Pożegnanie z Anglią

Okładka książki Pożegnanie z Anglią
Małgorzata PietkiewiczMonika Richardson Wydawnictwo: Czerwone i Czarne biografia, autobiografia, pamiętnik
248 str. 4 godz. 8 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Czerwone i Czarne
Data wydania:
2012-09-19
Data 1. wyd. pol.:
2012-09-19
Liczba stron:
248
Czas czytania
4 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377000380
Tagi:
emigracja Anglia
Średnia ocen

                5,9 5,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Polki na Bursztynowym Szlaku Lidia Popiel, Monika Richardson
Ocena 4,4
Polki na Bursz... Lidia Popiel, Monik...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,9 / 10
67 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1
1

Na półkach:

Co za stek bzdur!!!! Za tę książkę powinni zwracać pieniądze! I wycofać ją z obiegu za powypisywane kłamstwa. Kilka lat w WB i znajomość języka i autorka myśli, że poznała cały naród! Parę przykładów: "W ogóle nie ma sytuacji, w której żona nie przyjmuje nazwiska męża" - bzdura, są, sama znam.; "grzyby (uważane w Anglii za truciznę)" - ha ha! pani kiedyś była w porządnym sklepie?? świeżych grzybów poza pieczarkami mogę z głowy wymienic kilka rozdzajów! "pani na poczcie, która też nosi uniform" - bzdura, byłam na kilku pocztach kilka razy, nikt tam nie miał żadnego munduru; „jest też tzw. przewóż osób, czyli półlegalne, tańsze taksówki, więc jak jedziesz z Hindusem „przewozem osób” to różne sytuacje mogą się przydarzyć.” – to NIE jest „półlegalny” „przewóż osób” tylko zupełnie normalny i popularny „mini cab” – taksówki w zwykłych samochodach, i nie tylko Hindusi (Indianie, bo nie wszyscy Indianie są hindusami, hinduizm to wyznanie; Indianie Amerykańscy to oczywiście inna nacja) je prowadzą.
Oprócz nieprawdziwych informacji o obcym kraju, jest parę bezczelnych bzdur o Polakach, np. "Dla normalnego Polaka ten ich small talk początkowo wydaje się niewiarygodny, jakby człowiek na żywo brał udział w odcinku jakiejś telenoweli, wydaje się po prostu głupi.", albo: "Chociaż wielu naszych przyjaciół było lekarzami, nie było szansy, by przy kolacji poprosić o radę w sprawie rozwoju dziecka, co w Polsce jest rzeczą naturalną. Tam takie zachowanie uchodzi za jedno z największych faux pas, jakie można popełnić.” Nie tylko fantasmagorie ale i świadectwa o żałosnych manierach pani MR. Mnie rodzice (Polacy w Polsce) nauczyli, że gościom trzeba zapewnić mile spędzony czas, rozrywkę więc nie wolno na przyjęciu poruszać ich spraw zawodowych.
Powyżej podałam tylko kilka i najkrótszych cytatów bo nie ma tu miejsca na całkowitą analizę. Oczywiście w zdaje sie trzech miejscach MR pisze, że to generalizacja jednak to tonie w morzu głupot typu „tam każdy ma ogród”, „Anglicy kochają woje zwierzęta domowe o wiele bardziej niż Polacy”, „Anglicy baraniny nie potrafią dobrze robić”. Na prawdę, nie wiadomo czy śmiać się z autorki czy nad nią płakać.
Przykro mi że wydałam pieniąde na tak kłamliwą i bezczelną nawet wobec mnie, Polki, książkę. Takie głupoty nie przeszłyby w wypracowaniu porządnych polonistów, a że ktoś to wydał to już się włos jeży na głowie.

Co za stek bzdur!!!! Za tę książkę powinni zwracać pieniądze! I wycofać ją z obiegu za powypisywane kłamstwa. Kilka lat w WB i znajomość języka i autorka myśli, że poznała cały naród! Parę przykładów: "W ogóle nie ma sytuacji, w której żona nie przyjmuje nazwiska męża" - bzdura, są, sama znam.; "grzyby (uważane w Anglii za truciznę)" - ha ha! pani kiedyś była w porządnym...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    85
  • Chcę przeczytać
    34
  • Posiadam
    21
  • Ulubione
    3
  • Teraz czytam
    2
  • 2013
    2
  • 2017
    1
  • 2020
    1
  • Dziennikarstwo
    1
  • Samoloty
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pożegnanie z Anglią


Podobne książki

Przeczytaj także