Okładka książki Hobbit - Niezwykła podróż. Kronika 1. Sztuka tworzenia filmu

Hobbit - Niezwykła podróż. Kronika 1. Sztuka tworzenia filmu

Autor:
Cykl: The Hobbit Chronicles / Kroniki "Hobbita" (tom 1)
The Hobbit: An Unexpected Journey - Chronicles: Art & Design
wydawnictwo
Amber
albumy
typ
papier
Snoopy
8,34 (56 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Luksusowy album przedstawiający proces tworzenia artystycznej wizji filmu Hobbit. Niezwykła podróż Książka wypełniona jest ponad 1000 szkiców koncepcyjnych, obrazów, makiet, zdjęć i gotowych projektów artystów pracujących na zapleczu planu filmowego nad powołaniem do życia Śródziemia. Wszystkie opatrzone są szczegółowymi i ciekawymi, a często zabawnymi komentarzami ich twórców odkrywających...

i ciekawymi, a często zabawnymi komentarzami ich twórców odkrywających historię ich powstawania. Dodatkową atrakcją zastrzeżoną tylko dla tego albumu jest specjalna rozkładana mapa wydrukowana świecącą w ciemności farbą oraz olbrzymia, trzystronicowa rozkładana kopia kontraktu Bilba.

Opracowany przez Daniela Falconera – starszego projektanta z Weta Workshop, odpowiedzialnego za projekty koncepcyjne – to pierwszy z serii ekskluzywnych albumów napisanych, zaprojektowanych i ilustrowanych przez nagradzany
Oscarami zespół Weta, który ściśle współpracował z ekipą produkcyjną filmu, by zagwarantować tym książkom najbardziej wiarygodne informacje z pierwszej ręki i olśniewającą wizualizację wyobraźni twórców.

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jibril | 2012-12-27

Moim zdaniem ogromnym plusem tej książki jest to, że znajdują się w niej przede wszystkim zarówno wstępne szkice jak i gotowe projekty postaci, przedmiotów i miejsc wykorzystanych (bądź nie) w filmie. Jakość wydania jest niesamowita - sama okładka zachęca do przejrzenia książki, zaś grafiki (których jest mnóstwo) starannie i przejrzyście rozmieszczone na stronach są naprawdę wysokiej jakości. Treści jako takiej nie ma zbyt wiele - są to najczęściej komentarze poszczególnych osób związanych z tworzeniem poszczególnych projektów. Innymi słowy kronika ta jest ucztą dla oczu zaspokajającą przede wszystkim wizualne poczucie estetyki oraz zapoznania się ze smaczkami prosto z filmowego planu.

SayuriArtanis | 2014-04-20

Kronika poświęcona filmowi, który powstał na podstawie książki Hobbit - tam i z powrotem.
Przejdę od razu do rzeczy, jeżeli sam film nie przypadł Wam do gustu może sobie darować. Kronika opisuję jak właśnie powstawał ten film, od szkiców i projektów po efekt końcowy. W moim odczuciu, jest ona skonstruowana w bardzo dobry sposób, dzięki czemu dowiedziałam się jak dużo pracy musieli włożyć żeby ten film powstał, jakie mieli pomysły i jak je zmieniali w czasie.

Julia | 2014-04-28

Pięknie ilustrowana, krótkie zwięzłe opisy .... jetem zadowolona z zakupu ;D

Lalkarka | 2013-02-16

Absolutnie fantastyczny album, który zdecydowanie wart jest swojej ceny. Zawiera mnóstwo ilustracj, grafk, szkicy koncepcyjnych i pokazuje, ile trudu trzeba włożyć, żeby stworzyć taki film. Szczególnie ciekawe są te, które pokazują, jak ewoluowały projekty postaci - czasem pierwsze szkice naprawdę różnią się od ostateczej wersji.

Mili | 2013-10-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 15 października 2013

Wspaniała oprawa,mnóstwo projektów od których ciężko oderwać wzrok. Dużym plusem są relacje ludzi, którzy bezpośrednio pracowali nad tworzeniem filmu. Zaskakujące są ich inspiracje... Album z dumą prezentuje się na regale. Polecam każdemu kto lubi Tolkiena i filmy na podstawie jego twórczości .:)

Ania | 2013-01-29
Przeczytana: 27 września 2012

ta książka była tak ciekawa, że czytałam ją i czytałam

animka | 2014-06-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna książka przygodowa.

Kamil | 2015-01-23

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica