Okładka książki Lęk przed bliskością. Jak pokonać dystans w związku

Lęk przed bliskością. Jak pokonać dystans w związku

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Emocje i Rozum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
poradniki
typ
papier
ravenstag
6,39 (54 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Lęk przed bliskością może odczuwać każdy z nas, jest on jednak szczególnie silny w wypadku osób, które dorastały w domach dysfunkcjonalnych, gdzie np. nadużywano alkoholu. Intymność, bliskość, wrażliwość to cechy przeciwne do tych, które od najmłodszych lat dzieci alkoholików rozwijały w sobie, by przetrwać. Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z...

Aby pokonać lęk przed bliskością, muszą one na nowo uczyć się nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. Jest to trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Woititz podkreśla, że praca nad uzdrawianiem związku to ciężka walka z własnymi lękami, której często towarzyszy zniechęcenie, wynikające z popełniania błędów. Autorka przekonuje jednak, że wysiłek wart jest tego, by go podjąć.
Po przeczytaniu tej książki nauczysz się lepiej współżyć z innymi. Zyskasz nowe możliwości wyborów, których będziesz mógł dokonywać w pełni świadomie i odpowiedzialnie. Wyzwania czekają, a wybór należy do ciebie!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Joanna | 2013-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Swoisty almanach... Czemu?? Syndrom DDA to efekt wychowania w dysfunkcyjnym środowisku. Możemy mówić, że to wymysł, ale prawda jest taka, że mocno rzutuje na nasze relacje między innymi w związkach. Oczywiście do każdej książki, poradnika, można przypisywać ideologię, ale Lęk Przed Bliskością pokazuje najczęstsze zachowania, błędne obrazy sytuacji oraz to, dlaczego tak dziwnie DDA reagują na niektóre zagadnienia. Przeczytanie jej na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc odnaleźć przyczynę i pomóc w wypracowaniu poprawy. Czy jest skuteczna? Niewątpliwie!

Magia | 2012-01-26
Przeczytana: 2009 rok

Po tej książce doszłam do wniosku, że pochodzę z rodziny dysfunkcyjnej (na którą mogę zwalić swoje niepowodzenia), ale nie wiem, czy to dobra droga. Raczej nie.

shadow | 2011-09-03
Przeczytana: 03 września 2011

Autorka w prosty sposób pisze o problemach jakie wyrastają w zwiazkach, przede wszystkim, dzieci alkoholików.
Problem przytoczony jest bardzo swobodnie, prosto. Czytanie tego nie męczy, ale zmusza do zastanowienia.
Raczej nei zmieni drastycznie życia człowieka, który ma opisane tam problemy, jest natomiast na pewno wielkim krokiem ku poznaniu swoich zachowań i próby wydostania się z tego błednego koła, jakim jest 'lęk przed bliskością'.
Polecam.

Tomasz | 2012-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2012

Trudno mi ocenić, docelowo 'poradnik' dla dzieci alkoholików. Mimo że sam z takiej nie pochodzę to znalazłem kilka cennych uwag, które mogą pozwolić nieco inaczej spojrzeć na siebie, związek i jego otoczenie.

sharifa | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Mimo że nie jestem dorosłym dzieckiem alkoholików a "jedynie" dzieckiem z rodziny dysfunkcyjnej, uważam, że książka jest warta przeczytania i powinni po nią sięgnąć zwłaszcza ci, którzy mają problemy z intymnością. Wszystko opisane jest bardzo prosto i zrozumiale, poradnik ten pomaga uzmysłowić sobie wiele ukrytych prawd i jeśli ktoś naprawdę chce zmienić swoje życie, to sięgnięcie po tę pozycję choć nie zastąpi profesjonalnej terapii, może mu w pewnym stopniu pomóc, tak jak pomogło mnie.

Tomek | 2013-03-02

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku