Okładka książki Lęk przed bliskością. Jak pokonać dystans w związku

Lęk przed bliskością. Jak pokonać dystans w związku

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Emocje i Rozum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
poradniki
typ
papier
ombre
6.34 (50 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Lęk przed bliskością może odczuwać każdy z nas, jest on jednak szczególnie silny w wypadku osób, które dorastały w domach dysfunkcjonalnych, gdzie np. nadużywano alkoholu. Intymność, bliskość, wrażliwość to cechy przeciwne do tych, które od najmłodszych lat dzieci alkoholików rozwijały w sobie, by przetrwać. Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z drugi...

Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. Jest to trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Woititz podkreśla, że praca nad uzdrawianiem związku to ciężka walka z własnymi lękami, której często towarzyszy zniechęcenie, wynikające z popełniania błędów. Autorka przekonuje jednak, że wysiłek wart jest tego, by go podjąć.
Po przeczytaniu tej książki nauczysz się lepiej współżyć z innymi. Zyskasz nowe możliwości wyborów, których będziesz mógł dokonywać w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Wyzwania czekają, a wybór należy do ciebie!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Joanna | 2013-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Swoisty almanach... Czemu?? Syndrom DDA to efekt wychowania w dysfunkcyjnym środowisku. Możemy mówić, że to wymysł, ale prawda jest taka, że mocno rzutuje na nasze relacje między innymi w związkach. Oczywiście do każdej książki, poradnika, można przypisywać ideologię, ale Lęk Przed Bliskością pokazuje najczęstsze zachowania, błędne obrazy sytuacji oraz to, dlaczego tak dziwnie DDA reagują na niektóre zagadnienia. Przeczytanie jej na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc odnaleźć przyczynę i pomóc w wypracowaniu poprawy. Czy jest skuteczna? Niewątpliwie!

Magia | 2012-01-26
Przeczytana: 2009 rok

Po tej książce doszłam do wniosku, że pochodzę z rodziny dysfunkcyjnej (na którą mogę zwalić swoje niepowodzenia), ale nie wiem, czy to dobra droga. Raczej nie.

shadow | 2011-09-03
Przeczytana: 03 września 2011

Autorka w prosty sposób pisze o problemach jakie wyrastają w zwiazkach, przede wszystkim, dzieci alkoholików.
Problem przytoczony jest bardzo swobodnie, prosto. Czytanie tego nie męczy, ale zmusza do zastanowienia.
Raczej nei zmieni drastycznie życia człowieka, który ma opisane tam problemy, jest natomiast na pewno wielkim krokiem ku poznaniu swoich zachowań i próby wydostania się z tego błednego koła, jakim jest 'lęk przed bliskością'.
Polecam.

Tomasz | 2012-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2012

Trudno mi ocenić, docelowo 'poradnik' dla dzieci alkoholików. Mimo że sam z takiej nie pochodzę to znalazłem kilka cennych uwag, które mogą pozwolić nieco inaczej spojrzeć na siebie, związek i jego otoczenie.

Tomek | 2013-03-02

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku