Seks, zbrodnia i kara. Więzienie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seks, zbrodnia i kara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dziennikarska Spółka Wydawnicza
8385072004

Aż dziesięć i pół roku przesiedział w więzieniach PRL JERZY NASIEROWSKI, potomek arystokratów i mężów stanu, były amant filmowy i teatralny, były złodziej skazany na 25 lat za współudział w morderstwie popełnionym przez jego młodocianego kochanka. Gdy na swym procesie odmówił złożenia zeznań i oznajmił, że odtąd zajmuje się twórczością literacką, sąd wezwał psychiatrów. W kryminale napisał o swym życiu książkę "SEKS, ZBRODNIA I KARA" (t. I "Śledztwo", t. II "Więzienie", t. III "Bunty"). Po 10 i pół roku uzyskuje wolność dzięki pisarzowi ROMANOWI BRATNEMU. Książka okrojona o połowę pod tytułem "ZBRODNIA i..." i pod pseudonimem JERZY TRĘBICKI była w 88 roku sensacją. 70-tysięczny nakład wykupiono natychmiast. W telewizyjnych wywiadach JERZY NASIEROWSKI występował tyłem do kamery. Otacza go aura skandalu. "SEKS, ZBRODNIA I KARA" gorszy i oburza, lecz fascynuje.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: skan autorski

Kasia Kozak | 2013-02-04
Przeczytana: 05 lutego 2013

Jaki kraj taki Jean Genet.

Dama | 2017-11-25
Na półkach: Przeczytane, Biografie