Męskość - nowe spojrzenie

New Manhood
978-83-7510-852-1
Psychologia, męskość
Robert

Po latach od pierwszego wydania bestsellerowej Męskości autor przedstawia nowe spojrzenie na kwestie interesujące współczesnych mężczyzn i pomaga im odnaleźć się w czasach wymagających od nich z pozoru sprzecznych cech i ról. Pisze m.in. o tworzeniu satysfakcjonujących związków miłosnych i prowadzeniu udanego życia erotycznego, o wychowywaniu dzieci, męskich przyjaźniach, rozwijaniu duchowości i wartościowej, sensownej pracy. Nie unika też tematów trudnych i radzi, jak uporać się z poczuciem niespełnienia i frustracją, a także mroczną stroną męskości - gwałtownością, skłonnością do agresji i autodestrukcji.

Męskość. Nowe spojrzenie wychodzi naprzeciw potrzebom mężczyzn, a kobietom pomaga zrozumieć swych partnerów, synów i ojców.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Karalajn | 2014-09-13
Przeczytana: 11 września 2014

"Męskość nowe spojrzenie" to książka, która ukazuje nam cechy prawdziwego, dojrzałego mężczyzny. "Męskość nowe spojrzenie" to nie tylko pozycja dla mężczyzn, ale również dla kobiet.

Na przestrzeni lat, wiele zmieniło się w męskości teraźniejszych, obecnych wśród nas mężczyzn. Czasy, które często zmuszają nas do wyrzeczeń lub przyjmowania na siebie sprzecznych cech i ról, pomieszały w głowach. Często mężczyźni są pogubieni i tak naprawdę nie wiedzą co i jak czynić, aby być lepszymi ludźmi. Mężczyźni często zachowują się nie tak jak chcą – tylko tak – jak nakazuje im otoczenie. Tylko dlatego, że dookoła tyle mówi się o tym jak powinien zachowywać się “prawdziwy mężczyzna”. Ale czy tak naprawdę wiemy co oznacza termin “prawdziwy mężczyzna”? W książce tej przeczytamy dlaczego kobiety pragną "prawdziwych mężczyzn" i co tak naprawdę oznacza to określenie. Ta książka otwiera oczy na wiele tematów, jest bardzo mądrze napisana i uważam, że jak najbardziej skierowana też do kobiet. Nie...

Pumpkinhead | 2013-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2013

Niestety książka bardzo nierówna. Pierwsza połowa jest rewelacyjna. Traktuje o relacjach z ojcem, związkach, dorastaniu i poszukiwaniu tożsamości. Tą część powinien przeczytać każdy facet. Prostym językiem i w ciekawy sposób wyjaśnia czym jest męskość i w jaki sposób przejawia się dojrzałość. Ale tak naprawdę tytuł książki jest adekwatny tylko dla jej pierwszej połowy. W drugiej części jest już bowiem mniej psychologii a więcej subiektywnej życiowej filozofii autora. Nie twierdzę, że jest ona zła. Twierdzę jednak, że z samym pojęciem męskości ma ona mało wspólnego. Autor dzieli się w niej raczej swoim spojrzeniem na życie, które jest skierowane do wszystkich, bez względu na płeć. I niestety mniej tu już merytorycznego zapoznawania czytelnika z pojęciem męskości a więcej lania wody i filozofii new age. Szkoda.

Kuba | 2013-03-18

Bardzo dobra książką otwierająca oczy na męskość. Dobra pozycja dla szukających swojego miejsca w życiu.

MichasMichas | 2015-12-06

Polecam!