komiksy
Pavel

Niebiańskie plany ustanowienia bezdomnego mężczyzny prorokiem nowej ery komplikują się, kiedy ten zostaje uprowadzony, a jego anioł stróż ginie. Kto stoi za porwaniem? Odpowiedź na to pytanie musi znaleźć tytułowy bohater, nordycki bóg Loki. Próby rozwikłania zagadki zaprowadzą go do nowojorskich kanałów – siedziby tajemniczej i przerażającej sekty, oraz do pewnego artysty, który posiadł umiejętność malowania najprawdziwszej prawdy… a za nią płaci się najwyższą cenę.

Składający się z dwóch zbiorów opowiadań (Kłamca, Kłamca 2: Bóg Marnotrawny) i dwóch powieści (Kłamca 3: Ochłap Sztandaru, Kłamca 4: Kill’em all) cykl Jakuba Ćwieka koncentruje się na przygodach znanego z mitologii skandynawskiej boga kłamstwa i ognia, Lokiego. Po tym jak niebiańskie zastępy zniszczyły Walhallę, tytułowy Kłamca zaoferował swoje usługi Aniołom w zamian za walutę niezwykłej wartości – pióra pochodzące z ich skrzydeł. Od tej pory tropi inne, podobne sobie bóstwa, rozprawia się z demonami i niegodziwcami, częstokroć stosując metody, jakie nie przystoją sługom Wszechmogącego.

źródło opisu: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/klamca-viva-larte/

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/klamca-viva-larte/

ZadokAllen | 2019-10-14

Całkiem przyjemne czytadło na jedno posiedzenie,czytania nie ma tam za wiele. Plusem komiksu jest większy od standardowego format no i całkiem zacne rysunki, przypominające trochę warsztat Simona Bisley'a. Ogólnie ok.

SOL | 2019-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2019

Komiksowy kłamca... Boskie. Super grafika. Strasznie podoba mi się postać Lokiego w tej wersji. Jest po prostu niesamowity. Opowiadanie czy przygoda sama w sobie także fajnie zrobiona. Ciekawy pomysł na pokazanie diabelskiej strony tych "boskich". Szkoda, ze takie krótkie, bo wyszło na prawdę super :)

Lukasz_bartek | 2019-01-07
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Szału nie ma.

Polowianka | 2017-12-21

Komiks z nowymi przygodami Lokiego. Nowy wizerunek, nowe wyposażenie, świetna kreska. Czułam klimat.

Kinga-Kot-Blumi | 2016-09-16

Ogólnie bardzo fajna treść chodź co do grafiki mam kilka ale . W mojej wyobraźni sam kłamca wygląda zdecydowanie lepiej ( jest przystojniejszy). Ale oczywiście każdy fan serii powinien to mieć .

kulturybrak | 2016-07-13

Świetna kreska.

Cairenn | 2016-07-01
Przeczytana: 23 czerwca 2016

„Proponuję zacząć już rachunek sumienia..."

Fala uprowadzeń, jakie mają miejsce wśród społeczności bezdomnych zaczyna niepokoić aniołów stróżów. Nie wiadomo, kto stoi za porwaniami ani jaki ma w tym cel. Nordycki bóg Loki zamierza odpowiedzieć na te pytania, a próby rozwikłania zagadki zaprowadzą go do nowojorskich kanałów, w których odkryje miejsce spotkań przerażającej sekty. Trop zaprowadzi go także do pewnego artysty, który sztukę odbiera stanowczo zbyt poważnie.

Niebanalny scenariusz, oryginalne podejście Ćwieka do „ziemskich spraw”, a także zgrabnie wpleciona w fabułę doza humoru tworzą z „Viva l'arte” nieszablonowy komiks. Okazuje się, że w zaświatach panują podobne zasady, jak te, z którymi mamy do czynienia na ziemskim padole, a barwna, choć nieco mroczna przestrzeń, którą możemy dostrzec na stworzonych przez Dawida Pochopnia obrazkach, idealnie współgra z fabułą. Na kartach komiksu Loki mierzy się ze złem, zagląda pod ludzkie maski i strzeże śmiertelników, którzy bardzo...

bardzo dobre - naprawdę:) nie czytuję raczej komiksów - kiedyś trochę - teraz już raczej nie. nie czytałam też kłamcy ani chłopców. co więc skłonilo mnie do wzięcia sie za kłamcę w wersji komiksowej? ciekawość. i fajnie było:) pewnie nabędę kiedys chłopców albo jeszcze coś w tym stylu. nie za często - al na pewno - polecam:)

Aspiryna | 2016-03-29
Przeczytana: 24 marca 2016

Historia Kłamcy urzekła mnie od pierwszego opowiadania z serii i chciałabym móc powiedzieć "równie urzekająca pozostała aż do końca i nic nie jest w stanie tego zmienić", jednak nie mogę. Po przeczytaniu serii, w której pewne niedociągnięcia giną w świetle objawień geniuszu, muszę przyznać, nie tego oczekiwałam. Czuję pewien niedosyt związany z tym komiksem i jak dla mnie jest to pozycja jedynie "do odhaczenia". Żadnych większych wrażeń, czy momentów ekscytacji. Ponad to warto zwrócić uwagę na specyficzność kreski, której zapowiedź widnieje na okładce. Najtrafniejszym określeniem dla niej jest "ciężka". Ciężka dla odbiorcy. Zaburzenie proporcji i perspektyw niesie ze sobą pytanie czy owy zabieg został zastosowany celowo, jako przejaw artyzmu, czy twórca zwyczajnie nie umie lepiej. Odczytajmy to jednak jako swoisty autograf rysownika i nie bądźmy zbyt sceptyczni, gdyż w przeciwny razie musielibyśmy posadzić go o wiek przedszkolny.
5/10 ze względu na sympatię do Lokiego, ale...

Arkadiusz Dorszyk | 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Moje pierwsze spotkanie z Kłamcą, który musi wyjaśnić zniknięcie pewnego bezdomnego nie zafascynowało mnie na tyle, by Loki stał się moim numerem jeden. Jest to jednak postać na tyle interesująca, że w najbliższym czasie z pewnością sięgnę po jego książkowe przygody. Fabuła komiksu to krótka opowieść, w zasadzie zwykły dzień z życia Lokiego (takie odniosłem wrażenie). Kogoś musi znaleźć, trochę postrzelać, czasem pomóc. Z opresji jednak potrafi wyjść nawet wtedy, gdy zabraknie amunicji. Podoba mi się stylistyka, ciemno, ponuro. Projekty postaci (Aztekowie, motocykliści w barze, bezdomni, kobiety) to coś, co wyróżnia komiks. Podobał mi się też podział opowieści (teraźniejszość/przeszłość/teraźniejszość). No i mini komiks na końcu :)
Dla fanów Lokiego pozycja obowiązkowa dla wszystkich innych, biorąc pod uwagę aktualne ceny również. A nuż będzie to wstęp do kolejnego fascynującego uniwersum!