9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320033090
poradniki

Na przestrzeni wieków nasza kuchnia rozwijała się na bazie regionalnych owoców, warzyw i ziół. Przywożone przez wędrownych kupców, odkrywców dalekich krain i powracających z wojennych wypraw roślinne nowinki zadomowiły się w naszych spiżarniach i ogrodach.To właśnie roślinom, ich właściwościom smakowym, odżywczym i zdrowotnym jest poświęcony nasz poradnik. Doświadczona technolog żywienia i dietetyk opracowała informacje o 100 popularnych roślinach, które mają zastosowanie w naszej kuchni.Autorka opisuje owoce krajowe i egzotyczne, warzywa, zioła lecznicze oraz przyprawy, które odgrywają znaczną rolę w żywieniu człowieka i mają wpływ na stan jego zdrowia. Nie zapomina też o używkach, takich jak: kawa, herbata i kakao.Książka zawiera ponad 900 przepisów z kuchni polskiej i różnych krajów świata na zupy, dania główne, przystawki, sałatki, ciasta, desery, napoje, nalewki i konfitury.W tabelach można znaleźć informacje o zawartości witamin, wapnia, żelaza, potasu i innych składników odżywczych w różnych roślinach i przetworach oraz zalecane normy żywienia na wybrane składniki odżywcze.

AnnaSikorska | 2017-06-26

Rosnąca świadomość dotycząca zdrowego jedzenia sprawia, że ludzie z coraz większą świadomością żywią się. Dzięki łatwej dostępności wielu egzotycznych roślin mogą wprowadzać do swojej kuchni egzotyczne przepisy, eksperymentować ze smakami i dostarczać organizmowi niezbędnych składników. „Sto roślin w twojej kuchni” to książka, w której znajdziemy przepisy z wykorzystaniem znanych nam owoców, warzyw oraz ziół dostępnych w naszych ogrodach lub sklepach.
Lekturę podzielono na cztery części: 1) Owoce, 2) Warzywa, 3) Zioła lecznicze i przyprawowe, 4) Używki. O każdej roślinie przeczytamy podstawowe informacje: od wyglądu, przez walory odżywcze, właściwości lecznicze, po porady praktyczne dotyczące wykorzystania oraz przygotowania, a następnie kilka przepisów pozwalających wykorzystać ją jako dodatek do deseru, dań mięsnych, zup, a w przypadku owoców nawet nalewek.
Potrawy są bardzo ciekawe i smaczne. Dzięki zawartym w książce przepisom nie tylko będziemy zdrowiej się żywić, ale też dbać...

dagna15 | 2011-08-26
Joe | 2017-06-28