(Nie)doskonała dziewczyna

Wydawnictwo: Albatros
The (Im)perfect Girlfriend
literatura piękna
Bridget

Sarah Sargeant ma trzydzieści lat i świat u swoich stóp. Mieszka w londyńskim Camden z Simonem, mężczyzną idealnym, a jej kariera właśnie nabiera rozpędu. Już niedługo Sarah ma wyjechać do Hollywood, by zagrać jedną z głównych ról w najnowszym filmie znanego reżysera, Eamona Nigelsa... Niestety, przewrotny los postanawia wywrócić życie kobiety do góry nogami. Najpierw zdjęcia do filmu zostają...

Najpierw zdjęcia do filmu zostają niespodziewanie odwołane. Potem w życiu Simona pojawia się jego była dziewczyna, która oznajmia, że spodziewa się dziecka. Gdy wreszcie nielekko już zrozpaczona Sarah dociera do Los Angeles, odkrywa, że jej filmowym partnerem będzie nieziemsko przystojny Leo Clement, model, playboy i felietonista, który na łamach pisma dla mężczyzn opisuje swoje kolejne podboje. Kapitalne towarzystwo dla osoby, która ma problemy we własnym związku! Jakby tego było mało, już na planie, Sarah dowiaduje się, że jej przyjaciółka, Rachel, maniaczka jogi i zdrowego trybu życia, ma raka piersi i czeka ją operacja.
Kobieta ma wszelkie powody, by się załamać, ale wrodzony optymizm każe jej wziąć sprawy w swoje ręce. Wśród hollywoodzkiego blichtru, pięknych ludzi i wystawnego życia, Sarah z właściwym sobie, angielskim poczuciem humoru postanawia przewartościować swoje życie, pomóc przyjaciółce i odzyskać ukochanego Simona.

źródło opisu: Albatros Wydawnictwo A. Kuryłowicz, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Agucha1989 | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Bardzo fajna książka! Czyta się ją lekko i przyjemnie. Trafiła do mnie już od pierwszych stron, czytałam nie mogąc się iderwać. Polecam tą pozycję każdemu, kto lubi od czasu do czasu pośmiać się .

Papaveryna | 2016-09-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tamtym roku wpadło mi w ręce "50 sposobów na zdobycie kochanka" Lucy-Anne Holmes. Książka mocno zakręcona, ale przyjemna w odbiorze. Parę dni temu postanowiłam sięgnąć po kontynuację losów bohaterów - "(Nie)doskonałą dziewczynę". Ile ja się przy jej czytaniu nawkurzałam to moje. Akcja niczym w brazylijskim serialu, bohaterka zidiociała do granic możliwości, a bohater również się niczym ładnym nie popisuje. Pozwolę sobie zatem upuścić trochę jadu, bo ciężko takie rzeczy dusić w sobie :D
Nasza bohaterka - Sarah - w tej części to taka rozmemłana, upozowana na Bridget Jones, maruda. Ciągle przydarzają jej się sytuacje z kosmosu, wiecznie bredzi o swojej grzybicy stóp, podwójnych podbródkach, cellulitisie i koszmarnej nadwadze. A jeśli dobrze pamiętam treść książki ważyła chyba 60 parę kilo. Mimo narzekań wszystkie smutki zagryza hamburgerami, a piżamę traktuje jako wygodny strój podróżny.
Sarah jest początkującą aktorką, więc ciągle biega na różne castingi. Zazwyczaj tylko i...

AgateQ_Z | 2016-09-15
Przeczytana: luty 2016

Lekka, fajna, doskonały odmóżdżacz na cięzkie dni :-)

Sarah Sargeant to 100% kobieta!

Losy życia Sarah to niekończące się wzloty i upadki. Na dodatek jest aktorką, której rola w filmie co rusz zostaje odwołana, a w swoim bożonarodzeniowym spektaklu awansowała z księżniczki na łodygę fasolki. Z lekką nadwagą, z problemami fizjologicznymi i z bardzo dobrym nastawieniem staje się głównym łóżkowym wątkiem nowego felietonu sławnej gwiazdy Hollywood i odkrywa że była dziewczyna jej chłopaka jest... w ciąży z nim! A z najlepszą przyjaciółką dzieje się coś złego... Wszystko to oczywiście omawia ze swoim gejem-stewardesem –konsultantem, który dodaje jej pewności siebie. To i wiele zwariowanych historii tylko w „(Nie)doskonała dziewczyna”. I to prawda co głosi okładka – „FANTASTYCZNA LEKTURA NA LATO.”.
I ten moment gdy w skupieniu czytasz książka i nagle wybuchasz niekontrolowanym śmiechem, którego za nic nie możesz poskromić. Takie momenty dzieją się w tej lekturze co chwilę!

Super, mega, polecam. I poleciały łzy... ze śmiechu oczywiście i...

anetkaz1985 | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

Przysięgam, że gdybym spotkała w życiu tak mało pewną siebie kobietę, to bym zastrzeliła. Odrobinę zabawniejsze od Brigdet Jones, więcej różnic nie widzę.

Edyta Dabek | 2015-04-24
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Przyznam szczerze, że trochę się bałam, że kontynuacja nie będzie fajna. Jakoś zwykle tak bywa, że kolejne części są do bani, a im jest ich więcej, tym gorzej, bo brakuje ciekawych pomysłów na rozwiązanie fabuły. Na szczęście tak się nie stało tym razem i jestem za to wdzięczna :) I love you Lucy :D <3
Także książka mi się podoba, taka zabawna, z polotem, więc właściwie dorównuje "Pięćdziesięciu sposobom...", no i dzięki Bogu kończy się happy endem, co mnie dodatkowo usatysfakcjonowało :P

Anna Janiszewska | 2015-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mimo ciekawej fabuły, czułam że autorka na siłę pregnie rozśmieszyć czytelników. Niestety w moim przypadku się nie udało, czalę goryczy dla mnie przelała 3 stronicowa opowieść o wyławianiu kupy z toalety. Liczyłam na inne mniej przewidywalne zakończenie, ponieważ mimo że główna bohaterka była na początku bardzo zazdrosna i zachowywała się okropnie to w bardziej cywilizowany sposób zakończyła związek. Zachowanie Simona który olewał jej wszystkie próby kontaktu a nawet wstydził się z nią porozmawiać w domu i był zły na to, że tam w ogóle przyszła, dla mnie nie potwierdza tego, że jednak cały czas ją kocha.

Domson | 2014-10-04
Przeczytana: 26 lipca 2014

Książka "(Nie)doskonała dziewczyna" to dla mnie totalny niewypał. Zakupiłam ją jako lekturę na lato, zachęcona wyprzedażą w jednej z księgarń. Czytając ją praktycznie nic z niej nie wyniosłam, nie zafascynowała mnie historia w książce, ani też nie wciągnęła mnie, nie miałam tak, że czytałam książkę jednym tchem. Już na początku zaczęła mnie nudzić i zacinałam się w pewnych momentach, przyłapałam się nawet na tym, że czytam jedną stronę już trzeci raz. Autorka niektórych momentach próbuje być zabawna aż do przesady, wydawało mi się to po prostu sztuczne i nieśmieszne. Jednak były momenty, w których naprawdę się uśmiałam i za to daję trzy gwiazdki. Z trudem udało mi się przebrnąć do końca.

MoMo | 2014-09-14
Przeczytana: 01 września 2014

Lekka, miła i przyjemna
Taka na lato ;)

BeaKiddo | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

Boska! Uśmiałam się do łez i wzruszyłam. Główna bohaterka, Sarah, to jak młodsza wersja Bridget Jones. Chciałoby się mieć taką przyjaciółkę, która potrafi śmiać się z siebie i nie poddaje bez walki.
Lucy-Ann Holmes pisze lekko i z wdziękiem. Kawał dobrej literatury kobiecej, którą czyta się jednym tchem.