "Kuroshitsuji". Gdy tylko przebrnęłam przez męczarnie pierwszych stron, dalej jak zwykle wciągało- jeszcze bardziej od pierwszego. Momenty śmiechu, zaskoczenia i ta zagadka z "Kubą Rozpruwaczem". Im więcej miałam przerzuconych stron,tym bardziej wciągało. A dzięki słowom kończącym tomik :"YES, MY LORD." mało nie wybuchnęłam z dziwnej energii, jaką ściągnęła na mnie ta historia. W każdym razie po tym tomiku zmieniłam swój dialog (z samym sobą) i zamiast powtarzać w kółko nazwy rozdziałów z pierwszej części tym razem wyśpiewywałam : "Mój Sebastian ma tyle na głowie!, Mój Sebastian wkracza do akcji!, Mój Sebastian jest taki kapryśny!, Mój Sebastian jest godzien pochwały !, Mój Sebastian i nieoczekiwane spotkanie!". I nawet przestało to już dziwić Sebastianów wokół mnie. Może się przyzwyczaili po pierwszy tomie, a może po prostu uznali...

Edy Rekieel | 2012-02-09
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 09 lutego 2012

Dla kogo czyta się drugi tom? Dla mrocznego kamerdynera!
Yana Toboso prezentuje nam najnowszy tomik przygód młodego panicza Phantomhive'a. Tym razem poznamy mroczną tajemnicę Londynu, poznamy Madam Red... I jej tajemniczego kamerdynera, Grella.

Kreska jest naprawdę przyzwoita, postacie dopracowane, a stroje to zupełne mistrzostwo. Przy tej mandze nie sposób się nudzić, jest naprawdę dobra... I niestety tylko dobra. Może jestem zbyt surowa, ale nie potrafię jej wyżej ocenić, chociaż zakończenie było naprawdę ciekawe. Mogę się pochwalić, że nie oglądałam anime, więc taki obrót sprawy był dla mnie całkowitą nowością i pełnym zaskoczeniem. W pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Polecam wszystkim fanom diabelskiego kamerdynera, który po raz kolejny będzie musiał uporać się z... hm, niezwykłym problemem.

PS. Pan Tanaka jest boski!

Suza | 2013-11-14
Przeczytana: 26 czerwca 2013

[poniższy tekst dotyczy pierwszych trzech tomów; oczywiście bez zdradzania istotnych szczegółów ;)]

XIX-wieczna Anglia. Posiadłość rodu Phantomhive, a w niej dwunastoletni Ciel będący głową rodziny. Pomimo tak młodego wieku przejął po ojcu wiążące się z tym obowiązki - zarówno zarządzanie firmą Funtom, jak i wierną służbę królowej jako jeden z czołowych przedstawicieli tzw. mrocznej arystokracji. Powierzane mu zadania nie należą do łatwych i często dotyczą eliminacji niepożądanych w społeczeństwie jednostek. Nie jest jednak sam - przy jego boku wiernie trwa niezwykle utalentowany kamerdyner o iście diabelskim pochodzeniu...

Dwa pierwsze rozdziały stanowią właściwie wprowadzenie do całej historii. Mamy okazję zapoznać się z bohaterami i poczuć klimat panujący w posiadłości. Przekonamy się też jak niesamowitym kamerdynerem jest Sebastian, potrafiący znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Dowiemy się trochę...

Katarzyna | 2014-03-04

Z czystym sumieniem mogę przyznać - nie przeczytałam ani gorszej książki, ani gorszej mangi niż "to coś", bo jedynie tak mogę to nazwać. Przeczytałam trzy pierwsze tomy z czego posiadam właśnie tom drugi. Zupełnie nie rozumiem o co tutaj chodzi. Dostaje dwie gwiazdki, bo trzeba przyznać, że kreska jest dobra, ale co do reszty jak dla mnie nie ma o czym mówić.

książek: 1926
Kyou | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Ah, Sebastian jest moją ulubioną postacią - zdecydowanie.

zaczytanaPL | 2016-03-04

Tomik jest lepszy niż poprzedni, a to dopiero druga część. Jest to też wstęp do jakieś większego wątku. I jak autorka mogła zakończyć w takim momencie?! Zostaje tylko kupić trzeci tomik Kuroshitsuji.
Sebastian znowu w akcji, po za tym idzie się boki zrywać.

monikaozzy | 2013-04-08

Dobrze napisane i ładna kreska :D