Klucz do Tolkiena

Wydawnictwo: Muza
9788373191457

Klucz do Tolkiena to książka szczegółowo rekonstruująca chronologię wydarzeń przedstawionych w arcydziele J.R.R. Tolkiena Władca Pierścieni, opisująca dzień po dniu działania bohaterów i ukazująca związki między równolegle zachodzącymi wypadkami. W

Nazgulica | 2012-06-24

Byłam zaskoczona widząc tą książkę w empiku, oczywiście kupiłam od razu. Zawsze marzyłam o czymś takim i według mnie autor uczynił coś wspaniałego opisując niemalże dzień po dniu przebieg całej przygody związanej z Władcą Pierścieni.
A dodatkowe teksty, przytaczane fragmenty listów i innych pozycji?
Wynoście mnie pod niebiosa! Książka naprawdę bardzo dobra (:

Karol Ebertowski | 2011-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo pomocna w zrozumieniu działań autora, całej chronologii powieści i zobrazowaniu każdej najmniejszej części fabuły trylogii. Pokazuje cechy bohaterów, które okazały się bardzo ważne w powieści. Co najważniejsze traktuje o rzeczach, które były prawie że w "Władcy..." pominięte tj. ataki z Dol Goldur na Lorien, bitwy w Ereborze i Dale czy dzieje bohaterów po zniszczeniu pierścienia, ich krzyżujące się drogi i niezapomniane przyjaźnie.

Polecam wszystkim entuzjastom Tolkiena, jego powieści i ekranizacji, w celu dokładniejszej analizy arcydzieła.

hatchet | 2016-10-01
Przeczytana: 2009 rok