Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne

Wydawnictwo: JK
poradniki

Dzięki książce dowiemy się o: wspaniałym rycerzu i zaklętej w zamek królewnie, doborze niewłaściwym i niedoborze właściwym, okrucieństwach miłości, sensie życia kobiety, Panu Cześku i innych chłopakach, czyli wszystkich sprawach z życia kobiet i mężczyzn.

tysya | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Kolejna książka Pani Katarzyny, którą miałam okazję przeczytać i niestety była to nieudana próba. Chyba jest coś ze mną nie tak, bo ogólnie poważane i lubiane książki oceniam tak nisko - oczekiwałam czegoś lepszego, ale najwyraźniej publikacje tej autorki nie są dla mnie 😉 Nie przypadła mi do gustu ani treść, ani forma książki (dialog dwóch pań).

kryptonite | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Jeżeli uważasz, że złapałaś Boga za nogi i masz wręcz idealne życie, o jakim marzyłaś - nie czytaj tej książki.
Jeśli uważasz, że Twoje życie jest do kitu i usilnie szukasz wyznacznika w swoim życiu - nie czytaj tej książki.
Jeśli bezrefleksyjnie szukasz odpowiedzi na pytanie, jak masz żyć - nie czytaj tej książki.
Jeśli jesteś zwolenniczką postawy 'mężczyźni są światu niepotrzebni i tylko problemy oraz łzy można od nich dostać' - nie czytaj tej książki.
Jeżeli jestem beznadziejną romantyczką, która usilnie wypatruje rycerza na białym koniu - nie czytaj tej książki.
Jeśli masz podejście, że poradniki i pozycje związane z psychologią mają mieć w sobie gotowy scenariusz postępowania w życiu czytelnika, bez względu na jego wiek, doświadczenie życiowe i poglądy - nie czytaj tej książki.
To dla kogo w takim razie jest ta książka?
Polecam ją przede wszystkim tym kobietom, które interesują się rozwojem osobistym, i podjęły próbę jego praktykowania. Tym, które zaakceptowały swoje...

Meowth | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Ujmę to tak: książka mówi o wielu naprawdę ważnych sprawach, ale ja osobiście nie jestem do końca przekonana do jej formy, tj. bezpośredniego zapisu rozmowy dwóch znajomych. Rozmowa ta ma charakter swobodnej, przyjaznej pogawędki, nie przypomina w niczym poważnych naukowych dysput i z jednej strony sprawiło to, że obie panie mówią o poruszanych zagadnieniach zwykłym, łatwo zrozumiałym językiem. Z drugiej strony jednak właśnie ta bliskość, wręcz intymność, stanowiła dla mnie chwilami barierę trudną do pokonania. Może dlatego, że raczej nie jestem wścibska i chwile, gdy zdarza mi się być świadkiem czyichś zwierzeń, nie adresowanych do mnie, nie budzą mego niezdrowego zaciekawienia, tylko zakłopotanie, że niechcący włażę w czyjeś życie.
Możliwe jednak, że to tylko mój problem - ostatecznie obie autorki same zdecydowały się na to, by złożyć z ręce czytelników tak wiele swych uczuć, emocji, swego wnętrza.

Przy okazji chciałam wyrazić swoją wielką wdzięczność i uznanie dla Pani...

Z przyjemnością przeczytałam rozmowę Katarzyny Miller i Ewy Konarowskiej wydaną w książce „Chcę być kochana tak jak chcę”. Panie, krążąc wokół tematu miłości, poruszają wiele ogromnie istotnych kwestii w życiu każdego z nas. W bezpośrednim, pozornie niezobowiązującym zapisie rozmowy pojawiają się takie tematy jak oczekiwania wobec związku i przyjaźni, wpływ dziecięcych doświadczeń na nasze dorosłe życie a przede wszystkim waga miłości, szacunku i uznania dla samej siebie. Bo jak mówi autorka „Najważniejsza miłość jest najbliżej”. Zdecydowanie nie tylko kobietom – polecam.

bookinthemountains | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Mężczyźni wiedzą o kobietach tyle, co przedstawił Francis Alan w swojej książce "Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach". A jak jest z nami - kobietami? Ile wiemy o sobie i o naszych zachowaniach? Dlaczego nie potrafimy porozumieć się z naszymi partnerami, ojcami, mężczyznami dookoła? Dlaczego bierzemy na barki odpowiedzialność za wszystko, jakby wszystko zależało od nas? "Chcę być kochana tak jak chcę" to książka poruszająca wiele ważnych kwestii, o których często my - kobiety - nie zdajemy sobie sprawy lub o nich zapominamy, a które sterują naszym zachowaniem. Książka to właściwie swobodny dialog dwóch przyjaciółek, które rozmawiają na tematy ściśle kobiece. Polecam wszystkim kobietom, którym zależy na pozytywnej zmianie i rozwoju osobistym. Girls power!

Kocham!
Moje wydanie jest całe popisane, pokreślone, pogniecione. To lektura obowiązkowa dla każdej kobiety!
Powinna być w kanonie lektur, w każdym zestawieniu the best book.
Każda kobieta to księżniczka, każdej kobiecie można pomóc, każdą kobietę można kochać.
Każda kobieta jest wartością samą w sobie. Skrzywdzona i poraniona dusza znajdzie w tym ukojenie.
"Ten ktoś mnie umniejsza, nie traktuje mnie poważnie, jak partnera, tylko jak dziecko, które wlecze za rękę przez ulicę, bo jest zielone światło i on wie, że należy już przejść, a ja nie mam wiele do
powiedzenia."
Psychologia w czystej postaci opowiedziana ot tak, przy kawie.

MoWi | 2010-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

Bardzo ważna dla mnie książka. Obowiązkowa lektura dla większości kobiet. O kobietach, mężczyznach, przyjaźni, miłości... O wszystkim co dla nas ważne. W trakcie czytania nie jedna z nas zrobi sobie prywatną psychoanalizę :-) Polecam!

Brudnopis Parzych | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Wszyscy mówią "Obowiązkowa lektura dla każdej kobiety", a ja powiem przewrotnie: obowiązkowa lektura dla każdego mężczyzny, który chce wreszcie do cholery zrozumieć, o co tej babie znowu chodzi!
O ile kobietkom udało się bardzo dobrze opisać wiele mechanizmów kobiecej psychiki (chwała im za to, wiele tych paskudztw znalazłam u siebie) to o mężczyznach bredzą w typowo feministycznym, przedmiotowym stylu. A fuj! Wystarczy przeczytać opinie w stylu:
"kobieta musi być albo uległa albo samotna"
"dla większości mężczyzn kobieta to nie człowiek".
Przykłady można mnożyć.
Zaczęło się dobrze, a skończyło jak zawsze...
Zachwytów wszelakich nie rozumiem.

Kamulka84 | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Książka która daje do myślenia, nazywa wiele rzeczy wprost, pozwala na autoterapię. I bardzo pomocne jest to, że ma się wrażenie, że rozmawia się z koleżankami - książka napisana w formie rozmowy, a nie poradnika. Gorąco polecam każdej kobiecie!

Gosia | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Książka z różową okładką, wydaje się niepoważna, ot, znowu jakieś rozmowy o motylkach i obsłudze jednorożców.
Swój egzemplarz musiałam kupić na allegro, bo książka wydana raz, jako dodatek do Zwierciadła, a powinna być wznowiona i stać na półkach w księgarniach, domach, okładka powinna się świechtać i gnieść, przez podróże w niezliczonych damskich torebkach, czytanie w tramwaju, na kartkach może się też znaleźć plama po kawie (rozlanej w nagłym oświeceniu) albo po dżemie z porannej bułki, który skapnął wtedy, kiedy czytelnik zaliczał kolejny opad szczęki :)
Poleciła mi ją terapeutka z grupy DDA. Książka pokazuje (w sposób przyjazny, w rozmowie dwóch lubiących siebie kobiet) w jakie maliny dajemy się wpuszczać (my kobiety, ale mężczyźni też), jak wiele krzywd doznanych doznajemy tak naprawdę na własne życzenie - dlatego, że nie nauczono nas, jako dzieci, innych zachowań. Serdecznie polecam - nie tylko kobietom.