Uniwersalna książka kucharska

Wydawnictwo: Volumina.pl
978-83-62905-96-6
poradniki

Maria Ochorowicz - Monatowa to ikona polskiej sztuki kulinarnej. Pan Maciej Kuroń mówił o niej jako "o jednej z [...] ulubionych autorek książek kucharskich". Jej monumentalne dzieło - Uniwersalna książka kucharska - to najobszerniejsza książka w naszej kolekcji literatury kulinarnej i swego rodzaju biblia dla kucharzy. Opasłe tomisko zawiera przeszło dwa tysiące dwieście przepisów. Dzieło powstało z myślą o wszystkich gospodyniach, którym na sercu leży dobre i higieniczne żywienie rodziny. Autorka zawarła tu nie tylko dyspozycje posiłków, ale także mnóstwo porad dotyczących zdrowej diety oraz zalecanego odżywiania się przy różnych chorobach. Nowością jest dział poświęcony kuchni jarskiej. Odnajdziemy tu przepisy na bakłażany, dynie, fasole, kalafiory, jarskie gołąbki, kartofle w różnych odsłonach i wiele, wiele innych. Uniwersalna książka kucharska, choć jest reprintem, z powodzeniem zastąpi inne książki kucharskie, gdyż obok bardzo prostych i podstawowych przepisów zawiera również receptury na dania bardziej wyszukane.

źródło opisu: www.volumina.pl

źródło okładki: www.volumina.pl

Meggi59 | 2019-03-21
Przeczytana: kwiecień 1972

Posiadam egzemplarz tej książki z roku 1910! Jest w naszej rodzinie od pokoleń, korzystała z niej moja babcia, mama, ja sama,a teraz po tradycyjne i doskonałe przepisy sięgają córka i synowa! To nasz prawdziwy rodzinny skarb.Praktyczny i mądry.Polecam wszystkim, którzy gotują- nie tylko kobietom!

czarny-motyl | 2015-08-07
Przeczytana: 15 lutego 2015

Wspaniała! Cudny język! Piękne przepisy wiele zapomnianych i wartościowych receptur. Klasyka!

Lorien | 2018-01-12
| 2015-12-21