Klara. Słowo na "Szy"

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
978-83-63010-29-4
dla dzieci, humor, familijna
Snoopy

Pamiętacie Klarę? Ma dziewięć lat i własne zdanie w każdej sprawie, lubi pizzę, chciałaby mieć golden retrivera, tyle że jej brat ma alergię na sierść… Aha, najważniejsze, Klara prowadzi tajemny dziennik, którego okładka jest opatrzona ostrzeżeniem „Proszę tego nie czytać!” W drugiej części poznacie nowe przygody Klary i Młodszego, bohaterów książki „Klara. Proszę tego nie czytać.” Klara...

W drugiej części poznacie nowe przygody Klary i Młodszego, bohaterów książki „Klara. Proszę tego nie czytać.” Klara jedzie na rodzinne wakacje. Wciąż pisze swój tajny dziennik i stara się nie wspominać o szkole…Niestety wakacje się kończą, a w mieście już czeka pani Przestroga, czytanie ze zrozumieniem i klasówka z pulpy.
Zobacz nasz zwariowany świat oczami bystrego ( i trochę złośliwego) dziecka.

„Klarę” napisał i zabawnie zilustrował Marcin Wicha, grafik i rysownik współpracujący na co dzień z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Z recenzji 1 części:

Pierwsza część „Klara. proszę tego nie czytać” została wyróżniona przez Jury Dorosłe Nagrodą Donga za 2011 rok: za przedstawiony z „mikołajkowy” poczuciem humoru obraz współczesnej szkoły i rodziny.

„Proszę tego nie czytać!” głosi dymek nad głową Klary- tytułowej bohaterki książki Marcina Wichy - ale jak tu oderwać się od czytania, skoro śmiejemy się coraz głośniej i coraz częściej, zanim zadamy sobie w końcu Gogolowskie pytanie: „I z kogo się śmiejecie? Tak, tak: „Z samych siebie się śmiejecie”.
Dorota Koman, Magazyn Nowe książki

Z „Klarą” jest tak jak ze Shrekiem, idziesz z dzieckiem i oboje ryczycie z smiechu, choć oczywiście w zupełnie innych momentach.
Joanna Sokolińska, Wysokie Obcasy

"Klara. Proszę tego nie czytać” to pyszny debiut „Tygodnikowego” rysownika i blogera Marcina Wichy. Książka komiczna – śmiałam się przy lekturze w głos, aż zatrwożona rodzina przybiegła zapytać, czy aby wszystko w porządku.
Joanna Olech, Magazyn Literacki Książki w Tygodniku Powszechnym

Autentycznie śmieszna książka. A ta jej „śmieszność” nie ma nic wspólnego z wesołkowatością, która ćwiczy przeponę i wprawia w dobry nastrój na kilka ulotnych minut.
Katarzyna Kubisiowska, Kultura, Onet

źródło opisu: www.czarnaowca.pl

źródło okładki: www.czarnaowca.pl

ksiazkoteka | 2015-01-13

Ta książka to już drugi tom niepowtarzalnych przygód Klary i jej brata, na którego wszyscy mówią

” Młodszy” (ale on chce, żeby mówić o nim „Dżunior”!).

Opowiem wam o mojej ulubionej przygodzie z tej części zatytułowanej ” Śmierdziofon”.

Pewnego dnia rodzina Klary i Klara pojechali do minizoo ” Jarka Noego”, żeby zobaczyć kozę. Gdy byli już przy zagrodzie z kozą Klara dała jej rośliny do zjedzenia. Tata robił kozie zdjęcia i filmiki. Zadzwonił do mamy i powiedział, że ktoś chce z nią rozmawiać jednocześnie podsuwając telefon kozie. W tym samym momencie koza zrobiła kłap zębami i ruszyła w głąb zagrody z telefonem taty w pysku.

Tata wpadł na pomysł, by Klara dała kozie liście i być może wtedy wypluje telefon, ale koza nie zareagowała i pobiegła dalej. Klara martwiła się, że koza umrze przez ten telefon!

Nagle rozległ się głos ” Chawiczewski, to ty? Co to za odgłosy?”.

Okazało się, że to taty szef!!! Koza tak długo żuła telefon, aż wybrała jego numer!

Co było dalej...

xxgetuglyxx | 2012-12-03
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Dostałam ją na urodziny. Gruba i wciągająca. Co o niej mogę powiedzieć... Jest super!

FiKa | 2015-03-02

Genialna książka dla nieco starszych czytelników, szkolniaków z IV klasy. Pełna naszych dorosłych żartów, haseł widzialnych oczami dzieci. Gdy humoru za dużo, wakacje się kończą i przychodzi czas szkolny. Autorowi udało sie stworzyć dziewczęcą polską wersję Mikołajka. Polecam.

Ola | 2013-11-09
Przeczytana: kwiecień 2012

Książka ma ciekawe opowiadania.Klara i rodzina wyjeżdżają na wakacje.
Klara bardzo się z tego cieszy. Ale wciąż słyszy słowo na "Szy".

asenata | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: luty 2013

2 część przygód Klary nie jest tak dobra jak pierwsza, ale i tak się pośmiałam. Świetna pozycja zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

CzytanieNaszymZyciem | 2015-08-20

Wkrótce na blogu