Lubimyczytać.pl to:

albumy
typ
papier
Snoopy
8.36 (44 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Luksusowy album przedstawiający proces tworzenia artystycznej wizji filmu Hobbit. Niezwykła podróż Książka wypełniona jest ponad 1000 szkiców koncepcyjnych, obrazów, makiet, zdjęć i gotowych projektów artystów pracujących na zapleczu planu filmowego nad powołaniem do życia Śródziemia. Wszystkie opatrzone są szczegółowymi i ciekawymi, a często zabawnymi komentarzami ich twórców odkrywających histo...

i ciekawymi, a często zabawnymi komentarzami ich twórców odkrywających historię ich powstawania. Dodatkową atrakcją zastrzeżoną tylko dla tego albumu jest specjalna rozkładana mapa wydrukowana świecącą w ciemności farbą oraz olbrzymia, trzystronicowa rozkładana kopia kontraktu Bilba.

Opracowany przez Daniela Falconera – starszego projektanta z Weta Workshop, odpowiedzialnego za projekty koncepcyjne – to pierwszy z serii ekskluzywnych albumów napisanych, zaprojektowanych i ilustrowanych przez nagradzany
Oscarami zespół Weta, który ściśle współpracował z ekipą produkcyjną filmu, by zagwarantować tym książkom najbardziej wiarygodne informacje z pierwszej ręki i olśniewającą wizualizację wyobraźni twórców.

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Jibril | 2012-12-27

Moim zdaniem ogromnym plusem tej książki jest to, że znajdują się w niej przede wszystkim zarówno wstępne szkice jak i gotowe projekty postaci, przedmiotów i miejsc wykorzystanych (bądź nie) w filmie. Jakość wydania jest niesamowita - sama okładka zachęca do przejrzenia książki, zaś grafiki (których jest mnóstwo) starannie i przejrzyście rozmieszczone na stronach są naprawdę wysokiej jakości. Treści jako takiej nie ma zbyt wiele - są to najczęściej komentarze poszczególnych osób związanych z tworzeniem poszczególnych projektów. Innymi słowy kronika ta jest ucztą dla oczu zaspokajającą przede wszystkim wizualne poczucie estetyki oraz zapoznania się ze smaczkami prosto z filmowego planu.

Lalkarka | 2013-02-16

Absolutnie fantastyczny album, który zdecydowanie wart jest swojej ceny. Zawiera mnóstwo ilustracj, grafk, szkicy koncepcyjnych i pokazuje, ile trudu trzeba włożyć, żeby stworzyć taki film. Szczególnie ciekawe są te, które pokazują, jak ewoluowały projekty postaci - czasem pierwsze szkice naprawdę różnią się od ostateczej wersji.

Mili | 2013-10-27
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 15 października 2013

Wspaniała oprawa,mnóstwo projektów od których ciężko oderwać wzrok. Dużym plusem są relacje ludzi, którzy bezpośrednio pracowali nad tworzeniem filmu. Zaskakujące są ich inspiracje... Album z dumą prezentuje się na regale. Polecam każdemu kto lubi Tolkiena i filmy na podstawie jego twórczości .:)

Ania | 2013-01-29
Przeczytana: 27 września 2012

ta książka była tak ciekawa, że czytałam ją i czytałam

Hrafntinna | 2014-03-21

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku