Lęk przed bliskością. Jak pokonać dystans w związku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Emocje i Rozum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
tłumaczenie
Ewa Zaremba
Struggle for intimacy
poradniki
ravenstag

Lęk przed bliskością może odczuwać każdy z nas, jest on jednak szczególnie silny w wypadku osób, które dorastały w domach dysfunkcjonalnych, gdzie np. nadużywano alkoholu. Intymność, bliskość, wrażliwość to cechy przeciwne do tych, które od najmłodszych lat dzieci alkoholików rozwijały w sobie, by przetrwać. Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z...

Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. Jest to trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Woititz podkreśla, że praca nad uzdrawianiem związku to ciężka walka z własnymi lękami, której często towarzyszy zniechęcenie, wynikające z popełniania błędów. Autorka przekonuje jednak, że wysiłek wart jest tego, by go podjąć.
Po przeczytaniu tej książki nauczysz się lepiej współżyć z innymi. Zyskasz nowe możliwości wyborów, których będziesz mógł dokonywać w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Wyzwania czekają, a wybór należy do ciebie!

• Tajemniczy brat
  • Raz na zawsze
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Mężczyźni z różowym trójkątem

6,67 (9 ocen i opinii)
Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (21 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,48 (29 ocen i opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,97 (37 ocen i opinii)
Czarne liście
Maja Wolny

7,36 (14 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (516 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
PABLOPAN | 2016-01-16
Przeczytana: 10 stycznia 2016

"To, że wiesz, czego nie chcesz, nie oznacza, że wiesz, czego chcesz" pod tą myślą Janet Woititz mogę podpisać się obiema rękami. Autorka w dość przejrzysty sposób naświetla sfery życia, z którymi dorosłe dzieci alkoholików nie zawsze radzą sobie w sposób właściwy. Autorka nie unika jednak generalizacji, a jej portret DDA to portret osoby z głęboko patologicznej rodziny, w której oboje rodziców piją, a oprócz tego biją, zaniedbują, a na dokładkę molestują swoje dzieci. Alkoholizm bez wątpienia niszczy rodzinę, ale wydaje mi się, a może tylko mocno w to wierzę, że rzadko przybiera rozmiar patologii opisany przez Woititz. Niemniej jednak, jej poradnik napisany jest przystępnym, prostym językiem i daje sporo do myślenia. Warto przeczytać, aby zrozumieć jeszcze jedną grupę ludzi, którzy żyją wśród nas.

Joanna | 2013-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Swoisty almanach... Czemu?? Syndrom DDA to efekt wychowania w dysfunkcyjnym środowisku. Możemy mówić, że to wymysł, ale prawda jest taka, że mocno rzutuje na nasze relacje między innymi w związkach. Oczywiście do każdej książki, poradnika, można przypisywać ideologię, ale Lęk Przed Bliskością pokazuje najczęstsze zachowania, błędne obrazy sytuacji oraz to, dlaczego tak dziwnie DDA reagują na niektóre zagadnienia. Przeczytanie jej na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc odnaleźć przyczynę i pomóc w wypracowaniu poprawy. Czy jest skuteczna? Niewątpliwie!

shadow | 2011-09-03
Przeczytana: 03 września 2011

Autorka w prosty sposób pisze o problemach jakie wyrastają w zwiazkach, przede wszystkim, dzieci alkoholików.
Problem przytoczony jest bardzo swobodnie, prosto. Czytanie tego nie męczy, ale zmusza do zastanowienia.
Raczej nei zmieni drastycznie życia człowieka, który ma opisane tam problemy, jest natomiast na pewno wielkim krokiem ku poznaniu swoich zachowań i próby wydostania się z tego błednego koła, jakim jest 'lęk przed bliskością'.
Polecam.

susanjones | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

Przerażające jak trafna jest ta książka. Podejrzewam, że każdy cierpiący przyzna mi rację. Autorka w sposób jasny i prosty przedstawia wszystko z czym zmaga się DDA a co dla przeciętnego człowieka może być wariactwem. Książka przeznaczona również dla ludzi, którzy są w związku z Dorosłym Dzieckiem Alkoholika.

sharifa | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Mimo że nie jestem dorosłym dzieckiem alkoholików a "jedynie" dzieckiem z rodziny dysfunkcyjnej, uważam, że książka jest warta przeczytania i powinni po nią sięgnąć zwłaszcza ci, którzy mają problemy z intymnością. Wszystko opisane jest bardzo prosto i zrozumiale, poradnik ten pomaga uzmysłowić sobie wiele ukrytych prawd i jeśli ktoś naprawdę chce zmienić swoje życie, to sięgnięcie po tę pozycję choć nie zastąpi profesjonalnej terapii, może mu w pewnym stopniu pomóc, tak jak pomogło mnie.

Tomasz | 2012-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2012

Trudno mi ocenić, docelowo 'poradnik' dla dzieci alkoholików. Mimo że sam z takiej nie pochodzę to znalazłem kilka cennych uwag, które mogą pozwolić nieco inaczej spojrzeć na siebie, związek i jego otoczenie.

Magia | 2012-01-26
Przeczytana: 2009 rok

Po tej książce doszłam do wniosku, że pochodzę z rodziny dysfunkcyjnej (na którą mogę zwalić swoje niepowodzenia), ale nie wiem, czy to dobra droga. Raczej nie.

Rdx | 2016-05-04
Przeczytana: marzec 2015