Dr House. Oficjalny przewodnik po serialu

Tłumaczenie: Paweł Laskowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Varia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
House, M.D.: The Official Guide to the Hit Medical Drama
978-83-7510-615-2
Dr House, serial
Ag2S

Przez 132 odcinki – sześć sezonów – z otwartymi ustami obserwowaliśmy, jak doktor House z elegancją słonia w składzie porcelany brnie przez konwencje zapisane w relacjach lekarz-pacjent i w gruncie rzeczy także przez wszelkie inne konwencje, jakie odnoszą się do stosunków międzyludzkich. Otacza go cała grupa ciekawych postaci, głównie lekarzy, błyskotliwie granych przez wspaniałych aktorów....

Otacza go cała grupa ciekawych postaci, głównie lekarzy, błyskotliwie granych przez wspaniałych aktorów. Mimo że jako widzowie serialu skupiliśmy się na ich interakcjach z doktorem House'em, nie ulega wątpliwości, że w ich życiu w ciągu sześciu lat wydarzyło się naprawdę wiele.

Oficjalny przewodnik po doskonałym serialu barwnie i inteligentnie opowiada o głównym bohaterze i jego zespole. Można tu między innymi znaleźć paletę zdjęć z filmu, wszelkie ciekawostki oraz fragmenty najbardziej dowcipnych dialogów z serialu.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2010

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

Cuddless | 2011-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2011

Absolutny "must have" każdego fana serialu. Przeczytałam prawie wszystkie dostępne książki nt. serialu i ta jest zdecydowanie najlepsza. Inne pozostają daleko, daleko w tyle.

Przezabawna przedmowa Hugh Laurie'go (jak to jest, że facet jest tak wszechstronnie utalentowany?), a potem wycieczka po planie serialu, po kolejnych etapach tworzenia go. Niesamowite, ile pracy przygotowań (i pewnie też pieniedzy) pochłania jeden odcinek.
Do tego wywiady z aktorami pierwszoplanowymi, opisy każdej z postaci.
Wszystko to napisane w lekki i przyjemny do czytania sposób.

Polecam.

Weronika Rudnicka | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

"House" jest i będzie najlepszym serialem jaki było mi dane oglądać. Hugh Laurie, odtwórca głównego bohatera, sprawia, że uginają się pode mną nogi-jego gra aktorska na najwyższym poziomie, to, że sprawdził się także w byciu muzykiem i pisarzem... Hugh fascynuje mnie i inspiruje już od wielu lat.
Sięgniecie po książkę o moim ulubionym serialu i aktorze było więc czymś zupełnie naturalnym-każdy szczegół, ciekawostka, to wszystko jest dla mnie bardzo ważne i kocham odnajdywać nowe rzeczy w odcinkach, które widziałam już wcześniej mnóstwo razy. Dodatkowo zdjęcia, przemyślenia aktorów, scenarzystów i reżyserów sprawiają, że książka będzie naprawdę interesująca dla każdego fana serialu.
Jedno ostrzeżenie-do przeczytania "Przewodnika po serialu" proponowałabym zabrać się dopiero po obejrzeniu przynajmniej 6 sezonów "Housa". W innym wypadku narazimy się na wiele spoilerów ;)

Nyx | 2011-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2011

„Dr. House” od kilku lat zbiera coraz to większą sławę na całym świecie i jestem pewna, że prawie każdy mieszkaniec większego miasta w Polsce kojarzy ten serial. Jakiś czas temu jego oglądanie stało się modne (zwłaszcza wśród młodzieży), tak samo jak cytowanie wypowiedzi głównego bohatera. Jeśli również chłoniecie każdy odcinek z wypiekami na twarzy, to ta książka powstała dla Was. Oto przed Wami, moi drodzy, arcy-rzetelny przewodnik, który wprowadzi Was we wszystkie tajniki pracy na planie ulubionego serialu.
Bardzo dobrym pomysłem było umieszczenie w książce przedmowy Hugh Lauriego. Pisze dowcipnie i w gawędziarskim stylu o tym, jak serial wpłynął na jego życie, jak to się stało, że w ogóle znalazł się na castingu oraz skraca jeden dzień ze swojej pracy na planie. Po jego wypowiedzi ja już nie mam złudzeń, dlaczego to właśnie on okazał się idealnym aktorem do roli inteligentnego i brutalnie szczerego mizantropa. Nie ze względu oczywiście na negatywne cechy – Laurie ma w...

Agata Musiał | 2015-03-19
Na półkach: Przeczytane, Mój ukochany, 2015
Przeczytana: 18 marca 2015

Muszę przyznać, że do serialu "Dr House" podchodziłam przez długi czas sceptycznie. W czasie emisji telewizyjnej obejrzałam może 2 odcinki, pobieżnie, bez specjalnego zainteresowania.
Kolejne podejście wyglądało już inaczej. Serial często wspominał i zachwalał mój kolega, postanowiłam więc spróbować obejrzeć kilka odcinków w skupieniu na tym co dzieje się na ekranie. I stało się! Opowieść o gburowatym lekarzu - detektywie w momencie podbiła moje serce, pochłonęła uwagę i cały czas wolny. Jak dobrze, że były wtedy wakacje!

Dziś wspomniany wyżej kolega jest moim ukochanym i to właśnie od niego pożyczyłam tę książkę. Stanowi ona nie tyle przewodnik po serialu, co opowieść o tym jak powstawał "Dr House". Zawarto w niej rozmowy z twórcami, aktorami i innymi osobami, dzięki którym serial mógł zostać nakręcony. Nie pominięto żadnego aspektu - wypowiadają się nawet projektanci kostiumów i odpowiedzialni za wyżywienie pracowników. Mimo, że nie jestem przyzwyczajona do tego typu lektury...

Buka | 2013-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo podoba mi się pokazywanie wszystkiego od kuchni. To, jak się tworzy scenografię, dekoruje wnętrza. Garderoba aktorów, nawet catering! Oglądając serial człowiek bardzo rzadko zdaje sobie sprawę, jak bardzo złożony proces towarzyszy każdemu kręconemu odcinkowi.
Aż zazdrość bierze, że ci ludzie robili po prostu to co lubią robić i przy okazji mieli udział w tak świetnej produkcji, jaką jest House.
Co do szczegółów. Jestem zawiedziona brakiem wywiadu z Kal Pennem :/. Dziwne, że przy Kutnerze nie ma nawet nazwiska aktora. Jest bardzo pobieżnie opisany, a przecież chyba większość z nas mocno zszokowała jego śmierć w serialu. Noo, szkoda ;).
Najsympatyczniejsze wrażenie z krótkich wywiadów wywarł na mnie Omar Epps, Olivia Wilde i oczywiście sam Hugh Laurie. Natomiast jakoś nie przypadła mi do gustu osoba Roberta Seana Leonarda.
Czy ktoś wie, dlaczego Cuddy, grana przez Lisę Edelstein tak nagle zniknęła z serialu? Ciężko mi przeboleć jej brak w finale kończącym serial.
Jakby ktoś...

czeko | 2012-12-27

jako wielka fanka serialu o doktorze Housie nie mogłam sobie pozwolić na nieprzeczytanie tej książki. Jest dobra, na prawdę dobra i myślę,że każdy szanujący się fan wrednego doktora powinien po nią sięgnąć :)
Wg mnie powinna powstać kolejna część, która nawiązywałaby do dalszych sezonów serii.

Piotrek | 2011-10-28
Przeczytana: 28 października 2011

No i dowiedziałem się co to znaczy "oficjalny". Autoryzowany znaczy się. Dużo więcej dowiedziałem się z tej ksiazki niż z innych książek o House'ie. Sporo ciekawostek, ciekawe wywiady z postaciami o Hugh Laurie'm i samej postaci House'a. Niby może się ta książka wydawać sztywna bo specyficzny temat porusza ale mi się podobała. Jeśli lubisz serial to przeczytaj tylko "oficjalny przewodnik". Jeśli jesteś fanem, przewodnik przeczytaj jako pierwszy albo jako ostatni (czytając oczywiście inne pozycje książkowe o House'ie).

Julia Kasicka | 2011-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2012, Posiadam
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

W końcu dobra książka o serialu.
Chyba jedyna napisana przy całkowitej współpracy z twórcami serialu.

Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o aktorach i ich postaciach, ale również o scenerii i kostiumach.

Czekam na wersje poprawioną lub "drugi tom" z dodaniem dwóch ostatnich sezonów.

vicodinowa | 2012-04-10

Wspaniała książka dla fanów serialu.

Przedmowa Hugh Lauriego- powalająca!

Bardzo interesująco opisany proces tworzenia serialu. Chyba najlepsza książka o tematyce house'owskiej, jaką mogłam przeczytać.

Polecam.

Agniecha | 2011-10-24
Przeczytana: 23 października 2011

Na całym świecie serial „House” zrzesza przed telewizorami ponad 60 milionów widzów. Jakby nie było jest to fenomen na skalę światową. Widzowie zaintrygowani nie tylko głównym bohaterem, ale i zagadkami medycznymi, z którymi przychodzi mu się zmierzyć, wciąż pozostają wierni temu uzależnionemu od Vicodinu i dawania wszystkim w kość lekarzu. Na temat serialowej produkcji powstało już wiele książek, jednakże na ich tle wyróżnia się „Dr House. Oficjalny przewodnik po serialu” autorstwa Iana Jackmana, ponieważ stanowi zbiór, niemalże, całkowitej wiedzy z pierwszych sześciu sezonów serialu.
Przewodnik po serialu „House” rozpoczyna się od przedmowy aktora kreującego na małym ekranie postać House’a. W bezpośredni sposób zwraca się on do czytelnika, fana serialu, aby przybliżyć mu nieco swoją historię, a także zalążki tego jak to się stało, że się tam zjawił. Próbuje też przybliżyć o czym będzie trzymana w naszym ręku książka i czego ciekawego możemy się z niej dowiedzieć. Wszystko...