Okładka książki Hobbit - Niezwykła podróż. Kronika 1. Sztuka tworzenia filmu

Hobbit - Niezwykła podróż. Kronika 1. Sztuka tworzenia filmu

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki Hobbit - Niezwykła Podróż". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
The Hobbit: An Unexpected Journey - Chronicles: Art & Design
wydawnictwo
Amber
978-83-2414-404-4
albumy
typ
papier
Snoopy
8,37 (51 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Luksusowy album przedstawiający proces tworzenia artystycznej wizji filmu Hobbit. Niezwykła podróż Książka wypełniona jest ponad 1000 szkiców koncepcyjnych, obrazów, makiet, zdjęć i gotowych projektów artystów pracujących na zapleczu planu filmowego nad powołaniem do życia Śródziemia. Wszystkie opatrzone są szczegółowymi i ciekawymi, a często zabawnymi komentarzami ich twórców odkrywających histo...

i ciekawymi, a często zabawnymi komentarzami ich twórców odkrywających historię ich powstawania. Dodatkową atrakcją zastrzeżoną tylko dla tego albumu jest specjalna rozkładana mapa wydrukowana świecącą w ciemności farbą oraz olbrzymia, trzystronicowa rozkładana kopia kontraktu Bilba.

Opracowany przez Daniela Falconera – starszego projektanta z Weta Workshop, odpowiedzialnego za projekty koncepcyjne – to pierwszy z serii ekskluzywnych albumów napisanych, zaprojektowanych i ilustrowanych przez nagradzany
Oscarami zespół Weta, który ściśle współpracował z ekipą produkcyjną filmu, by zagwarantować tym książkom najbardziej wiarygodne informacje z pierwszej ręki i olśniewającą wizualizację wyobraźni twórców.

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Jibril | 2012-12-27

Moim zdaniem ogromnym plusem tej książki jest to, że znajdują się w niej przede wszystkim zarówno wstępne szkice jak i gotowe projekty postaci, przedmiotów i miejsc wykorzystanych (bądź nie) w filmie. Jakość wydania jest niesamowita - sama okładka zachęca do przejrzenia książki, zaś grafiki (których jest mnóstwo) starannie i przejrzyście rozmieszczone na stronach są naprawdę wysokiej jakości. Treści jako takiej nie ma zbyt wiele - są to najczęściej komentarze poszczególnych osób związanych z tworzeniem poszczególnych projektów. Innymi słowy kronika ta jest ucztą dla oczu zaspokajającą przede wszystkim wizualne poczucie estetyki oraz zapoznania się ze smaczkami prosto z filmowego planu.

SayuriArtanis | 2014-04-20

Kronika poświęcona filmowi, który powstał na podstawie książki Hobbit - tam i z powrotem.
Przejdę od razu do rzeczy, jeżeli sam film nie przypadł Wam do gustu może sobie darować. Kronika opisuję jak właśnie powstawał ten film, od szkiców i projektów po efekt końcowy. W moim odczuciu, jest ona skonstruowana w bardzo dobry sposób, dzięki czemu dowiedziałam się jak dużo pracy musieli włożyć żeby ten film powstał, jakie mieli pomysły i jak je zmieniali w czasie.

Julia | 2014-04-28

Pięknie ilustrowana, krótkie zwięzłe opisy .... jetem zadowolona z zakupu ;D

Lalkarka | 2013-02-16

Absolutnie fantastyczny album, który zdecydowanie wart jest swojej ceny. Zawiera mnóstwo ilustracj, grafk, szkicy koncepcyjnych i pokazuje, ile trudu trzeba włożyć, żeby stworzyć taki film. Szczególnie ciekawe są te, które pokazują, jak ewoluowały projekty postaci - czasem pierwsze szkice naprawdę różnią się od ostateczej wersji.

Mili | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 15 października 2013

Wspaniała oprawa,mnóstwo projektów od których ciężko oderwać wzrok. Dużym plusem są relacje ludzi, którzy bezpośrednio pracowali nad tworzeniem filmu. Zaskakujące są ich inspiracje... Album z dumą prezentuje się na regale. Polecam każdemu kto lubi Tolkiena i filmy na podstawie jego twórczości .:)

Ania | 2013-01-29
Przeczytana: 27 września 2012

ta książka była tak ciekawa, że czytałam ją i czytałam

animka | 2014-06-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna książka przygodowa.

AlicjaNoo | 2014-11-27

Kalendarium literackie
  • Szczepan Twardoch
    35. rocznica
    urodzin
    Można umierać ładnie i brzydko, to jasne, tak jak można mieć dobre i złe maniery przy stole. A wy nie potraficie nawet zabić zwierzęcia, które potem jecie, zamykacie całe to zabijanie do fabryk i udajecie, że go nie ma. Co jest, wierzcie mi, wyjątkowo żałosne. Te wasze płacze, że ktoś zabił pieska,... pokaż więcej
  • Krystyna Kofta
    72. rocznica
    urodzin
    ...rozbierz się, zdejmij wszystko, zdejmij skórę, teraz chcę Twojej duszy...
  • Beverly Barton
    68. rocznica
    urodzin
    Na zawsze pozostaje w nas jakaś cząstka naszego dzieciństwa,naszej młodości. Czy tego chcesz, czy nie.
  • Donna Tartt
    51. rocznica
    urodzin
    Piękno to strach. Cokolwiek nazywamy pięknym, boimy się tego
  • Giuseppe Tomasi di Lampedusa
    118. rocznica
    urodzin
    Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić.
  • Damian Dibben
    49. rocznica
    urodzin
    Dzień po dniu mozolnego wkuwania. Daty, wzory, równania... Tylko w jakim celu? Żeby zdać jakieś bezsensowne egzaminy? Żeby pójść do kolejnej, tak zwanej wyższej szkoły? Żeby zasłużyć na nagrodę w postaci równie nużącej bezbarwnej pracy i tak doczekać banalnej, nic nieznaczącej śmierci? Jeśli zależy... pokaż więcej
  • Jan Potocki
    199. rocznica
    śmierci
    Mało kto potrafi zapomnieć o samym sobie; znajdziesz samolubstwo w radach, jakich ludzie ci będą udzielać, w przysługach, jakie ci wyświadczą, w związkach, jakich pragną, i przyjaźniach, jakie zawierają. Przejęci własnym interesem, choćby najbardziej oddalonym, obojętni są na wszystko, co się ich ni... pokaż więcej
  • Anatolij Rybakow
    16. rocznica
    śmierci
    Zdobyć władzę najwyższą i nie móc jej utrzymać - oto los nieudolnych polityków, utrzymać się przy władzy jest znacznie trudniej, niż ją zdobyć.

Znajdź nas na Facebooku