Braterstwo krwi

Cykl: Zakręty losu (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
Sabinka

Kontynuacja pierwszej części trylogii o braciach Borowskich. Opowieść o tym, że honor, rodzina i miłość są w stanie walczyć nawet z największym zagrożeniem. Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny –...

Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny – Lukas, powróci. Aby zmierzyć się z dawnymi pobratymcami, a obecnie wrogami, aby rozliczyć przeszłość i dokonać zemsty. Lecz nie wie, że na swojej drodze spotka kogoś jeszcze. Ją. Kobietę po przejściach, potrzebującą pomocy. Czy odnajdzie w sobie resztki człowieczeństwa? I czy Lukas potrafi naprawdę kochać?

Pasjonująca opowieść o odkupieniu win, braterstwie i wielkiej miłości. Bo każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. Czasami ostatnią.

źródło opisu: Wydawnictwo Novea Res, 2012

źródło okładki: http://zaczytani.pl/

Opinie czytelników (1916)
książek: 1936

W kolejnym tomie trylogii fabuła staje się o wiele bardziej sensacyjna, pełna niebezpieczeństw, i pewnie też właśnie dlatego spodobała mi się o wiele bardziej. Tutaj postać Lukasa wysuwa się na pierwszy plan, to on staje się osobą, od której zależą losy wszystkich bohaterów.

Pojawia się nowa postać - skrzywdzona i maltretowana przez męża Magdalena. I to przede wszystkim właśnie ona sprawia, że Lukas znów staje się Łukaszem...

Moje zarzuty wobec tej powieści są takie same jak w przypadku pierwszego tomu: fatalny, kiczowaty styl. Gdyby nie to, ta powieść mogłaby być naprawdę rewelacyjna, bo ta historia porywa i wzrusza. Niestety, żeby dać jej ocenę dobrą, trzeba bardzo dużej dawki wyrozumiałości.

Może byłabym (i chyba powinnam) być bardziej krytyczna, ale dla mnie zawsze to historia, emocje i bohaterowie liczą się najbardziej. A tutaj zżyłam się z postaciami i niepokoiłam się o ich losy. Taka ze mnie nieuleczalna romantyczka...

basik | 2017-01-10

Chyba ta część jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Więcej się tu dzieje, więcej emocji, więcej nerwów podczas czytania.
Akcja rozgrywa się trzy lata po tragicznych wydarzeniach z poprzedniego tomu.
Kasia i Krzysztof zakładają dobrze prosperującą kancelarię prawniczą, wybudowali nowy dom, Kasia znowu spodziewa się dziecka. Żyją spokojnie i są szczęśliwi, aż do momentu gdy Krzysztof otrzymuje telefon z propozycją nie do odrzucenia. Mafia znowu wkracza w ich życie.
Łukasz jako świadek koronny został wywieziony na Mazury, tak samotnie mieszka i pracuje, nie może kontaktować się z rodziną. Aż do czasu, gdy oficer prowadzący znowu każe mu wracać do Wrocławia. Bo jego brat jest w niebezpieczeństwie. Bo mafia bułgarska, która tym razem wzięła się za handlem ludźmi, zagraża jego rodzinie.
Łukasz staje się Markusem, właścicielem klubu, zatrudnia swoich byłych zaufanych pracowników, spotyka się wreszcie z bratem. I spotyka też Magdę, która zmienia jego życie. Dla niej chce być innym, dobrym...

boziaczek | 2013-05-10

Druga część trylogii Agnieszki Lingas-Łoniewskiej "Zakręty losu" zdecydowanie trzyma bardzo dobry poziom części pierwszej:)
Pani Agnieszka posiada dar opowiadania bardzo emocjonujących historii, które na długo zapadają w pamięć i nie pozostawiają czytelnika obojętnym.
"Braterstwo krwi" to opowieść o dalszym, "pokręconym" losie braci Borowskich. Na pierwszy plan wysuwa się tu postać Łukasza, którego mamy okazję poznać lepiej niż w pierwszej odsłonie powieści.
Jest to powieść o ciągłej walce z przeciwnościami i niespodziankami jakie przynosi życie; opowieść o odwadze, miłości, która zniesie i przetrwa wszystko, o prawdziwej miłości braterskiej...
Szczerze polecam wszystkim do zapoznania się z tą historią, a sama zabieram się za trzecią i ostatnią część:)

Gosia | 2016-05-22
Na półkach: ROK 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2016

W drugim tomie Zakrętów losu poznajemy bliżej historię Łukasza - jego ciemne ścieżki życia oraz próbę odkupienia swoich czynów. Książka trzyma w napięciu i jestem bardzo ciekawa co będzie w 3 tomie.

Przebudzona | 2016-04-25
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Czytając inne opinie na temat drugiego tomu wiedziałam już, że więcej tutaj będzie Lukasa i mi to w pełni odpowiadało, bo zdążył mnie zaintrygować epizodyczną rolą w "Łatwopalnych". Cieszyłam się, że mogę go poznać bliżej i nie zawiodłam się. Kryminalno-mafijny wątek bardzo fajny i wciągający, tak samo jak życie uczuciowe Łukasza :)

POLECAM!!!

mania_kch | 2014-04-12

Jestem oczarowaną tą historią, wciągnęła mnie na całego porwała jak niewiele książek do tej pory. Miażdżyła mnie ogromem dramatyzmu i wzniosłych uczuć po prostu w piękny sposób autorka pokazała jaki los potrafi być pokrętny.
Romantyczna miłość, sensacja ,więzy rodzinne zawarte w tej książce nie pozwalają człowiekowi na nudę wręcz przeciwnie szybko trzeba łapać oddech przed uderzeniem kolejnej burzy. Całości dopełnia niesamowita metamorfoza Łukasza, wobec którego człowiek ma naprawdę sprzeczne uczucia.
Polecam :)

gwiazdka | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 04 stycznia 2014

„Braterstwo krwi"- drugi tom trylogii, po pierwszym niezbyt udanym dawał nadzieję, że może tematyka pójdzie w inną odmienną stronę i da coś nowego, ciekawszego. I wielkie rozczarowanie, bo w rzeczywistości tom jest powtórzeniem drugiej części pierwszego tomu. Przy małej poprawce, każdy bohater to chodząca świętość, bez wad, obarczony tak licznymi zaletami że miałam wprost ochotę rzucać książką o ścianę. Wielkie miłości, teraz już podwójne, do tego cudowne nawrócenie Łukasza. Książka niestety niczym nie zaskakiwała, a od powtórek opisujących główne postaci, szczególnie o dwukolorowych oczach, chciało misie wyć. A duchowa przemiana Magdaleny- z zahukanej i zakompleksionej w pewną siebie kobietę, która dokonała się w ciągu kilku dni, gdy inne ofiary przemocy walczą ze skutkami całe lata- sprawiała, że powieść robi się żałosna. Jedyne fragmenty, które jako tako mi się podobały i ratowały trochę całość to te, w których Markus załatwia w klubie swoje interesy. A jeszcze żeby było mało...

MartaKu | 2014-10-27
Przeczytana: 26 października 2014

Tom I „zakręty losu”- Super książka, super historia, super bohaterowie. Książka sie nie dłuży, nie wlecze, akcja jest bardzo dynamiczna, ciągle się coś dzieje.
Aż trudno uwierzyć w tak ogromną miłość która spotkała bohaterów. Pomimo problemów i mimo 13 lat rozłąki uczucie przetrwało. Muszę podkreślić że związek nie jest mdły, nie jest sielankowy, jest namiętny i porywczy.
Jeżeli chodzi o wątek kryminalny to dla mnie mógłby być trochę bardziej rozbudowany.
Po zamknięciu książki zostało mi w głowie przesłanie - Mimo że człowiek sam kieruje swoim życiem, to są jego wybory życiowe (czy będzie adwokatem, czy będzie gangsterem, czy będzie ćpunem) to musi się liczyć z tym że decyzje które podejmie mogą mieć duży wpływ na życie innych, na życie rodziny i na przyjaciół.
Tom II ”Braterstwo krwi”- Bardzo dobra kontynuacja pierwszej części. Wciąga, intryguje, nakręca. Tu góruje wątek kryminalny, ale napędzany jest miłością, obawą o najbliższych. Bardzo fajnie wpleciony wątek Magdaleny.
Jak...

elyria | 2015-03-13
Na półkach: 52 (2015 rok), Przeczytane

Zakręty losu, pierwsza część trylogii o braciach Borowskich - Krzysztofie i Łukaszu, którą miałam okazję niedawno przeczytać wywarła na mnie ogromne wrażenie! Z wielką przyjemnością znów dałam się wciągnąć niesamowitej historii, która skutecznie chwyta za serce.

RECENZJA MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY!

Coś drgnęło w jego duszy, miał wrażenie, że zaraz się udusi, że ma problem z oddychaniem. Kiedyś, dawno temu, też widział takie przerażenie w oczach kobiety. Kobiety, która bała się jego. I która potem się zabiła. Przez niego.*

Katarzyna i Krzysztof po traumatycznych przeżyciach starają się żyć w miarę normalnie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, bo przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski znów otrzyma propozycję nie do odrzucenia, a „zły” brat powróci… Nieco zmieniony, by raz na zawsze zamknąć niechlubny rozdział w swoim życiu. Jednak na swojej drodze spotka kobietę po przejściach, której będzie musiał pomóc. Czy ją odrzuci, tak jak...

Kiedy sięgam po kolejny tom serii zastanawiam się czym mnie on zaskoczy .Czy pojawiają się inne wątki albo nowi bohaterowie. Co ciekawego zaserwuje czytelnikom autorka.. Powiem jedno nie zawiodłam się. Kontynuacja trylogii o rodzinie Borowskich jest według mnie lepsza niż część pierwsza . Kasia i Krzysztof prowadzą własną kancelarię prawną. Mają nadzieję , że po traumatycznych przeżyciach ostatnich miesięcy będą mogli zaznać chwili spokoju. Nic bardziej mylnego. Swoje trzy grosze ponownie dorzuca starszy brat mecenasa. Łukasz powraca do rodzinnego miasta choć jego tożsamość została zmieniona. Pojawia się ponownie aby wcielić w życie plan zemsty i raz na zawsze rozliczyć się z niechlubną przeszłością. Los sprawia , że na jego drodze staje Magda. Kobieta pomimo młodego wieku zdążyła już sporo przeżyć. Łukasz dostrzega , że dziewczyna potrzebuje pomocy. Czy jej udzieli ? , a może znów postąpi tak jak kiedyś i przejdzie obok problemu obojętnie?. Odpowiedzi na te...

zobacz kolejne z 1906