Okładka książki Lęk przed bliskością. Jak pokonać dystans w związku

Lęk przed bliskością. Jak pokonać dystans w związku

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Emocje i Rozum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
poradniki
typ
papier
ravenstag
6,34 (50 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Lęk przed bliskością może odczuwać każdy z nas, jest on jednak szczególnie silny w wypadku osób, które dorastały w domach dysfunkcjonalnych, gdzie np. nadużywano alkoholu. Intymność, bliskość, wrażliwość to cechy przeciwne do tych, które od najmłodszych lat dzieci alkoholików rozwijały w sobie, by przetrwać. Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z drugi...

Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. Jest to trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Woititz podkreśla, że praca nad uzdrawianiem związku to ciężka walka z własnymi lękami, której często towarzyszy zniechęcenie, wynikające z popełniania błędów. Autorka przekonuje jednak, że wysiłek wart jest tego, by go podjąć.
Po przeczytaniu tej książki nauczysz się lepiej współżyć z innymi. Zyskasz nowe możliwości wyborów, których będziesz mógł dokonywać w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Wyzwania czekają, a wybór należy do ciebie!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Joanna | 2013-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Swoisty almanach... Czemu?? Syndrom DDA to efekt wychowania w dysfunkcyjnym środowisku. Możemy mówić, że to wymysł, ale prawda jest taka, że mocno rzutuje na nasze relacje między innymi w związkach. Oczywiście do każdej książki, poradnika, można przypisywać ideologię, ale Lęk Przed Bliskością pokazuje najczęstsze zachowania, błędne obrazy sytuacji oraz to, dlaczego tak dziwnie DDA reagują na niektóre zagadnienia. Przeczytanie jej na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc odnaleźć przyczynę i pomóc w wypracowaniu poprawy. Czy jest skuteczna? Niewątpliwie!

Magia | 2012-01-26
Przeczytana: 2009 rok

Po tej książce doszłam do wniosku, że pochodzę z rodziny dysfunkcyjnej (na którą mogę zwalić swoje niepowodzenia), ale nie wiem, czy to dobra droga. Raczej nie.

shadow | 2011-09-03
Przeczytana: 03 września 2011

Autorka w prosty sposób pisze o problemach jakie wyrastają w zwiazkach, przede wszystkim, dzieci alkoholików.
Problem przytoczony jest bardzo swobodnie, prosto. Czytanie tego nie męczy, ale zmusza do zastanowienia.
Raczej nei zmieni drastycznie życia człowieka, który ma opisane tam problemy, jest natomiast na pewno wielkim krokiem ku poznaniu swoich zachowań i próby wydostania się z tego błednego koła, jakim jest 'lęk przed bliskością'.
Polecam.

Tomasz | 2012-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2012

Trudno mi ocenić, docelowo 'poradnik' dla dzieci alkoholików. Mimo że sam z takiej nie pochodzę to znalazłem kilka cennych uwag, które mogą pozwolić nieco inaczej spojrzeć na siebie, związek i jego otoczenie.

Tomek | 2013-03-02

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku