Kłamca. Viva l'arte

Kłamca
Sine Qua Non
2012-10-17
2012-10-17

Jak dla mnie przesłanie ok, jednak nieczytelne obrazki utrudniają jego odczytanie. Kilka razy musiałam się nieźle nagłowić, by zrozumieć co przedstawiają. Nie odmawiam komiksowi nastroju, jednak zbyt krótka forma nie pozwala się w nim odnaleźć. Ledwie otworzyłam, a już zamykałam. Niedosyt pozostał.

Myślałam, że komiks spodoba mi się bardziej, tak po wstępnym przekartkowaniu wydawało się, że to coś idealnego dla mnie, główny bohater żywcem jak wyjęty z Castlevanii, zawadiacki, chojrak, ładna kreska. Rozczarowanie ogromne.
Fabuła - nie jest zła, ale jest tak zakręcona i chaotyczna, że do teraz mam problem ze zrozumieniem niektórych kratek. Tak bardzo się tu niektóre światy i wątki przenikają, że można się zgubić i niech mi ktoś powie, że się nie zgubił, dostanie medal.
Bardzo mało do czytania, plus, że duża i wyraźna czcionka, ale jednak tekstu tyle co kot napłakał. Same obrazki bardzo ładne, ale niestety, nieinformatywne na tyle, żeby pełniły jakąś funkcję. Myślę, że przez to, że ja nie jestem w stanie powiedzieć, co się na tych obrazkach dzieje, to nie wiem o co w tym komiksie chodzi, dopiero na koniec się lekko rozjaśnia, ale nie, żeby to było jakieś szałowe zakończenie, że wow wow, co to, to nie. I pierwszy raz mam tak, że patrzę na planszę i nie wiem co tam się na niej dzieje.
Sama idea ciekawa, zamysł artystyczny przyjemny, główny bohater taki jak lubię, się nie certoli, ale brak przejrzystości nie pozwala mi na danie wyższej oceny.
Bardzo ładne plansze z Aztekami, z wężem. Nakrycia głowy Azteków robią świetny efekt.
Komiks jest bardzo krótki, czyta się go dosłownie chwilkę.

Wyzwanie czytelnicze LC sierpień 2022: Przeczytam komiks (6).

Przyznam, że jeśli chodzi o fabułę, z początku nie wiedziałam o co właściwie chodzi. Dopiero pod koniec nagle wszystko się rozjaśniło. I jest to zabieg występujący w książkach o "Kłamcy" jednak tutaj mi on nie pasował, ponieważ w odróżnieniu od powieści, komiks jest bardzo krótki.
Jeśli chodzi o stronę wizualną, była dokładanie taka, jaką nazwał ją autor - specyficzna, ale chyba w dobrym tego słowa znaczeniu. Na pewno podobała mi się kreacja archanioła Gabriela. Była inna niż ją sobie wyobrażałam czytając książki (i jestem pewna, że autor również miał zupełnie inne wyobrażenie),ale naprawdę ciekawie było na nią popatrzeć.
Komiks był ogólnie trzymany w mroku, to chyba była część fabuły, celowe posunięcie, chociaż czasem kuło w oczy.
Nie spodziewałam się wiele po komiksie i też wiele nie uzyskałam, ale był to miły przerywnik między innymi lekturami.

Kreska spodobała mi się bardzo i historia też nie zła, chociaż książki zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu. Jeśli mam być kompletnie szczera to wątek w kanałach nie kleił mi się z resztą historii i może i był ciekawy, ale całkowicie zbędny... Wydaje mi się, że gdyby był napisany jako opowiadanie to wciągnąłby bardziej.
Wyobrażenie archanioła Gabriela było naprawdę cudowne.

Wyobrażenie archanioła Gabriela było naprawdę...

Po komiksy sięgam niezwykle rzadko, ale po prostu musiałam przeczytać (obejrzeć) jeszcze jedną przygodę Kłamcy. Na komiksach się nie znam, więc trudno mi ocenić czy ten był dobry. Ale wolałabym klasyczne opowiadanie. Choć wizerunek Archanioła Gabriela bardzo mi się spodobał. A ten minikomiks "Brand Manager" wręcz super.

Kocham serię kłamcy (nawet po takim zakończeniu jakie mamy w 4 części). Ciekawa kreska i inne spojrzenie na postać Lokiego. Mogłaby dodana jakaś jeszcze jedna historia, bo no na jedno posiedzenie przeczytanie komiks. Ale i tak cudo <3

Całkiem przyjemne czytadło na jedno posiedzenie,czytania nie ma tam za wiele. Plusem komiksu jest większy od standardowego format no i całkiem zacne rysunki, przypominające trochę warsztat Simona Bisley'a. Ogólnie ok.

Komiksowy kłamca... Boskie. Super grafika. Strasznie podoba mi się postać Lokiego w tej wersji. Jest po prostu niesamowity. Opowiadanie czy przygoda sama w sobie także fajnie zrobiona. Ciekawy pomysł na pokazanie diabelskiej strony tych "boskich". Szkoda, ze takie krótkie, bo wyszło na prawdę super :)

Szału nie ma.

Szału nie ma.

Nie znałem wcześniej nic tego autora, choć słyszałem, że jest dosyć popularny. Tutaj mamy historię Lokiego, który musi odnaleźć nowego proroka, który ma się objawić wśród bezdomnych. W tym celu pierw zasięga wiedzy u harleyowców, a potem idzie do Azteków, dosyć pokręcona historia. Do tego dosyć krwawa, choć bardzo fajnie narysowana. Króciutka lektura na pół godziny , ale fajna. Chętnie przeczytanym coś dłuższego w tym stylu.

• Komiksy
  • Komiks