Maska śmierci

Okładka książki Maska śmierci Adam Blade
Okładka książki Maska śmierci
Adam Blade Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Kroniki Avantii (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Avantii (tom 1)
First Hero
Hachette Polska
2012-01-01
2012-01-01
Ernest Kacperski
Fantasy Dziecięce Herosi Potwory

Bardzo dobre rozpoczęcie historii, jestem ciekawa co będzie dalej!

Bardzo dobre rozpoczęcie historii, jestem ciekawa co będzie dalej!

2084

Seria uwielbiana przez moich synów w wieku ok. 8-11 lat. Wciągająca historia, bohaterowie, walka, wspaniałe bestie. Dla mnie książka ciężkostrawna. Trudno się czyta. Książka mam wrażenie dość niedbale napisana i nie lepiej przetłumaczona. Czasem ciężko się połapać czego dotyczy dany fragment. Zdarzają się też opisy w stylu - upadł na kolana, został przygnieciony przez spadające głazy, po czym obrócił się na plecy. Ale jak ktoś generalnie z tych nieczepiających się ;) to przeczytać można.

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
Do czytania zachęciła mnie ładna okładka i jest to najlepsza rzecz w całej książce, dlatego daje 3/10 choć sama książka zasługuje na dużo mniej.

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

Właściwie, to nie jest zła książka. Na jej niekorzyść wpływa to, że powstało mnóstwo podobnych historii, które w pewnym momencie zaczynają nużyć czytelnika, gdyż doskonale przewidzi dalszy przebieg akcji. Młodszy czytelnicy mogą sięgnąć, nie jest to jednak lektura obowiązkowa. Zwykła przygodówka jakich wiele.

Mimo że książka zdecydowanie kierowana jest do młodzieży dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko, nie warto poświęcić tych kilku chwil na przejście przez nią. Po przeczytaniu jednego z tomów "Na tropie Bestii" sądziłem że Kroniki Avantii będą na podobnym poziomie, jednak okazało się iż jest o wiele gorzej. Plus jest taki, że daje dobry przykład jak nie powinno się pisać książek.

"Maska śmierci " jest to pierwsza z czterech kronik Avantii

Książka nie jest specjalnie ambitna czy wymagająca dla czytelnika
Pisownia łatwa do przyswojenia ,wręcz banalna dlatego czyta się szybko i przyjemnie

"Maska śmierci" to bez wątpienia pure fantasy mamy tutaj czary , mityczne stwory zwane bestiami z Avantii walkę dobra ze złem przeplataną wątkami przygodowymi .

Reasumując; Książka na jeden długi zimowy wieczór idealna , aby odlecieć w inny świat do krainy młodych bohaterów dosiadających olbrzymie bestie Awantii

"Maska śmierci " jest to pierwsza z czterech kronik Avantii

Książka nie jest specjalnie ambitna czy wymagająca dla czytelnika

"Maska śmierci" to bez wątpienia pure fantasy mamy tutaj czary , mityczne stwory zwane bestiami z Avantii walkę dobra ze złem przeplataną wątkami przygodowymi...

Książka może być przydatna dla osób początkujących w pisaniu własnych powieści czy opowiadań fantasy. Dostajemy bowiem przykład pełen utartych schematów i niezbyt ciekawego ich wykorzystania. Może to być wskazówka, jak nie pisać, no chyba że nie chcemy wzbudzić żadnych emocji u czytelnika. Pozostałym - nie polecam. Tak, jest to powieść poprawna, ale właściwie nie ma w niej nic intrygującego. Po kolejne tomy zdecydowanie nie sięgnę i Wam również to odradzam.

[ksiazkowa-krolowa.blogspot.com/2017/07/na-ratunek-avantii-maska-smierci.html]

Może i książka jest banalna, do przewidzenia co się za raz wydarzy. Szybko, sprawnie się ją czyta. Przyznam jednak, że nie była najgorszą książką jaką przeczytałam. Bohaterowie mnie zaciekawili oraz ich wierne bestie. Szczerze to jeśli chcesz przeczytać coś lekkiego akurat kiedy masz wolny czas polecam "Kroniki Avantii".

Już kiedyś miałam to na oku, ale zapomniałam o tym. Przypomniało mi się kiedy widziałam to na jarmarku książki. 12 zł. Biorę to. Taka lekka fantastyka. Rysunki są bardzo ładne. Szkoda że takie duże litery...

książka jest zbyt banalna. Zaczyna się dość ciekawie np.motyw zemsty ale po drodze gubi ten fajny początek. Fabuła książki opisana jest dziecinnie a akcja przebiega gładko bez praktycznie żadnych nagłych zwrotów wydarzeni. Książka przeznaczona jest bardziej dla młodszych czytelników ale to zależy też od gustu.

• Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Maska śmierci