Męskość - nowe spojrzenie

Okładka książki Męskość - nowe spojrzenie
Steve Biddulph Wydawnictwo: Rebis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
New Manhood
Agnieszka Jacewicz
Psychologia męskość

Spoko

Spoko

Poradnik dla współczesnych mężczyzn - w książce poruszane są m.in takie tematy jak: próby pokonania kryzysu męskości, praca nad sobą, udane życie z wybranką swojego serca, życie erotyczne, znalezienie pasji i wiele, wiele innych. Mnóstwo tematów na czasie poruszanych przez autora jest niezwykle ciekawie opisanych, z przykładami z życia codziennego. Polecam przeczytać każdemu facetowi.
7/10

Bardzo dobra książka zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Ukazuje wiele ogólnych i współczesnych problemów. Uczy jak odnaleźć sens życia i dobrze rozumianej męskości. Dużo konkretnej wiedzy i sposobów działania.

W dalszej części autor bardziej opowiada o swoim podejściu. Nie przeszkadza to podczas czytania, ale jednak odbiega od tytułu książki.

Jedna z książek, która zmieniła moje życie. Zawsze byłem przekonany, że moje relacje z ojcem są wyjątkowo specyficzne... tak jak 90% innych mężczyzn ;).

Po lekturze tej książki naprawiłem relację ze swoim ojcem. Zaczęliśmy rozmawiać bez kłótni, a nawet sam zaczął do mnie dzwonić.

Nauczyłem się budować relację z kobietami, moja żona twierdzi, że to książka to była jedna z lepszych rzeczy jakie przeczytałem - ma rację.

Książka w bardzo dobry sposób odnosi się do relacji z ojcem. Opisuje jak naprawić tę relację i otworzyć się na własne życie.

Polecam!

Polecam!

"Męskość nowe spojrzenie" to książka, która ukazuje nam cechy prawdziwego, dojrzałego mężczyzny. "Męskość nowe spojrzenie" to nie tylko pozycja dla mężczyzn, ale również dla kobiet.

Na przestrzeni lat, wiele zmieniło się w męskości teraźniejszych, obecnych wśród nas mężczyzn. Czasy, które często zmuszają nas do wyrzeczeń lub przyjmowania na siebie sprzecznych cech i ról, pomieszały w głowach. Często mężczyźni są pogubieni i tak naprawdę nie wiedzą co i jak czynić, aby być lepszymi ludźmi. Mężczyźni często zachowują się nie tak jak chcą – tylko tak – jak nakazuje im otoczenie. Tylko dlatego, że dookoła tyle mówi się o tym jak powinien zachowywać się “prawdziwy mężczyzna”. Ale czy tak naprawdę wiemy co oznacza termin “prawdziwy mężczyzna”? W książce tej przeczytamy dlaczego kobiety pragną "prawdziwych mężczyzn" i co tak naprawdę oznacza to określenie. Ta książka otwiera oczy na wiele tematów, jest bardzo mądrze napisana i uważam, że jak najbardziej skierowana też do kobiet. Nie tylko w kwestii zrozumienia i niesienia pomocy swojemu partnerowi, ale Steve Biddulph przedstawił w książce wiele dobrych wartości o których każdy z nas czasami zapomina. Książka zmusza do refleksji nad sobą, swoim życiem i jego sensem.

Steve w Męskości odpowiada nam na pytanie - czy mężczyźni naprawdę mogą się zmienić? Dlaczego mężczyźni się zagubili? Jak powrócić do pełni zdrowia i poradzić sobie z żalem za tym co zostało utracone już w dzieciństwie?

"Męskość nowe spojrzenie" - przedstawia relacje mężczyzn z własnymi ojcami i ukazuje jak wielki wpływ na kształtowanie młodego mężczyzny ma jego własny tato. Podpowiada jak w prosty sposób naprawić relacje z ojcem.

Poznamy też pięć prawd życiowych, sposób myślenia chłopca, a mężczyzny i poznamy definicję prawdziwego ojcostwa. Z książki dowiemy się kim jest ojciec dla dziecka i co dzieje się z dzieckiem gdy mężczyzna nie może aktywnie, codziennie wychowywać potomka (oraz co mogą zrobić samotne matki). Zagłębimy się w role, które przybierają często ojcowie i jak wygląda dom w którym wszyscy dobrze się czują.

W książce przeczytamy również o relacjach damsko - męskich, jak pokonywać kryzys w związku i konstruktywnie się kłócić. Steve w tym rozdziale zwraca szczególną uwagę na wspólne wartości które powinny towarzyszyć parom w związku i uświadamia czym jest dobra, satysfakcjonująca relacja.

Jeden rozdział został poświęcony sprawom seksu, trzem etapom miłości, oraz odkrywaniu seksu całym sobą. Tutaj przeczytamy czym różni się seks przygodny od seksu prawdziwego i na czym polega męska seksualność.

Steve ukazuje nam jak odnaleźć sens w życiu i dążyć do tego co dobre. Pozwala ocenić swoją pracę i prezentuje kiedy odbywa się pogoń za niewłaściwymi celami.

Wiecie już zapewne, że lubię poradniki. Poradniki, ale nie takie typu: "ja go kocham, on mnie nie – help", tylko takie, które po przeczytaniu mogą wnieść coś w moje życie, w mój sposób myślenia i działania. Męskość nowe spojrzenie to jeden z takich poradników. I mimo, iż wydawać by się mogło, że mogłabym go czytać z korzyścią tylko dla swojego małżonka – to pozycja ta jest korzyścią również dla mnie. Polecam książkę – nie tylko mężczyznom, ale również każdej kobiecie!

www.karalajn.blogspot.com

Bardzo dobra książką otwierająca oczy na męskość. Dobra pozycja dla szukających swojego miejsca w życiu.

Niestety książka bardzo nierówna. Pierwsza połowa jest rewelacyjna. Traktuje o relacjach z ojcem, związkach, dorastaniu i poszukiwaniu tożsamości. Tą część powinien przeczytać każdy facet. Prostym językiem i w ciekawy sposób wyjaśnia czym jest męskość i w jaki sposób przejawia się dojrzałość. Ale tak naprawdę tytuł książki jest adekwatny tylko dla jej pierwszej połowy. W drugiej części jest już bowiem mniej psychologii a więcej subiektywnej życiowej filozofii autora. Nie twierdzę, że jest ona zła. Twierdzę jednak, że z samym pojęciem męskości ma ona mało wspólnego. Autor dzieli się w niej raczej swoim spojrzeniem na życie, które jest skierowane do wszystkich, bez względu na płeć. I niestety mniej tu już merytorycznego zapoznawania czytelnika z pojęciem męskości a więcej lania wody i filozofii new age. Szkoda.

Dodaj cytat z książki Męskość - nowe spojrzenie