Hobbit - Niezwykła podróż. Kronika 1. Sztuka tworzenia filmu

Autor:
Cykl: The Hobbit Chronicles / Kroniki "Hobbita" (tom 1)
The Hobbit: An Unexpected Journey - Chronicles: Art & Design
papier
Snoopy
8,2 (65 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Luksusowy album przedstawiający proces tworzenia artystycznej wizji filmu Hobbit. Niezwykła podróż Książka wypełniona jest ponad 1000 szkiców koncepcyjnych, obrazów, makiet, zdjęć i gotowych projektów artystów pracujących na zapleczu planu filmowego nad powołaniem do życia Śródziemia. Wszystkie opatrzone są szczegółowymi i ciekawymi, a często zabawnymi komentarzami ich twórców odkrywających...

i ciekawymi, a często zabawnymi komentarzami ich twórców odkrywających historię ich powstawania. Dodatkową atrakcją zastrzeżoną tylko dla tego albumu jest specjalna rozkładana mapa wydrukowana świecącą w ciemności farbą oraz olbrzymia, trzystronicowa rozkładana kopia kontraktu Bilba.

Opracowany przez Daniela Falconera – starszego projektanta z Weta Workshop, odpowiedzialnego za projekty koncepcyjne – to pierwszy z serii ekskluzywnych albumów napisanych, zaprojektowanych i ilustrowanych przez nagradzany
Oscarami zespół Weta, który ściśle współpracował z ekipą produkcyjną filmu, by zagwarantować tym książkom najbardziej wiarygodne informacje z pierwszej ręki i olśniewającą wizualizację wyobraźni twórców.

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jibril | 2012-12-27

Moim zdaniem ogromnym plusem tej książki jest to, że znajdują się w niej przede wszystkim zarówno wstępne szkice jak i gotowe projekty postaci, przedmiotów i miejsc wykorzystanych (bądź nie) w filmie. Jakość wydania jest niesamowita - sama okładka zachęca do przejrzenia książki, zaś grafiki (których jest mnóstwo) starannie i przejrzyście rozmieszczone na stronach są naprawdę wysokiej jakości. Treści jako takiej nie ma zbyt wiele - są to najczęściej komentarze poszczególnych osób związanych z tworzeniem poszczególnych projektów. Innymi słowy kronika ta jest ucztą dla oczu zaspokajającą przede wszystkim wizualne poczucie estetyki oraz zapoznania się ze smaczkami prosto z filmowego planu.

SayuriArtanis | 2014-04-20

Kronika poświęcona filmowi, który powstał na podstawie książki Hobbit - tam i z powrotem.
Przejdę od razu do rzeczy, jeżeli sam film nie przypadł Wam do gustu może sobie darować. Kronika opisuję jak właśnie powstawał ten film, od szkiców i projektów po efekt końcowy. W moim odczuciu, jest ona skonstruowana w bardzo dobry sposób, dzięki czemu dowiedziałam się jak dużo pracy musieli włożyć żeby ten film powstał, jakie mieli pomysły i jak je zmieniali w czasie.

Julia | 2014-04-28

Pięknie ilustrowana, krótkie zwięzłe opisy .... jetem zadowolona z zakupu ;D

Lalkarka | 2013-02-16

Absolutnie fantastyczny album, który zdecydowanie wart jest swojej ceny. Zawiera mnóstwo ilustracj, grafk, szkicy koncepcyjnych i pokazuje, ile trudu trzeba włożyć, żeby stworzyć taki film. Szczególnie ciekawe są te, które pokazują, jak ewoluowały projekty postaci - czasem pierwsze szkice naprawdę różnią się od ostateczej wersji.

Mili | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 15 października 2013

Wspaniała oprawa,mnóstwo projektów od których ciężko oderwać wzrok. Dużym plusem są relacje ludzi, którzy bezpośrednio pracowali nad tworzeniem filmu. Zaskakujące są ich inspiracje... Album z dumą prezentuje się na regale. Polecam każdemu kto lubi Tolkiena i filmy na podstawie jego twórczości .:)

Ania | 2013-01-29
Przeczytana: 27 września 2012

ta książka była tak ciekawa, że czytałam ją i czytałam

animka | 2014-06-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna książka przygodowa.

lelek2015 | 2015-04-16

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica