W gdańskiej twierdzy

Seria: Z Gdańskiej Kolekcji 1000-lecia
Wydawnictwo: Marpress
historyczna
Lady89

Opowieść historyczna osnuta na tle wydarzeń powstania listopadowego 1830-1831 roku, związana z faktem przetrzymywania po jego upadku grupy polskich oficerów w twierdzy Wisłoujście (Wei-selmünde). Autor, opierając się na pamiętnikach i dokumentach, tworzy akcje i sytuacje fikcyjne, które jednak wiernie oddają prawdę historyczną tego okresu. Stan ducha uczestników powstania, postawionych wobec wielkiej niewiadomej dalszych losów, ukazany jest na tle XIX-wiecznego Gdańska i szerszego tła wydarzeń.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: http://www.marpress.pl/?p=productsMore&iProduct=13