Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
The (Im)perfect Girlfriend
Malwina

Sarah Sargeant ma trzydzieści lat i świat u swoich stóp. Mieszka w londyńskim Camden z Simonem, mężczyzną idealnym, a jej kariera właśnie nabiera rozpędu. Już niedługo Sarah ma wyjechać do Hollywood, by zagrać jedną z głównych ról w najnowszym filmie znanego reżysera, Eamona Nigelsa... Niestety, przewrotny los postanawia wywrócić życie kobiety do góry nogami. Najpierw zdjęcia do filmu zostają...

Najpierw zdjęcia do filmu zostają niespodziewanie odwołane. Potem w życiu Simona pojawia się jego była dziewczyna, która oznajmia, że spodziewa się dziecka. Gdy wreszcie nielekko już zrozpaczona Sarah dociera do Los Angeles, odkrywa, że jej filmowym partnerem będzie nieziemsko przystojny Leo Clement, model, playboy i felietonista, który na łamach pisma dla mężczyzn opisuje swoje kolejne podboje. Kapitalne towarzystwo dla osoby, która ma problemy we własnym związku! Jakby tego było mało, już na planie, Sarah dowiaduje się, że jej przyjaciółka, Rachel, maniaczka jogi i zdrowego trybu życia, ma raka piersi i czeka ją operacja.
Kobieta ma wszelkie powody, by się załamać, ale wrodzony optymizm każe jej wziąć sprawy w swoje ręce. Wśród hollywoodzkiego blichtru, pięknych ludzi i wystawnego życia, Sarah z właściwym sobie, angielskim poczuciem humoru postanawia przewartościować swoje życie, pomóc przyjaciółce i odzyskać ukochanego Simona.

źródło opisu: Albatros Wydawnictwo A. Kuryłowicz, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Sarah Sargeant to 100% kobieta!

Losy życia Sarah to niekończące się wzloty i upadki. Na dodatek jest aktorką, której rola w filmie co rusz zostaje odwołana, a w swoim bożonarodzeniowym spektaklu awansowała z księżniczki na łodygę fasolki. Z lekką nadwagą, z problemami fizjologicznymi i z bardzo dobrym nastawieniem staje się głównym łóżkowym wątkiem nowego felietonu sławnej gwiazdy Hollywood i odkrywa że była dziewczyna jej chłopaka jest... w ciąży z nim! A z najlepszą przyjaciółką dzieje się coś złego... Wszystko to oczywiście omawia ze swoim gejem-stewardesem –konsultantem, który dodaje jej pewności siebie. To i wiele zwariowanych historii tylko w „(Nie)doskonała dziewczyna”. I to prawda co głosi okładka – „FANTASTYCZNA LEKTURA NA LATO.”.
I ten moment gdy w skupieniu czytasz książka i nagle wybuchasz niekontrolowanym śmiechem, którego za nic nie możesz poskromić. Takie momenty dzieją się w tej lekturze co chwilę!

Super, mega, polecam. I poleciały łzy... ze śmiechu oczywiście i...

sylwia-iga | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Być może ta książka nie zasługuje w Twoich oczach na osiem ekskluzywnych gwiazdek. Być może. W normalnych okolicznościach pewnie dałabym jej mocne naciągane 7 punktów. Mocno naciągane. W normalnych okolicznościach. Ale to nie były normalne okoliczności. Bo to nie jest normalna książka. Śmiałam się na cały głos, kilka razy do wielkich kaskad łez! Parę razy bolał mnie ze śmiechu brzuch. Kilka razy też mocno się zamyśliłam, a refleksje nad jednym z fragmentów kazały mi odłożyć na chwilę książkę i zastanowić się nad samą sobą. Poczucie humoru autorki trafiało w sam środek mojego poczucia humoru. I chyba zbyt często widziałam w Sarah samą siebie. Ale dzięki temu mogłam spojrzeć na siebie z boku i zrozumieć odbiór mojego otoczenia. To wbrew pozorom książka, która sporo wniesie w Wasze życie, jeśli tak jak ja i Sarah nie reagujecie zgodnie z przyjętym systemem norm zachowań ;)

Poza solidną dawką dzikiego śmiechu i uczucia wentylacji w wersji hiper na skutek spazmatycznego łapania...

dorotai | 2013-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2013

Dawno się tak nie ubawiłam. Nie czytajcie w miejscach publicznych !!
Znakomita powieść komediowa.Polecam:)

Angelika | 2014-10-21

Po przeczytaniu pierwszej części, która była niesamowicie zabawna na tej troszkę się zawiodłam. Szczerze spodziewałam się czegoś lepszego.

Kinga | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Hilarious! To jedyne określenie, które wpada mi do głowy, gdy myślę o tej książce. "(Nie)doskonała dziewczyna" wpadła w moje ręce nieoczekiwanie. Wahałam się czy ją kupić, ale pomyślałam, że na drogę do pracy będzie idealna. I tak faktycznie było. Czasami nawet nie mogłam się powstrzymać w domu, żeby do niej nie zajrzeć. :)

Jako, że "(Nie)doskonała..." wpadła w moje dłonie przypadkiem, nie wiedziałam, że jest to druga część opowieści o Sarah Sargeant. Na szczęście znajomość pierwszej nie była mi zupełnie potrzebna do zapoznania się z historią nieco pulchnej aktorki, o jakże uroczym charakterze. Muszę przyznać, że bardzo polubiłam postać Sarah, ciężko było mi się z nią rozstać. Nic, tylko pozazdrościć Rach takiej oddanej przyjaciółki.

Polecam książkę wszystkim, niekoniecznie tylko na drogę do pracy!

Zdecydowanie jest to moja ulubiona książka - lekka, przyjemna, momentami ciężko było mi się powstrzymać od śmiechu, nawet w środkach komunikacji miejskiej :)

BeaKiddo | 2014-09-05
Przeczytana: 05 września 2014

Boska! Uśmiałam się do łez i wzruszyłam. Główna bohaterka, Sarah, to jak młodsza wersja Bridget Jones. Chciałoby się mieć taką przyjaciółkę, która potrafi śmiać się z siebie i nie poddaje bez walki.
Lucy-Ann Holmes pisze lekko i z wdziękiem. Kawał dobrej literatury kobiecej, którą czyta się jednym tchem.

Papaveryna | 2016-09-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tamtym roku wpadło mi w ręce "50 sposobów na zdobycie kochanka" Lucy-Anne Holmes. Książka mocno zakręcona, ale przyjemna w odbiorze. Parę dni temu postanowiłam sięgnąć po kontynuację losów bohaterów - "(Nie)doskonałą dziewczynę". Ile ja się przy jej czytaniu nawkurzałam to moje. Akcja niczym w brazylijskim serialu, bohaterka zidiociała do granic możliwości, a bohater również się niczym ładnym nie popisuje. Pozwolę sobie zatem upuścić trochę jadu, bo ciężko takie rzeczy dusić w sobie :D
Nasza bohaterka - Sarah - w tej części to taka rozmemłana, upozowana na Bridget Jones, maruda. Ciągle przydarzają jej się sytuacje z kosmosu, wiecznie bredzi o swojej grzybicy stóp, podwójnych podbródkach, cellulitisie i koszmarnej nadwadze. A jeśli dobrze pamiętam treść książki ważyła chyba 60 parę kilo. Mimo narzekań wszystkie smutki zagryza hamburgerami, a piżamę traktuje jako wygodny strój podróżny.
Sarah jest początkującą aktorką, więc ciągle biega na różne castingi. Zazwyczaj tylko i...

Ilona | 2014-09-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Jest to kontynuacja "50 sposobów...". Wydaje mi się, że lepsza, choć może po prostu przyzwyczaiłam się do banalnego stylu autorki. Zaznaczam jako przeczytane, odkładam na bok i więcej nie wracam do tej pozycji.

Agucha1989 | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Bardzo fajna książka! Czyta się ją lekko i przyjemnie. Trafiła do mnie już od pierwszych stron, czytałam nie mogąc się iderwać. Polecam tą pozycję każdemu, kto lubi od czasu do czasu pośmiać się .