Lęk przed bliskością. Jak pokonać dystans w związku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Emocje i Rozum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Pedagogiczne
6,36 (56 ocen i 6 opinii)
tłumaczenie
Ewa Zaremba
Struggle for intimacy
poradniki
ravenstag

Lęk przed bliskością może odczuwać każdy z nas, jest on jednak szczególnie silny w wypadku osób, które dorastały w domach dysfunkcjonalnych, gdzie np. nadużywano alkoholu. Intymność, bliskość, wrażliwość to cechy przeciwne do tych, które od najmłodszych lat dzieci alkoholików rozwijały w sobie, by przetrwać. Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z...

Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. Jest to trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Woititz podkreśla, że praca nad uzdrawianiem związku to ciężka walka z własnymi lękami, której często towarzyszy zniechęcenie, wynikające z popełniania błędów. Autorka przekonuje jednak, że wysiłek wart jest tego, by go podjąć.
Po przeczytaniu tej książki nauczysz się lepiej współżyć z innymi. Zyskasz nowe możliwości wyborów, których będziesz mógł dokonywać w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Wyzwania czekają, a wybór należy do ciebie!

Sklep

• Podziemny labirynt
  • Elementarz współczesny
  • Złe psy. W imię zasad
  • Kalinowe serce
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Te chwile

7,38 (182 ocen i opinii)
Kalinowe serce
Teresa Ewa Opoka

6,6 (5 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Tajemnice haremów
Jerzy S. Łątka

6,13 (8 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Joanna | 2013-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Swoisty almanach... Czemu?? Syndrom DDA to efekt wychowania w dysfunkcyjnym środowisku. Możemy mówić, że to wymysł, ale prawda jest taka, że mocno rzutuje na nasze relacje między innymi w związkach. Oczywiście do każdej książki, poradnika, można przypisywać ideologię, ale Lęk Przed Bliskością pokazuje najczęstsze zachowania, błędne obrazy sytuacji oraz to, dlaczego tak dziwnie DDA reagują na niektóre zagadnienia. Przeczytanie jej na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc odnaleźć przyczynę i pomóc w wypracowaniu poprawy. Czy jest skuteczna? Niewątpliwie!

shadow | 2011-09-03
Przeczytana: 03 września 2011

Autorka w prosty sposób pisze o problemach jakie wyrastają w zwiazkach, przede wszystkim, dzieci alkoholików.
Problem przytoczony jest bardzo swobodnie, prosto. Czytanie tego nie męczy, ale zmusza do zastanowienia.
Raczej nei zmieni drastycznie życia człowieka, który ma opisane tam problemy, jest natomiast na pewno wielkim krokiem ku poznaniu swoich zachowań i próby wydostania się z tego błednego koła, jakim jest 'lęk przed bliskością'.
Polecam.

Tomasz | 2012-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2012

Trudno mi ocenić, docelowo 'poradnik' dla dzieci alkoholików. Mimo że sam z takiej nie pochodzę to znalazłem kilka cennych uwag, które mogą pozwolić nieco inaczej spojrzeć na siebie, związek i jego otoczenie.

Magia | 2012-01-26
Przeczytana: 2009 rok

Po tej książce doszłam do wniosku, że pochodzę z rodziny dysfunkcyjnej (na którą mogę zwalić swoje niepowodzenia), ale nie wiem, czy to dobra droga. Raczej nie.

sharifa | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Mimo że nie jestem dorosłym dzieckiem alkoholików a "jedynie" dzieckiem z rodziny dysfunkcyjnej, uważam, że książka jest warta przeczytania i powinni po nią sięgnąć zwłaszcza ci, którzy mają problemy z intymnością. Wszystko opisane jest bardzo prosto i zrozumiale, poradnik ten pomaga uzmysłowić sobie wiele ukrytych prawd i jeśli ktoś naprawdę chce zmienić swoje życie, to sięgnięcie po tę pozycję choć nie zastąpi profesjonalnej terapii, może mu w pewnym stopniu pomóc, tak jak pomogło mnie.

Tomek | 2013-03-02

Dla DDD