Zakochani w Rzymie

Okładka książki Zakochani w Rzymie Lucy Gordon, Julia James, Carol Marinelli
Okładka książki Zakochani w Rzymie
Lucy GordonJulia James Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Opowieści z pasją literatura obyczajowa, romans
Opowieści z pasją
HarperCollins
2012-10-12
2012-10-12
miłość rzym

Książka zawiera trzy opowiadania napisane przez kobiety i ich akcja dzieje się w Rzymie. Nie są to długie opowiadania, każde z nich można przeczytać w jeden wieczór. Są to proste historie, gdzie miłość szybko się zaczyna, potem przeważnie jakaś kłótnia i znów miłość, czyli normalka w takich powieściach. Ale czytając można zapomnieć co się dzieje za naszą wschodnią granicą, a to jest czasami potrzebne. Są one napisane prostym językiem i można powiedzieć że to typowe miłosne opowiastki, ale nie erotyki. To jest ważne dla mnie, bo takich nie cierpię książek.

Pierwsze opowiadanie "Powrót do Wiecznego Miasta" opowiada o Elise, pięknej blondynce, która po śmierci męża przenosi się do Rzymu. Jej życie z mężem nie było idealne, nie było z miłości zawarte tylko można powiedzieć, że był to szantaż. Niestety nie każdy o tym wiedział. A tym bardziej nie wiedział o tym Vincente Farnese, Włoch, który zatrudnił w swojej firmie Bena, zmarłego męża Elise. Ale czy miał jakiś powód żeby to zrobić? Dlaczego zatrudnił człowieka, którego uważał za głupca? Trzeba przeczytać, żeby się dokładnie dowiedzieć.

Drugie opowiadanie "Za każdą cenę" jest typowym miłosnym opowiadankiem. Ona Laura, wychowywana przez dziadków w Anglii dowiaduje się, że w Rzymie ma dziadka. Bardzo bogatego dziadka, a jej ojciec, który nie chciał jej znać już nie żyje. Powiadamia ją o tym Allesandro, bardzo przystojny Włoch. Aby przejąć firmę po dziadku dziewczyny, postanawia umilić jej czas w Rzymie. Ale nie wszystko idzie jak powinno. Ona miała być brzydkim, ale nowe ubrania sprawiły że jest idealna. I co teraz? Tak jak wspomniałam krótkie romansidło z tego opowiadania. Szybkie do czytania i zapomnienia.

W trzecim opowiadaniu "Ta jedyna" poznajemy Felicity, która pewnego dnia budzi się w łóżku Luigiego. Gdy dziewczyna myśli, że coś było w nocy to okazuje się, że jej były chłopak coś dodał do jej drinka i Luigi ją uratował. Jak to bywa w takich historiach szybki iść ślub, który miałby pomoc ojcu dziewczyny, nie jest do końca tym co chciałaby ona mieć. Do tego była kochanka kręcąca się blisko nie pomaga. Czy mają szansę na szczęście? Te opowiadanie jest krótkie i nie do końca ogarniałam jego. Może trwa w przedziale 2 tygodni? Znów szybką miłość i coś co jest nierealne.

Książka przeczytana w dwa dni. Pierwsze opowiadanie fajne, a kolejne dla zabicia czasu. To tak naprawdę nie mój klimat książek. Ale że nie miałam co czytać to poszła ta książka.

Moje kolejne zetknięcie z Harlequinami. Tym razem scenerią są Włochy, a tym co łączy każdą historię to Fontanna di Trevi. Ale ja nie o tym... choć Włochy w takim wydaniu bardzo mi się podobały.

Powrót do Wiecznego Miasta
Elise długo tkwiła w wymuszonym, nieszczęśliwym małżeństwie. Po śmierci męża postanawia zacząć wszystko od nowa. Jedzie do Rzymu, gdzie przed laty poznała smak pierwszej miłości. Spragniona uczucia ulega urokowi przystojnego Włocha, Vincente Farnese. Ma nadzieję, że tym razem los będzie dla niej łaskawy. Nie wie, że Vincente chce tylko wyjaśnić tajemnicę z przeszłości i wyrównać rachunki...

Podsumowanie: Elise i Vincente to dwie silne osobowości żyjące z poczuciem winy (choć tu głównie Elise) i skrywające swoje uczucia (tu oboje),pałające chęcią zemsty (Vincente) i wyrównania rachunków. Ich kłótnie czy nawet rozmowy, sugerowały, że są godnymi siebie przeciwnikami. Uparci i dumni, niełatwo przyznają się do swoich uczuć.

Za każdą cenę
Allesandro zrobi wszystko dla kariery. Chcąc zostać prezesem firmy, zgadza się wziąć udział w prywatnej intrydze szefa. Ma za wszelką cenę zatrzymać w Rzymie Laurę, która chce jak najszybciej wrócić do Anglii. Zadanie jest trudne, bo Laura uosabia to, czego Allesandro nie znosi w kobietach - jest oschła, opryskliwa, a na dodatek nieatrakcyjna. Jednak pewnego dnia Laura przestaje być brzydkim kaczątkiem...

Podsumowanie: Allesandro otaczał się zawsze wokół pięknych kobiet. Laury Stowe, wnuczki swojego szefa, nie zalicza do grupy pięknych kobiet. Ale to wszystko się zmienia, gdy Laura pokazuje swój wygląd po metamorfozie. Oboje dają się ponieść uczuciu, ale co się stanie, gdy Laura odkryje prawdę?

Ta jedyna
Felicity poznaje Luigiego w dramatycznych okolicznościach, które sprawiają, że stają się sobie bardzo bliscy. Wkrótce biorą ślub i wprowadzają się do rzymskiej posiadłości. Sielankę przerywa wizyta Anny, dawnej przyjaciółki Luigiego, która nie przestała go kochać i zrobi wszystko, by pozbyć się Felicity...

Podsumowanie: Felicity, uległa szantażowi Matta, ale z pomocą przychodzi jej Luigi - właściciel hotelu i ośrodka jej ojca. Felicity wyjawia mu prawdę o szantażu i okolicznościach, które zmusiły ją do zaręczyn z Mattem. Luigi, proponuje jej fikcyjne małżeństwo. Niestety ich sielankę przerywa Anna, która pragnie odzyskać Luigiego. Czy Luigi i Felicity odkryją przed sobą swoje uczucia?

Podsumowanie ogólne:Wszystkie historie mi się podobały. Pierwsza miała wątek intrygi, uknutej według planu zemsty i małżeństwa z przymusu, które zakończyło się miłością. Druga miała wątek brzydkiego kaczątka, które przeistoczyło się w piękną i atrakcyjną kobietę, która podobała się każdemu mężczyźnie. Trzecia miała wątek fikcyjnego małżeństwa, które po wielu kłótniach, doszło do porozumienia i wyznało sobie miłość.

Książka ta była lekka, napisana prostym i nieskomplikowanym językiem, fabuły historyjek były proste, aczkolwiek czasami było, że poczułam zaskoczenie (historia pierwsza i trzecia) gdyż druga była tak naprawdę łatwo przewidywalna. Jednakże wszystkie trzy czytało mi się szybko, przyjemnie i wciągająco, pomimo że wszystkie są typowymi harlequinami. Nim się obejrzałam skończyłam czytać pierwszą i drugą historię, potem została mi trzecia.

Gdybym miała ustalić ranking, które mi się podobały od 1 do 3, to wyglądałby on tak:
1) "Powrót do wiecznego miasta" - wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w napięciu cały czas. Małżeństwo z poczucia obowiązku, przerodziło się w miłość, aczkolwiek nie było tak prosto.
2) "Ta jedyna" - pomimo irytującej postaci Anny, wtrącającej się do małżeństwa Felicity i Luigiego, to mimo wszystko małżeństwo z fikcji, niespodziewana ciąża, przemawiają na korzyść historii.
3) "Za każdą cenę" - Allesanro gotów jest na wiele poświęceń w imię kariery. Przede wszystkim irytujące było jak nazywał Laurę nieatrakcyjną, a potem się za nią uganiał, bo przestała być brzydkim kaczątkiem. Potem Allesandro zyskał w moich oczach.

Co ciekawe we wszystkich historiach, bohaterki zaszły w ciążę.

Moja ocena: Tak jak wspomniałam wszystko historie mi się podobały. Pierwsza i trzecia były dużo bardziej skomplikowane, dlatego są wyżej w rankingu. Druga tak po środku, bo motyw z brzydkim kaczątkiem występuje w wielu harlequinach, czyli nie jest wielkim zaskoczeniem.

Było lekko, przyjemnie i miejscami zabawnie. Jako, że to harlequin, to świetnie mi się go czytało. Proste i niezbyt skomplikowane historie, aczkolwiek miejscami mogą zaskoczyć. I pomimo gatunku książki to na odstresowanie się, po ciężkim dniu pracy, albo jak się ma zły humor to będzie jak znalazł.

Powrót do Wiecznego Miasta

Ostatnie opowiadanie mocno irytujące!

Ostatnie opowiadanie mocno irytujące!

"Powrót do wiecznego miasta"
Pierwsze opowiadanie, bez rewelacji ale przyjemnie i szybko się czyta. Takie dość zwykłe.
"Za każdą cenę"
Drugie opowiadanie, świetne! Rewelacyjna historia i świetny koniec.
"Ta jedyna"
Ostatnie (niestety) opowiadanie tej książki, równie świetna historia co poprzednia i również przyjemne zakończenie.

"Powrót do wiecznego miasta"
"Za każdą cenę"
Drugie opowiadanie, świetne! Rewelacyjna historia i świetny koniec.
"Ta jedyna"

Cóż, harlequin, dostałam to czego się spodziewałam-drętwe dialogi, nieskomplikowana fabuła, jednowymiarowi bohaterowie. Jednak z drugiej strony to kawałek przyjemnej literatury, która nie rości sobie pretensji do bycia czymś więcej niż tym czym jest- czytadłem. A nie zawsze w naszym życiu jest czas na Marqueza czy Bukowskiego.

Typowe czytadło plażowo-wakacyjne. Trzy historyjki o wielkiej miłości wraz ze skomplikowanymi wątkami pobocznymi o zawirowaniach rodzinnych i przeszłościach. Ostatnia chyba najbardziej mi się podobała. Końcówki były już trochę za nad mdlące ale każda początek miała bardzo ciekawy, szczególnie pierwsza i ostatnia. Lekko poszło. Jako ciekawostkę dodam, że kupiłam ją za niecałe 10 zł przy okazji robiąc zakupy w sklepie Fresh.

Gorszy gatunek typowej literatury wagonowej - przeczytać, wyrzucić.

Gorszy gatunek typowej literatury wagonowej - przeczytać, wyrzucić.

z serii łatwo, szybko i przyjemnie ;)

z serii łatwo, szybko i przyjemnie ;)

Trzy miłosne historie w pięknej scenerii.

Trzy miłosne historie w pięknej scenerii.

• Italia
  • Paczka baz. 1
  • Dobre
  • Wymienię
  • Domowa biblioteczka Agi :-)

Lucy Gordon Zakochani w Rzymie Zobacz więcej
Lucy Gordon Zakochani w Rzymie Zobacz więcej