Braterstwo krwi

Cykl: Zakręty losu (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
Sabinka

Kontynuacja pierwszej części trylogii o braciach Borowskich. Opowieść o tym, że honor, rodzina i miłość są w stanie walczyć nawet z największym zagrożeniem. Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny –...

Katarzyna i Krzysztof po otrzymaniu mafijnego ostrzeżenia starają się żyć normalnie. Lecz przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski otrzyma propozycję nie do odrzucenia. Ale wówczas brat marnotrawny – Lukas, powróci. Aby zmierzyć się z dawnymi pobratymcami, a obecnie wrogami, aby rozliczyć przeszłość i dokonać zemsty. Lecz nie wie, że na swojej drodze spotka kogoś jeszcze. Ją. Kobietę po przejściach, potrzebującą pomocy. Czy odnajdzie w sobie resztki człowieczeństwa? I czy Lukas potrafi naprawdę kochać?

Pasjonująca opowieść o odkupieniu win, braterstwie i wielkiej miłości. Bo każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. Czasami ostatnią.

źródło opisu: Wydawnictwo Novea Res, 2012

źródło okładki: http://zaczytani.pl/

Opinie czytelników (1991)
książek: 1952

W kolejnym tomie trylogii fabuła staje się o wiele bardziej sensacyjna, pełna niebezpieczeństw, i pewnie też właśnie dlatego spodobała mi się o wiele bardziej. Tutaj postać Lukasa wysuwa się na pierwszy plan, to on staje się osobą, od której zależą losy wszystkich bohaterów.

Pojawia się nowa postać - skrzywdzona i maltretowana przez męża Magdalena. I to przede wszystkim właśnie ona sprawia, że Lukas znów staje się Łukaszem...

Moje zarzuty wobec tej powieści są takie same jak w przypadku pierwszego tomu: fatalny, kiczowaty styl. Gdyby nie to, ta powieść mogłaby być naprawdę rewelacyjna, bo ta historia porywa i wzrusza. Niestety, żeby dać jej ocenę dobrą, trzeba bardzo dużej dawki wyrozumiałości.

Może byłabym (i chyba powinnam) być bardziej krytyczna, ale dla mnie zawsze to historia, emocje i bohaterowie liczą się najbardziej. A tutaj zżyłam się z postaciami i niepokoiłam się o ich losy. Taka ze mnie nieuleczalna romantyczka...

basik | 2017-01-10

Chyba ta część jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Więcej się tu dzieje, więcej emocji, więcej nerwów podczas czytania.
Akcja rozgrywa się trzy lata po tragicznych wydarzeniach z poprzedniego tomu.
Kasia i Krzysztof zakładają dobrze prosperującą kancelarię prawniczą, wybudowali nowy dom, Kasia znowu spodziewa się dziecka. Żyją spokojnie i są szczęśliwi, aż do momentu gdy Krzysztof otrzymuje telefon z propozycją nie do odrzucenia. Mafia znowu wkracza w ich życie.
Łukasz jako świadek koronny został wywieziony na Mazury, tak samotnie mieszka i pracuje, nie może kontaktować się z rodziną. Aż do czasu, gdy oficer prowadzący znowu każe mu wracać do Wrocławia. Bo jego brat jest w niebezpieczeństwie. Bo mafia bułgarska, która tym razem wzięła się za handlem ludźmi, zagraża jego rodzinie.
Łukasz staje się Markusem, właścicielem klubu, zatrudnia swoich byłych zaufanych pracowników, spotyka się wreszcie z bratem. I spotyka też Magdę, która zmienia jego życie. Dla niej chce być innym, dobrym...

boziaczek | 2013-05-10

Druga część trylogii Agnieszki Lingas-Łoniewskiej "Zakręty losu" zdecydowanie trzyma bardzo dobry poziom części pierwszej:)
Pani Agnieszka posiada dar opowiadania bardzo emocjonujących historii, które na długo zapadają w pamięć i nie pozostawiają czytelnika obojętnym.
"Braterstwo krwi" to opowieść o dalszym, "pokręconym" losie braci Borowskich. Na pierwszy plan wysuwa się tu postać Łukasza, którego mamy okazję poznać lepiej niż w pierwszej odsłonie powieści.
Jest to powieść o ciągłej walce z przeciwnościami i niespodziankami jakie przynosi życie; opowieść o odwadze, miłości, która zniesie i przetrwa wszystko, o prawdziwej miłości braterskiej...
Szczerze polecam wszystkim do zapoznania się z tą historią, a sama zabieram się za trzecią i ostatnią część:)

Gosia | 2016-05-22
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 22 maja 2016

W drugim tomie Zakrętów losu poznajemy bliżej historię Łukasza - jego ciemne ścieżki życia oraz próbę odkupienia swoich czynów. Książka trzyma w napięciu i jestem bardzo ciekawa co będzie w 3 tomie.

Przebudzona | 2016-04-25
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Czytając inne opinie na temat drugiego tomu wiedziałam już, że więcej tutaj będzie Lukasa i mi to w pełni odpowiadało, bo zdążył mnie zaintrygować epizodyczną rolą w "Łatwopalnych". Cieszyłam się, że mogę go poznać bliżej i nie zawiodłam się. Kryminalno-mafijny wątek bardzo fajny i wciągający, tak samo jak życie uczuciowe Łukasza :)

POLECAM!!!

mania_kch | 2014-04-12

Jestem oczarowaną tą historią, wciągnęła mnie na całego porwała jak niewiele książek do tej pory. Miażdżyła mnie ogromem dramatyzmu i wzniosłych uczuć po prostu w piękny sposób autorka pokazała jaki los potrafi być pokrętny.
Romantyczna miłość, sensacja ,więzy rodzinne zawarte w tej książce nie pozwalają człowiekowi na nudę wręcz przeciwnie szybko trzeba łapać oddech przed uderzeniem kolejnej burzy. Całości dopełnia niesamowita metamorfoza Łukasza, wobec którego człowiek ma naprawdę sprzeczne uczucia.
Polecam :)

gwiazdka | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 04 stycznia 2014

„Braterstwo krwi"- drugi tom trylogii, po pierwszym niezbyt udanym dawał nadzieję, że może tematyka pójdzie w inną odmienną stronę i da coś nowego, ciekawszego. I wielkie rozczarowanie, bo w rzeczywistości tom jest powtórzeniem drugiej części pierwszego tomu. Przy małej poprawce, każdy bohater to chodząca świętość, bez wad, obarczony tak licznymi zaletami że miałam wprost ochotę rzucać książką o ścianę. Wielkie miłości, teraz już podwójne, do tego cudowne nawrócenie Łukasza. Książka niestety niczym nie zaskakiwała, a od powtórek opisujących główne postaci, szczególnie o dwukolorowych oczach, chciało misie wyć. A duchowa przemiana Magdaleny- z zahukanej i zakompleksionej w pewną siebie kobietę, która dokonała się w ciągu kilku dni, gdy inne ofiary przemocy walczą ze skutkami całe lata- sprawiała, że powieść robi się żałosna. Jedyne fragmenty, które jako tako mi się podobały i ratowały trochę całość to te, w których Markus załatwia w klubie swoje interesy. A jeszcze żeby było mało...

MartaKu | 2014-10-27
Przeczytana: 26 października 2014

Tom I „zakręty losu”- Super książka, super historia, super bohaterowie. Książka sie nie dłuży, nie wlecze, akcja jest bardzo dynamiczna, ciągle się coś dzieje.
Aż trudno uwierzyć w tak ogromną miłość która spotkała bohaterów. Pomimo problemów i mimo 13 lat rozłąki uczucie przetrwało. Muszę podkreślić że związek nie jest mdły, nie jest sielankowy, jest namiętny i porywczy.
Jeżeli chodzi o wątek kryminalny to dla mnie mógłby być trochę bardziej rozbudowany.
Po zamknięciu książki zostało mi w głowie przesłanie - Mimo że człowiek sam kieruje swoim życiem, to są jego wybory życiowe (czy będzie adwokatem, czy będzie gangsterem, czy będzie ćpunem) to musi się liczyć z tym że decyzje które podejmie mogą mieć duży wpływ na życie innych, na życie rodziny i na przyjaciół.
Tom II ”Braterstwo krwi”- Bardzo dobra kontynuacja pierwszej części. Wciąga, intryguje, nakręca. Tu góruje wątek kryminalny, ale napędzany jest miłością, obawą o najbliższych. Bardzo fajnie wpleciony wątek Magdaleny.
Jak...

elyria | 2015-03-13
Na półkach: Przeczytane, 52 (2015 rok)

Zakręty losu, pierwsza część trylogii o braciach Borowskich - Krzysztofie i Łukaszu, którą miałam okazję niedawno przeczytać wywarła na mnie ogromne wrażenie! Z wielką przyjemnością znów dałam się wciągnąć niesamowitej historii, która skutecznie chwyta za serce.

RECENZJA MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY!

Coś drgnęło w jego duszy, miał wrażenie, że zaraz się udusi, że ma problem z oddychaniem. Kiedyś, dawno temu, też widział takie przerażenie w oczach kobiety. Kobiety, która bała się jego. I która potem się zabiła. Przez niego.*

Katarzyna i Krzysztof po traumatycznych przeżyciach starają się żyć w miarę normalnie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, bo przecież mafia nie wybacza i nie zapomina. I wkrótce mecenas Krzysztof Borowski znów otrzyma propozycję nie do odrzucenia, a „zły” brat powróci… Nieco zmieniony, by raz na zawsze zamknąć niechlubny rozdział w swoim życiu. Jednak na swojej drodze spotka kobietę po przejściach, której będzie musiał pomóc. Czy ją odrzuci, tak jak...

Dominiqe83 | 2017-01-02
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Zanim zaczniecie czytać dalej, proszę o jedno! Niech nie zwiedzie Was grafika okładek, mogąca krzywdząco dla fabuły książek kojarzyć się z łzawym romansem!

Po przeczytaniu "Piętna Midasa", "Szóstego" czy "W zapomnieniu" wiedziałam już, że Agnieszka Lingas-Łoniewska Pisarka w mistrzowski sposób łączy wątki sensacyjne z obyczajowymi, a seria o braciach Borowskich okazała się najdobitniejszym tego przykładem. Miałam to szczęście, że nie musiałam czekać na kolejny tom z Krzyśkiem i Łukaszem-Lukasem Borowskimi w rolach głównych. Mogłam po prostu zasiąść do wszystkich czterech części naraz i dać się porwać mafijnym porachunkom, nieoczekiwanym zwrotom akcji oraz buzującym emocjom.

Kontynuacja "Zakrętów losu" wprowadza nas jeszcze głębiej w mafijne porachunki oraz przedstawia dalsze perypetie braci Borowskich.

Krzysiek Borowski zostaje adwokatem mafii, a Łukasz-Lukas Borowski jako świadek koronny wraca do Wrocławia, aby doprowadzić do ostatecznego starcia z bossem bułgarskiego...

zobacz kolejne z 1981
Znak kryminał 300x500