Zakochani w Rzymie

Okładka książki Zakochani w Rzymie
Lucy GordonJulia James Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Opowieści z pasją literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Opowieści z pasją
HarperCollins
2012-10-12
2012-10-12
miłość rzym

więcej Więcej

Moje kolejne zetknięcie z Harlequinami. Tym razem scenerią są Włochy, a tym co łączy każdą historię to Fontanna di Trevi. Ale ja nie o tym... choć Włochy w takim wydaniu bardzo mi się podobały.

Powrót do Wiecznego Miasta
Elise długo tkwiła w wymuszonym, nieszczęśliwym małżeństwie. Po śmierci męża postanawia zacząć wszystko od nowa. Jedzie do Rzymu, gdzie przed laty...

Ostatnie opowiadanie mocno irytujące!

Trzy miłosne historie w pięknej scenerii.

"Powrót do wiecznego miasta"
Pierwsze opowiadanie, bez rewelacji ale przyjemnie i szybko się czyta. Takie dość zwykłe.
"Za każdą cenę"
Drugie opowiadanie, świetne! Rewelacyjna historia i świetny koniec.
"Ta jedyna"
Ostatnie (niestety) opowiadanie tej książki, równie świetna historia co poprzednia i również przyjemne zakończenie.

Cóż, harlequin, dostałam to czego się spodziewałam-drętwe dialogi, nieskomplikowana fabuła, jednowymiarowi bohaterowie. Jednak z drugiej strony to kawałek przyjemnej literatury, która nie rości sobie pretensji do bycia czymś więcej niż tym czym jest- czytadłem. A nie zawsze w naszym życiu jest czas na Marqueza czy Bukowskiego.

Typowe czytadło plażowo-wakacyjne. Trzy historyjki o wielkiej miłości wraz ze skomplikowanymi wątkami pobocznymi o zawirowaniach rodzinnych i przeszłościach. Ostatnia chyba najbardziej mi się podobała. Końcówki były już trochę za nad mdlące ale każda początek miała bardzo ciekawy, szczególnie pierwsza i ostatnia. Lekko poszło. Jako ciekawostkę dodam, że kupiłam ją za...

Książka, która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że jeszcze nie czas na łzawe romanse. Najbardziej spodobała mi się druga opowieść, którą czytało się naprawdę szybko i nawet mnie nieco zainteresowała. Pozostałe dwie - słabiutkie, szczególnie ostatnia.

z serii łatwo, szybko i przyjemnie ;)

Gorszy gatunek typowej literatury wagonowej - przeczytać, wyrzucić.

• Italia
  • Romans