Maska śmierci

Cykl: Kroniki Avantii (tom 1)
Wydawnictwo: Hachette
First Hero
Fantasy, Dziecięce, Herosi, Potwory
viv

Tanner to młody chłopak, mieszkaniec baśniowej krainy Avantii. Pewnego dnia zostaje wybrany na jeźdźca baśniowego ptaka Feniksa, jednego z czterech Magicznych Stworów. Od tej chwili razem muszą stawić czoła wielu przeciwnościom, żeby uratować baśniową krainę Avantię. Ich zadaniem jest odnalezienie pozostałych trzech jeźdźców. Przed nimi niejedna bitwa stoczona z wrogą armią okrutnego księcia wojny. To nieustająca walka dobra ze złem. Komu tym razem uda się zwyciężyć?

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: wydawnictwo

matt4e | 2017-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2017

"Maska śmierci " jest to pierwsza z czterech kronik Avantii

Książka nie jest specjalnie ambitna czy wymagająca dla czytelnika
Pisownia łatwa do przyswojenia ,wręcz banalna dlatego czyta się szybko i przyjemnie

"Maska śmierci" to bez wątpienia pure fantasy mamy tutaj czary , mityczne stwory zwane bestiami z Avantii walkę dobra ze złem przeplataną wątkami przygodowymi .

Reasumując; Książka na jeden długi zimowy wieczór idealna , aby odlecieć w inny świat do krainy młodych bohaterów dosiadających olbrzymie bestie Awantii

shinedown2001 | 2015-10-04

Może i książka jest banalna, do przewidzenia co się za raz wydarzy. Szybko, sprawnie się ją czyta. Przyznam jednak, że nie była najgorszą książką jaką przeczytałam. Bohaterowie mnie zaciekawili oraz ich wierne bestie. Szczerze to jeśli chcesz przeczytać coś lekkiego akurat kiedy masz wolny czas polecam "Kroniki Avantii".

Książka może być przydatna dla osób początkujących w pisaniu własnych powieści czy opowiadań fantasy. Dostajemy bowiem przykład pełen utartych schematów i niezbyt ciekawego ich wykorzystania. Może to być wskazówka, jak nie pisać, no chyba że nie chcemy wzbudzić żadnych emocji u czytelnika. Pozostałym - nie polecam. Tak, jest to powieść poprawna, ale właściwie nie ma w niej nic intrygującego. Po kolejne tomy zdecydowanie nie sięgnę i Wam również to odradzam.

[ksiazkowa-krolowa.blogspot.com/2017/07/na-ratunek-avantii-maska-smierci.html]

michnar3 | 2013-03-01
Przeczytana: 01 marca 2013

Według mnie jest to mieszanina dwóch serii, które czytałem: Dziedzictwa i Pasa Deltory. Najbardziej w książce podoba mi się pomysł z Bestiami. Bardzo fajne. Przeczytam następny tom, tylko najpierw muszę odwiedzić księgarnie i to znaleźć. Polecam!

anabeth | 2014-01-01
Na półkach: G Fantasy/s-f, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 marca 2013

książka jest zbyt banalna. Zaczyna się dość ciekawie np.motyw zemsty ale po drodze gubi ten fajny początek. Fabuła książki opisana jest dziecinnie a akcja przebiega gładko bez praktycznie żadnych nagłych zwrotów wydarzeni. Książka przeznaczona jest bardziej dla młodszych czytelników ale to zależy też od gustu.

AniCAxd | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 13 września 2014
Edward Dragonson | 2018-01-12

Mimo że książka zdecydowanie kierowana jest do młodzieży dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko, nie warto poświęcić tych kilku chwil na przejście przez nią. Po przeczytaniu jednego z tomów "Na tropie Bestii" sądziłem że Kroniki Avantii będą na podobnym poziomie, jednak okazało się iż jest o wiele gorzej. Plus jest taki, że daje dobry przykład jak nie powinno się pisać książek.

Twilight88 | 2015-09-02
Na półkach: Książki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Już kiedyś miałam to na oku, ale zapomniałam o tym. Przypomniało mi się kiedy widziałam to na jarmarku książki. 12 zł. Biorę to. Taka lekka fantastyka. Rysunki są bardzo ładne. Szkoda że takie duże litery...

Świder | 2013-05-23

Dla małych dzieci