Strzelec Wyborowy

Wydawnictwo: Prima
The Sniper
83-85855-48-3
ArtP

Detektyw Joe Ryker z Wydziału Zabójstw uchodzi za najtwardszego nowojorskiego gliniarza. Skłonność do działania na własną rękę, a także stosowane przez niego nierzadko brutalne metody nie znajdują uznania u przełożonych, są natomiast skutecznie. Nowy Jork terroryzuje tajemniczy snajper, który wybiera swoje ofiary pozornie przypadkowo. Morderstwa dokonywane są w chłodny, profesjonalny sposób...

Nowy Jork terroryzuje tajemniczy snajper, który wybiera swoje ofiary pozornie przypadkowo. Morderstwa dokonywane są w chłodny, profesjonalny sposób przy użyciu nowoczesnego karabinu wojskowego z lunetą. Jakie są prawdziwe intencje zabójcy? Kto będzie jego następną ofiarą?Tylko Ryker potrafi znaleźć odpowiedź na te pytania; prędzej czy później stanie twarzą w twarz z mordercą.

źródło okładki: David O'Connor

ArtP | 2012-10-27
Przeczytana: 24 października 2012

Książka wydaje się być napisana w trochę zbyt wulgarnym języku, ale za to wspaniale oddaje klimat NY i pracy policji. Bardzo dosadne, obrazowe teksty, zapewne z życia wzięte.
Co do fabuły, trochę spłaszczona, ale za to bez zbędnych opisów sytuacji, które bardzo denerwują w modnej ostatnio literaturze Szwedzkiej (Larsson, Marklund i spółka); tu jest rzeczowo, bo gdyby napisali te opowieść ci skandynawscy pisarze książka miałaby zapewne jakieś 200-250 stron więcej i nie byłaby nic atrakcyjniejsza.
Ogólnie czyta się dobrze, brak trochę więcej nieoczekiwanych zwrotów akcji, ale doceniam tego autora za brak wodolejstwa i grafomanii.

Knivens | 2017-09-14

Według mnie dobra książka, choć sam język może co niektórych zrazić. Bardziej przypomina mi odważny i udany debiut (choć nim nie jest) niż pozostałe powieści autora. Taki styl wyróżnia ją na tle pozostałych dzieł DeMille'a, na plus zasługuje także opis surowych realiów Nowego Jorku.

AnetaW | 2017-09-19
Marta Kowalska | 2017-09-19