Gdańszczanie tom IV

Wydawnictwo: Marpress
83-87291-76-5
historyczna
Lady89

Dalsze losy rodziny i przyjaciół Benka Kordy. Benek przeżywa wątpliwości i rozterki związane z możliwą emigracją do RFN w latach osiemdziesiątych, postanawia jednak nie opuszczać rodzinnego miasta. W formie pamiętnika szczegółowo relacjonuje, dzień po dniu, sierpniowe strajki w Stoczni Gdańskiej w 1980 r. oraz nastroje panujące w mieście. Autor ukazuje także zróżnicowane postawy swoich bohaterów wobec stanu wojennego. Wiele uwagi poświęca pielgrzymce Jana Pawła II w roku 1987 do Ziemi Gdańskiej.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: http://www.marpress.pl/?p=productsMore&iProduct=80