Heath Ledger. Osobisty album Heatha Ledgera

Seria: Osobiste albumy
Wydawnictwo: Buchmann
Heath Ledger. A photographic Celebration
heath ledger, batman, joker, album
albumy
sally1x1

Heath Ledger (1979-2008) - wszechstronny aktor filmowy, charyzmatyczna indywidualność, zagadkowy człowiek. Męski i młodzieńczy. Jak magnes przyciągał spojrzenia widzów. Pozostanie młody na zawsze - umarł w wieku 29 lat. Grać zaczął wcześnie, już jako kilkunastolatek - w ciągu siedemnastu lat zagrał w dziewiętnastu filmach fabularnych i czterech serialach telewizyjnych. Zawsze przyciągał...

Grać zaczął wcześnie, już jako kilkunastolatek - w ciągu siedemnastu lat zagrał w dziewiętnastu filmach fabularnych i czterech serialach telewizyjnych. Zawsze przyciągał uwagę i zawsze był sobą: nosząc sutannę w 'Zjadaczu grzechów' Briana Helgelanda, kostium z osiemnastego wieku w 'Casanovie' Lasse Halströma, poplamione dżinsy w 'Tajemnicy Brokeback Mountain' Anga Lee, a także jako oszpecony Joker w 'Mrocznym rycerzu' Christophera Nolana, za którą to rolę otrzymał pośmiertnie Złote Globy i Oscara. Ten niezwykły, osobisty album przedstawia Heatha w różnych wcieleniach, w pełni jego niezależnej natury.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Heath Ledger to aktor, który zdołał zyskać grono fanów, mimo że jego kariera urwała się kiedy miał zaledwie dwadzieścia dziewięć lat. Album mu poświęcony nie jest jednak tak wyjątkowy jak ten czlowiek, wiele mu brakuje; wiem że Heath miał kangura kiedy był młody, i że niewiele brakowało aby zagrał w Moulin Rouge. Zobaczyłam zdjęcia z filmów, poznałam zdania na jego temat aktorów, reżyserów, i bliskich. Niestety, tylko tyle zyskałam. Miło spędziłam czas, jednak album leży z dala od doskonałości.

agnesiasta | 2014-01-09
Przeczytana: 2014 rok

Wolałabym, aby było więcej ciekawostek, przemyśleń przyjaciół, zamiast, cytatów z filmów. Trochę mi tego zabrakło. Mimo to, jest to album pięknie wydany, ze wspaniałymi zdjęciami. Polecam dla każdego fana :)

Mylengrave | 2016-05-07
Na półkach: Przeczytane, Film
Przeczytana: 07 lutego 2016

Kolejny album, który jest o niczym. Myślę, że o ile jeśli ktoś nie kolekcjonuje tylko ładnych wydań, niekoniecznie do czytania, a raczej takich, co będą ładnie wyglądać, to ta książka raczej się do niczego nie przyda. Treść jest mocno nieciekawa, jak króciutka pseudobiografia z kolorowej gazety, zdjęcia średniej jakości, a i dobór bardzo przypadkowy, mam wrażenie.
Będę się powtarzać recenzując te wszystkie albumy, ale dostałam ich kilka w pakiecie. Okładka jest ładna, natomiast w środku kartki są niczym z ekologicznego kartonu. Porażka.

Majar | 2014-01-26

''Facet taki jak on, pojawia się raz na 50 lat'' - Brian Helgeland, reżyser OBŁĘDNEGO RYCERZA.

Heath Ledger - tragiczna i nagła śmierć uczyniła z niego legendę a ostatnia z jego ról - Oscarowy Joker - charyzmatyczny, inteligentny i przebiegły - stała się rolą kultową.
Pozycja ta pokazuje tę legendarną już postać i jest właściwie albumem - albumem pięknie wydanym, bogatym w zdjęcia i opatrzonym refleksyjnymi i twórczymi komentarzami - jeden z nich zamieściłam jako motto tej recenzji.
To nie biografia - to zatrzymana w kadrach i wspomnieniach oraz utrwalona słowami nieprzeciętna postać jaką był prywatnie Heath Ledger oraz twórczy aktor z niesamowitym potencjałem i jego wspaniałe aktorskie kreacje.
Przed śmiercią stopił się z największą ze swych ról czyli Jokerem a to zaowocowało złotą statuetką - jednak marna to pociecha po stracie takiego człowieka, takiego talentu, takiego zjawiska jakim był młody Australijczyk o szkockich korzeniach.
Album pokazuje,że pozostawał zwyczajnym...

-SaH- | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Heath Ledger: 10/10. Ten album: 1/10!!! Wad jest tyle, że szkoda pisać, ale najważniejsze:
- powtarzające się zdjęcia,
- w większości zresztą z filmów, nawet nie planów zdjęciowych,
- cytaty zebrane chyba z Wikipedii...

NATOMIAST PODSTAWOWY ZARZUTEM DO ALBUMU JEST OSZUSTWO POLSKIEGO DYSTRYBUTORA - TO NIE JEST OSOBISTY ALBUM HEATHA LEDGERA.
Naprawdę, w dobie internetu w trzy dni sporządziłbym lepszy album, co więcej, widzę, jak wiele wyjątkowych ciekawostek zostało pominiętych!
Kategorycznie odradzam każdemu. Ja dostałem jako prezent, na półce pozostanie, ale jeśli jesteś fanem Ledgera, to zbierz swoje ulubione zdjęcia i wydrukuj, wyjdzie Ci lepiej i taniej!

Piczi | 2017-11-09
Przeczytana: 17 lipca 2014

Bardzo fajny album ze zdjęciami Heatha Ledgera z różnych planów filmowych, w których występował.

Delirium | 2013-05-02

Świetnie wydany album.

Francis | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Ładne obrazki i tak trochę nic poza tym. Ale jako fance pana Ledgera nic mi więcej nie jest konieczne do szczęścia. Za dużo cytatów z filmów, często z innych niż na danym zdjęciu, zamiast tego śmiało można by umieścić więcej wypowiedzi samego aktora lub innych osób o nim.

Talia | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Biografie

Album przede wszystkim dla zagorzałych fanów. Jest trochę błędów; niektóre cytaty z filmu, nie tyle co nieciekawe, ale wycięte z kontekstu stają się niezrozumiałe. Na plus ciekawostki i wypowiedzi Heatha.

Bubka | 2017-09-27