Strzelec Wyborowy

Prima
1974-01-01
1974-01-01
83-85855-48-3
snajpier strzelec brutalność detektyw morderca zabójca

więcej Więcej

Jedna ze słabszych pozycji autora, ale napisana bez zbędnego owijania w bawełnę: akcja, reakcja, śmierć.

Według mnie dobra książka, choć sam język może co niektórych zrazić. Bardziej przypomina mi odważny i udany debiut (choć nim nie jest) niż pozostałe powieści autora. Taki styl wyróżnia ją na tle pozostałych dzieł DeMille'a, na plus zasługuje także opis surowych realiów Nowego Jorku.

Książka wydaje się być napisana w trochę zbyt wulgarnym języku, ale za to wspaniale oddaje klimat NY i pracy policji. Bardzo dosadne, obrazowe teksty, zapewne z życia wzięte.
Co do fabuły, trochę spłaszczona, ale za to bez zbędnych opisów sytuacji, które bardzo denerwują w modnej ostatnio literaturze Szwedzkiej (Larsson, Marklund i spółka); tu jest rzeczowo, bo gdyby...

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Wypożyczone z biblioteki